Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: linka od automatu

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    43
    BMW
    7
    Skąd
    białystok

    linka od automatu

    koledzy, a wiec problem polega na tym ze od dłuzszego czasu ciezko chodzil mi lewarek od zmainy biegów, az dzisiaj zobaczyłem ze na zegarze pokazuje 4 a biegi przełaczam i nic nie raeguje a lewarek dalej ciezko chodzi. Podejrzewam ze pękla linka chociaz wtedy powinien lewarek lekko chodzic. Jutro zajrze pod spod i zobacze co sie dzieje bo z gory wszystko ok. I mam pytanie czy linka pasuje od innych silnikow lub skrzyń bo nie wiem jakiej szukac. Moj motor m60b40 skrzynia 5hp30. aha dodam ze auta narazie nie moge odpalic bo własnie przekladam silniczek, jutro chyba juz zaryczy, hehe

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Na 200% poszła linka. Przerabiałem nie dawno to samo. Lewarek chodził co raz ciężej aż w końcu stanął i nie mogłem odpalić auta. Nie wiem jak to się dzieje ale linka wbrew pozorom jak się zerwie unieruchamia lewarek zamiast go zluzować. Być może kleszczy się gdzieś w kołnierzu tak że lewar ciężko chodzi. Cena nowej linki mnie nieco zszokowała bo w sklepie zażyczyli sobie za nią 350 zł. Znalazłem kolesia na allegro który miał do sprzedania na części taką buńkę jak ja i kupiłem od niego używkę za 100 zł. Chodzi do dzisiaj :) Mam taki sam silnik jak Ty i z doświadczenia wiem że linka musi być od tego samego silnika i od tej samej skrzyni. Ja mam auto z 95 a kupiłem linkę z auta z 96r i już różniła się jedna końcówka ale na szczęście dało się przerobić. Najlepiej więc gdyby było z tego samego rocznika. Mam nadzieję że pomogłem :)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    43
    BMW
    7
    Skąd
    białystok
    dzieki bardzo za info, bardzo mi pomogłeś, tylko ja nie wiem jeszcze czy uruchomie samochód bo silnik przekładam i jak na złość jeszcze to w dodatku, możed orientujesz się czy z 4,4 bedzie pasowała bo moge taką miec i nie wiem co robic albo czy od 3.0 bedzie pasowała

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Nie orientuję się czy będzie pasowała i na Twoim miejscu po prostu bym ją wyjął bo i tak i tak musisz to zrobić wcześniej czy później. Jak już wyjmiesz będziesz wiedział jak wyglądają końcówki. Wtedy porównujesz do tej od 4,4 lub 3.0 i wiesz czy pasuje czy nie :) Coś mi świta w głowie że oglądałem od 3,5 i były inne końcówki więc pewnie te wersje które Ty wymieniłeś też mają inne . Daj znać jak już to zrobisz.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    43
    BMW
    7
    Skąd
    białystok
    a wiec wyjąłem swoją linkę i stoi w miejscu i nic nie chodzi, wiec linka do wymiany, miales racje bo lewarek i dzwignia w skrzyni chodzi bardzo lekko, poszukam i dam znać od czego dopasowalem

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    43
    BMW
    7
    Skąd
    białystok
    a więc linka wymieniona, znalazłem od silnika m60 i pasuje, moge napisać ze od m62 nie pasuje bo ma inną końcówke

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    siodemki psują się chyba parami. u mnie nie mozna bylo wszucic P /mam nową skrzynię, silnik m62/, dzisiaj na hama wrzucilem to P i wlazlo, ale problem byl juz po kolei z D N i R najbardziej. Raz jak wlozylem P nie moglem juz wrzucic D ale pomachalem i dalo rade. co mnie dziwi to problemy w wrzucaniem biegow tiptronikiem, ktory przeciez nie zmienia polozenia linki, wiec nie jeatem pewien czy to tez to samo co u was. odepne w tym tygodniu linke i bede wrzucal palcem biegi przy samej skrzyni, bo ew. mogl pujsc uklad wybierajacy w samej skrzynce. zapozanm sie lepiej z jej budową to coś pokombinuje w garazu ps.w sumie to polubilem juz to, ze siodemeczka robi mi co chwile przymusowy tutorial ze wszystkich elementow po kolei, z takim zalozeniem ją kupilem byle portfel wytrzymal hehe

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    120
    BMW
    740iA
    Skąd
    Płock-Drobin
    witam ja mam taki sam problem wczoraj odebrałem samochód od mechanika i dzisiaj rano pojeździłem sobie troche wszystko było oki i ostatnie 1000 m mnie zaskoczyło wróciłem do domku i nie moge wyżucić z D poszarpałem się troche z gałka zaczeła zmieniać biegi ale na P już chyba linki nie starcza bo przy skrzyni wyświetla mi się ze jest na P a na licznikach niema nic mam ptyanie czy mogło się tam coś skrzywić i czy mogła mi linka zamarznąć tep -8 pretkość około 180 km/h

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    43
    BMW
    7
    Skąd
    białystok
    na 99% bedzie to wina linki, tiptronic też ma linkę tylko mechanizm zmiany biegów ma inny ale one sie nie psują za często. Linka od tiptronica ma inne mocowanie niz od zwykłej, więc jak bedziecie szukac linek to najlepij od takich modeli

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    marcin, oczywiscie ze maja linki, ale ja mowie o zmienie biegow ''manualnej'', czyli pchajac lewarek w przod i w tyl w trybie sport. wtedy linka się nie porusza, no chyba że jest jakaś druga ale jej nie widziałem. u mnie własnie przy zmianie w trybie ''manual'' sie ta wajha potrafi zblokowac, jakos tak chodzi jak w imadle czasami.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •