Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: TURBINY E 38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    66

    TURBINY E 38

    ... jak już wcześniej gdzieś napisałem :D interesuje mnie temat turbin do e 38 , w dwóch miejscach podali mi różne numery OEM , musze najpierw mieć pewność które to są bo jak zamówie to będzie za późno :razz: , chce wymienić turbiny , sprawdzić układ doładowania , zrobić wszystko na cacy , potem pomyśle o chipie ( jeśli będzie taka potrzeba :D ) , jak kupiłem autko wszystko chodziło dobrze , spalanie około 13 l. ON głównie po mieście , pojechałem do M-Auto w katowicach i tam mi tak pogrzebali że moc sie straciła , turbiny stoją prawdopodobnie , pali 14 l. ( o litr więcej ) a jeżdze tak samo jak przedtem , partacze !!! gdzieś wyczytałem że może to być też wina przepływomiwrzy lub nieszczelności na dolocie , wybieram sie do SZYMOCHY w Mikołowie podobno jest dobry , jeśli to coś da to napisze jak nie da też napisze ;)

    -----

    ...aha moja maszyna to e38 740 dA 2000r. 3901ccm 245 KM , DZIĘKI ZA POMOC :medit:

  2. #2
    Najpierw kolego musisz wypełnić 5pkt regulaminu a później może ktoś Ci coś odpowie. Takie są tu zasady...



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Jedź do Krystiana na Warszawską 60 - spec od bmw - powołaj sie na Janka od srebrnej 740d :) POWODZENIA!

    ----

    numer na prv jakby co

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    66
    jakiś telefon do tego Krystiana ??? ,podobno trzeba sie wcześniej umówic bo gościu ma dużo roboty ??? :pada:

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Wysłałem na prv - juz to tu napisałem ale jakiś baran chyba wykasował mee

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    66
    Wstepnie jestem umówiony z Krystianem na środe :) , po wizycie napisze , jestem dobrej myśli :medit: , jeszcze raz dzięki za namiary :pada:

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Niech sprawdza czy sterowniki turbin chodza, da sie je uruchomic w disie na wylaczonym silniku.
    prawa turbina ma numer 703672-0004
    lewa 703673-0004
    to numerki Garrett oczywiscie
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    66
    Właśnie myśle o Garrettach , ja mam podane numery oryginałów OEM TURBINA CYL 1-4 = 11 65 7 786 800 ; TURBINA CYL 5-8 = 11 65 7 786 801 , nawet chodzi mi po głowie kupno oryginałów (wiem cena 8.700- jedna :razz: ) teraz pytanie : czy to napewno te numerki i czy oprócz różnicy w cenie jest jeszcze jakaś między garrettem a oryginałem ??? 8/

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Cytat Zamieszczone przez HORNETT39
    czy oprócz różnicy w cenie jest jeszcze jakaś między garrettem a oryginałem ???
    Oryginal robi Garrett. Ja dalem ~3,8 tys za jedna.
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    66
    Więc jesteś po wyniane , możesz powiedzieć jak to wszystko chodzi , podobno jak jest wszystko na tip-top to nie poczuje różnicy w przyśpieszaniu między diesel-benzyna ? (chodzi mi o tzw. turbodziure) , ja przed wizytą w M-Auto (podejrzewam że podmienili mi przepływomierz (e?) :shoot: ) miałem tak że czułem kiedy włączały sie turbiny ( od 1800 obr. ) bo wbijało mnie w fotel :D , byłem na pomiarach na hamowni (przed M-Auto) to mi powiedzieli że " coś jest nie tak z doładowaniem" bo niema dolnego zakresu , za późno sie zbiera ??? :pada:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •