Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: [audio] Wygłuszenie oryginalnego subwoofera E38

  1. #11
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    Awaryjnie też zastanawiałem się nad takim maleństwem jak Hertz ES 200 w mikroobudowie (np. 8L) i żeby go jakoś wcisnąć we wnękę podłokietnika z tyłu. Tyle, że nie będę mógł wtedy przewozić trzech osób na tylnej kanapie (a kto tam wie, kiedy taka potrzeba zajdzie?).
    Ten jeden hertz dobrze zasilony zje te cantony ;)

    2szt. ES200 to mogłaby być ciekawa opcja, zrobić budy z włókna szklanego, ew pociąć trochę półkę, żeby na głębokość się zmieścił głośnik.
    Głośnik ten nie potrzebuje dużej budy, żeby zagrać(jak już wspomniałeś zadowala się 8l. HS200 miałem w 6l closed i też dawał radę.
    HS200 i stara seria ES200 mają jedną wadę, głębokość, która jest dość spora jak na średnicę głośnika(2 krążki magnetyczne robią swoje)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    HS200 i stara seria ES200 mają jedną wadę, głębokość, która jest dość spora jak na średnicę głośnika(2 krążki magnetyczne robią swoje)
    To w takim razie znajdzie się jakieś maleństwo, które jest przy okazji płytkie?

    Przyglądałem się ostatnio otworowi na narty i oczywiście 20cm nie wejdzie bez przerabiania otworu, ale jest oczywiście drugi problem - butla LPG jest tak blisko tylnej ścianki oparć, że całkowita głębokość otworu (tak, żeby podłokietnik móc jeszcze awaryjnie zamknąć) to maksymalnie 10cm. Obliczając obudowę z użyciem MDFu 22mm wyszło mi, że litraż byłby jakieś 1,5 L a to za mało (oczywiście, gdyby głośnik nie był taki głęboki). Więc ten typ suba niestety odpada.

    Ale skoro odpada, to myślałem jeszcze, żeby tego Hertza dać na środek tylnej półki i wsadzić go w jakąś małą płaską obudowę nad butlą LPG. Może być nawet rozciągnięta (żeby uzyskać pojemność) na metr. Otwór BR lub jakieś małe dwa po bokach możnaby wyprowadzić dyskretnie na półce, a sam głośnik byłby zmaskowany materiałem.


    te Cantony mogą być fajne, ale kłopot byłby z wycięciem otworów, bo blacha tam jest przetłoczona i ma pełno otworków od DSP. Za nimi przemawia brak jakiejkolwiek skrzyni...

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    To w takim razie znajdzie się jakieś maleństwo, które jest przy okazji płytkie?
    U dimension RM208SL, zadowala się 6l netto i jest bardzo płytki ;)

    A może zaczniesz od pogrzebania w ustawieniach DSP.

    Ostatnio grzebałem w ustawieniach NCS'em i jest tam trochę opcji(m.in. opcje związane z loundness oraz "częstotliwości" graniczne danych pasm). Np. jest tam kilka częstotliwości(niestety nie jest podane co za co odpowiada) i można wybrać pomiędzy E38, E39/E39 Touring, czy X5.
    Słuchałem X5 z DSP i brzmi to lepiej niż w E38, możnaby spróbować poprzestawiać. Dzięki temu może dałoby się też wyłączyć programowy filtr HPF dla suba na 40Hz
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Nie mam DSP a jeno podstawowy zestaw Hi-Fi. Dzisiaj dołożyłem tweeterki sinoslive'a które walały mi się po domu. Poprawa dźwięku z przodu jest od razu zauważalna.

    Natomiast łamię się, czy po prostu nie poświęcić tych kilku litrów bagażnika i wcisnąć jakieś maleństwo..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •