Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: [ blacharka] Jak zabezpieczyć podwozie

  1. #1
    bmw4woman
    Gość

    [ blacharka] Jak zabezpieczyć podwozie

    Witam, jako że mimo wieku podwozie mam w niezłym stanie, chciałbym żeby tak zostało, orientuje się ktoś jak porządnie zabezpieczyć podwozie żeby mieć spokój na kilka lat? Idzie zima i szkoda by było żeby ją żreć ruda zaczęła do wiosny.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Ja proponuję preparat NOXUDOL 1600 jest to masa bitumiczno-gumowa,do profili zamkniętych najlepiej jakiś specyfik na bazie oleju nie wosku.Olej lepiej penetruje trudno dostępne miejsca.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Moje osobiste zdanie jest takie ze w dzisiejszych czasach miejsce zadbanego rekina w zimie jest w cieplym albo dobrze wentylowanym garazu.

    Auto ktore ma 20 lat i wiecej po zimie (czytaj soli i piachu) i tak dostanie w dupe, chocbys je cale wysmolowal, zalal woskiem, dziegciem okleil styropianem i welnianym swetrem.

    Miejsce klasyka do wiosny jest w garazu, z tamtad moze wyjechac na drogi gdy zniknie sol i piach, nic nie trzeba wtedy konserwowac, lepic, i uklejać
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Kolega nie pyta gdzie powinno czy nie powinno byc jego 7er tylko jak i czym zabezpieczyć podwozie samochodu którym porusza sie jak widac przez caly rok. Konkrety panowie a nie swoje wizję. Poza tym zgodnie z przepisami uni nie wolno stosować soli na drogach a czym piasek moze zaszkodzić podwoziu? Nie wiem wkoncu to piasek a nie żwir itp.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    195
    BMW
    e34m
    Skąd
    torun
    Ja ze swojej strony moge poradzic strone bmw-sport.pl i kolege o nicku kotsylwester, ktory zabezpieczal podwozie chyba w swpoim e24. Polecam go mimo, ze nie byl fair w pewnej sprawie to jest osoba kompetentna w temacie zabezpieczen.

  6. #6
    bmw4woman
    Gość
    Niestety nie stać mnie na 3 samochód w rodzinie, którym jeździłbym tylko w zimę, żona ma autko, ja mam autko, a kupowanie 3 tylko po to żebym mógł jeździć w zimę jest niestety wykluczone, problem zabezpieczenia podwozia poruszam dlatego, że w aucie cała podłoga jest na 5+ tylko w jednym miejscu zaczyna brać próg, chcę to zrobić szybko żeby ztłumić sprawę w zarodku i siłą rzeczy będzie trzeba potem jakoś to zabezpieczyć, czyli chciał - nie chciał musiał, a przy okazji chętnie zrobiłbym to porządnie na całym podwoziu a nie tylko w miejscu które będzie naprawiane

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    269
    BMW
    BMW e32 740
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Camil
    Ja ze swojej strony moge poradzic strone bmw-sport.pl i kolege o nicku kotsylwester, ktory zabezpieczal podwozie chyba w swpoim e24. Polecam go mimo, ze nie byl fair w pewnej sprawie to jest osoba kompetentna w temacie zabezpieczen.
    Ja też czytalem ten wątek na stronie bmw-sport.pl. Gość "kotsylwester" sam fachowo zabezpieczał antykorozyjnie swoje auto a przy tym bardzo szczegółowo potem poopisywał cały proces i poumieszczał zdjęcia. Także polecam.
    TYLKO BMW 7

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez fankabmw
    Kolega nie pyta gdzie powinno czy nie powinno byc jego 7er tylko jak i czym zabezpieczyć podwozie samochodu którym porusza sie jak widac przez caly rok.
    dziekuje łaskawco - umiem czytać

    najlepszy środek antykorozyjny na zime to garaż - uwazasz inaczej? - twoja sprawa


    Cytat Zamieszczone przez fankabmw
    Konkrety panowie a nie swoje wizję.
    - piekny kwiatuszek - a nie WIZJE czasem?

    Cytat Zamieszczone przez fankabmw
    Poza tym zgodnie z przepisami uni nie wolno stosować soli na drogach a czym piasek moze zaszkodzić podwoziu? Nie wiem wkoncu to piasek a nie żwir itp.
    to jakas twoja chora wizja, w "uni" pewnie nie wolno tez przeklinac na glos i palic na przystankach?

    jak ci sie wydaje czy cokolwiek z tego ma jakies znaczenie?

    I tak na drogach jest solanki po kostki, obojetne czy jest mroz czy nie, do tego zwir, koks i zuzel, a moze zyjesz w innym swiecie ze tego nie widzisz?
    Czarne e32 w benzynie!


  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Nie wiem, czy chodzi o ten temat - KotSylwester - jeśli tak to proszę.

    Co do dróg to teoretycznie wysoce reaktywny NaCl został zastąpiony mniej reaktywnym MgCl2. Tak więc nie jest już tak źle, ale idealnnie też nie :( .
    Przed zabezpieczeniem antykorozyjnym najważniejsze jest dokładne doczyszczenie podwozia - umycie i odrdzewienie.

  10. #10
    Z00FY
    Gość
    Bitex w sprayu. (Ale po co dodawać mu kilogramów) oczywiście najpierw trzeba oczyścić podwozie i osuszyć je by nie zrobiło się tam gniazdo fauny i flory i nie urosło :) ale zgadzam się sz4L0nym. Miejsce zadbanego rekina jest właśnie w garażu przez okres zimy w Polsce !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •