Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: [ blacharka] Jak zabezpieczyć podwozie

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice
    Dla każdego auta zima w tym kraju to katorga, ale swoją drogą ten bitex nie jest idealnym rozwiązaniem, skubaniec potrafi odpryskiwać. Jeżeli faktycznie podłoga zaczyna się sypać to polecam niekonwencjonalne (ale skuteczne) rozwiązanie w postaci lepiku w płynie. Takim cudem normalnie smaruje się dachy ale o dziwo doskonale nadaje się również do aut.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ACS
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    237
    BMW
    E-38
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Przemik
    niekonwencjonalne (ale skuteczne) rozwiązanie w postaci lepiku w płynie. Takim cudem normalnie smaruje się dachy ale o dziwo doskonale nadaje się również do aut.
    Przeniosłeś mnie w czasy PRL-u,przecież na rynku są różne mastyki,baranki do zabezpieczeń podwozia,ostatnio używałem takiej fajnej gumy do zabezpieczania spawów z opiłkami aluminium,po zaschnięciu wygląda jak ori.Więc dajcie spokój z bitexami,lepikami,itd.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice
    wiesz, na rynku jest masa różnych "cudownych" środków, pytanie tylko na ile są skuteczne, ja napisałem z własnego doświadczenia sprawdzony i tani sposób, wszystko jest dobre co działa i co nie zrujnuje budżetu.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ACS
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    237
    BMW
    E-38
    Skąd
    Warszawa
    :)

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    84
    BMW
    E32 '91 M30B30
    Skąd
    Podłęże/ Kraków
    Ktoś to napisał że najlepszy środek antykorozyjny na zime to garaż....
    Ale wydaje mi sie że auto jest chyba do jazdy a nie do stania w garażu :P
    Ale pewnie sie myle :D Pozdrawiam ;)

  6. #16
    Czym zabezpieczyć?

    Najlepiej nie jeździć - jak koledzy pisali i jak sam napisałeś nie ma możliwości. OK - rozumiem

    Moja rada - jak najczęściej myć podwozie, zakola, progi, doły drzwi.... myć, tłuścić i jeszcze raz myć!!
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    No tak myć. Ale jak tu myć auto zimą? Na myjce ciśnieniowej to wszystko pozamarza. Ręczna też niedokładnie wysuszy i zamarznie. A nie wszyscy mają grzany garaż żeby sobie samemu myć.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ACS
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    237
    BMW
    E-38
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Czym zabezpieczyć?

    Najlepiej nie jeździć - jak koledzy pisali i jak sam napisałeś nie ma możliwości. OK - rozumiem

    Moja rada - jak najczęściej myć podwozie, zakola, progi, doły drzwi.... myć, tłuścić i jeszcze raz myć!!
    Nie każdy ma możliwość umycia podwozia w zimie i nie zawsze to pomoże,wystarczy robić kontrole podwozia,o których przypominamy sobie dopiero jak już jest dziura.Są różne firmy które zabezpieczają auto od spodu,czasami dobrze jest użyć google ;)

    http://www.google.pl/search?hl=pl&sa...jne+p&gs_rfai=


    Znalazłem kilka ogłoszeń z fotkami gdzie auto jest pomazane zwykłym fluidolem,jak auto jest zabezpieczane olejem to niestety ale kilka dni będzie on wypływał co jest uciążliwe ale wiadomo że jest zabezpieczone solidnie.Na fotce jest pokazane jak tego nie robić,nic to nie da i na pewno nie zabezpiecza auta przed korozją.



  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    68
    BMW
    344i
    Skąd
    Namysłów
    Moim zdaniem nie ma sensu nakładać dodatkowej konserwacji na podwozie auta, gdy nie jest naruszona fabryczna. Oryginalna masa elastyczna jest na tyle gruba i trwała, że nałożenie na nią dodatkowej konserwacji nic nie da - wręcz pogorszy sprawę. Inna sprawa gdy masz gdzie nie gdzie otarcia, lub miejsca w których rdza już ,,podniosła,, konserwację - wiadomo, trzeba się tym zająć. Dodatkowa warstwa opóźni tylko wychodzenie rdzy - przedarcie się jej przez jedną, oryginalną warstwę będzie szybciej widoczne, przez co będzie można w czas zając się rudą.
    Nie zawsze jest możliwość, ale jeśli się tylko da to warto czyścić zakamarki z nagromadzonego piachu w którym utrzymuje się wilgoć.
    Jaki środek? Ja w moim e30 robiłem to tak : wszedzie gdzie tylko pojawiała się rdza piaskowałem, odrazu po tym dobry podkład, baza, klar.. a na to wszystko klej do szyb - mówcie co chcecie, ale to chyba jeden z lepszych sposobów konserwacji, bardzo twarda a zarazem elastyczna masa, świetnie trzymająca się auta.

  10. #20
    Z00FY
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Sławek325
    a na to wszystko klej do szyb
    Jeśli by pojawiła się koncepcja zabezpieczenia całego podwozia 7 klejem do szyb to był by to nie mały wydatek. Elementy które są podatne na wysoka temperaturę po pierwszej wycieczce zostawiłyby konserwację na nawierzchni.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •