Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [ elektryka] Centralny zamek

  1. #1

    [ elektryka] Centralny zamek

    Szukam, szukam i znaleźć nie mogę. A więc:
    Od pewnego czasu centralny robił mi małe psikusy. Wszystko działało normalnie oprócz drzwi kierowcy, które to czasami otwierały się i zamykały z małym opóźnieniem w stosunku do pozostałych drzwi. Czasem też moje drzwi nie chciały się wogóle zamknąć. Musiałem otworzyć i jeszcze raz zamknąć auto i za drugim razem zawsze się już zamykały. Centralny miałem tak ustawiony, że nie ryglował się automatycznie po ruszeniu. A tu nagle miesiąc temu sam z siebie zaczął to robić. Przejadę 200-300 metrów i zawsze się rygluje. Wraz z tym kaprysem zniknęły moje problemy z drzwiami kierowcy i od tamtej pory wszystkie cztery zamki działaja nienagannie. Spotkał się ktoś z czymś takim i może mi wyjaśnić o co chodzi? Czy po prostu jest to kolejny przejaw geniuszu E38 i wyższości tych aut nad marnym człowieczym istnieniem i moje autom po prostu wie lepiej ode mnie jak i kiedy zamykać dzrwi...
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    podłączam sie do pytania też tak mam że czasem drzwi po ruszeniu same się ryglują

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Podobno to się programuje!!! Koleś kiedyś coś takiego dowiedział się od mechaniora (elektryka). Ale dodam, że np. u mnie Bunia robi taki psikus, ze nie chce domykać okien lub dachu z pilota. Żeby się odmuliła muszę włączyć stacyjkę i otworzyć okno lub dach i zaczyna wszystko działać.
    :D Bo 7 to autka z DUSZĄ!!!!! :D
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  4. #4
    No tak, programuje się, ale kompem. A nie samo z siebie :|

    Magia...

    W sumie nie przeszkadza mi to że się teraz centralny zamyka zawsze po ruszeniu. Przynajmniej mi nikt nie buchnie tych walizek z $$$ co to wożę na tylnej kanapie :D No i drzwi kierowcy się naprawiły. Tak więc same plusy. Po prostu chciałem znać przyczynę. Ale są rzeczy na tym świecie, o których się filozofom nie śniło, więc pewnie nigdy nie poznam prawdy :P
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Ja mam takie coś co Jey opisał w 1 poście ale z drzwiami pasażera po lewej. Chce otworzyć z pilota. Wszystkie sie otwierają oprócz tych. I raz jest tak że wszystko działa otwiera sie za 1 razem a czasami nie. I nie wiem o co chodzi :/
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    137
    BMW
    E38
    Skąd
    Zielona Gora
    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    Ja mam takie coś co Jey opisał w 1 poście ale z drzwiami pasażera po lewej. Chce otworzyć z pilota. Wszystkie sie otwierają oprócz tych. I raz jest tak że wszystko działa otwiera sie za 1 razem a czasami nie. I nie wiem o co chodzi :/
    Heja jesli tloczek raz startuje a raz nie i kable sa oki to na 90% silniczek w tloczku ma gdzies martwy punkt i raz napiecie przebije i ruszy a raz nie. Ja mialem takie cos i nie moglem dostac tloczka i wymienilem sam silniczek z tloka e39 tera zadnego problema. jesli masz tloczek to wymien i powinno byc oki
    pozdro

  7. #7
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    ja mam tez problem z tylnymi lewymi drzwiami raz sie otworza z pilota raz nie
    tyle ze u mnie to chyba bateria w pilocie bo czasem mi na kompie pisze ze slaba
    ale nie wiem o co dokladnie kaman
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  8. #8
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    Ja mam takie coś co Jey opisał w 1 poście ale z drzwiami pasażera po lewej. Chce otworzyć z pilota. Wszystkie sie otwierają oprócz tych. I raz jest tak że wszystko działa otwiera sie za 1 razem a czasami nie. I nie wiem o co chodzi :/
    Mam dokładnie to samo najczęściej po nocy się nie otwiera, wymieniłem cały zamek prysnołem WD40 na kostki zamka i w przelotce drzwi i dalej jest to samo czasem się nie otwiera czarna magia.....

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez lockbud
    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    Ja mam takie coś co Jey opisał w 1 poście ale z drzwiami pasażera po lewej. Chce otworzyć z pilota. Wszystkie sie otwierają oprócz tych. I raz jest tak że wszystko działa otwiera sie za 1 razem a czasami nie. I nie wiem o co chodzi :/
    Mam dokładnie to samo najczęściej po nocy się nie otwiera, wymieniłem cały zamek prysnołem WD40 na kostki zamka i w przelotce drzwi i dalej jest to samo czasem się nie otwiera czarna magia.....
    Jak już chcesz smarować to na pewno nie rób tego WD40, bo to jest preparat penetrujący. kiedy wyschnie to może powodować korozje. Lepiej jest kupić jakikolwiek smar w spraju, np. smar silikonowy (nie silikon w spraju), a efekty co do smarowania będą o wiele lepsze.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  10. #10
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez tgracing
    Cytat Zamieszczone przez lockbud
    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    Ja mam takie coś co Jey opisał w 1 poście ale z drzwiami pasażera po lewej. Chce otworzyć z pilota. Wszystkie sie otwierają oprócz tych. I raz jest tak że wszystko działa otwiera sie za 1 razem a czasami nie. I nie wiem o co chodzi :/
    Mam dokładnie to samo najczęściej po nocy się nie otwiera, wymieniłem cały zamek prysnołem WD40 na kostki zamka i w przelotce drzwi i dalej jest to samo czasem się nie otwiera czarna magia.....
    Jak już chcesz smarować to na pewno nie rób tego WD40, bo to jest preparat penetrujący. kiedy wyschnie to może powodować korozje. Lepiej jest kupić jakikolwiek smar w spraju, np. smar silikonowy (nie silikon w spraju), a efekty co do smarowania będą o wiele lepsze.
    ok, nie zaszkodzi spróbować a może pomoże bo wydaje mi się że przez jakiś czas po psiknięciu WD było lepiej....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •