Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: problem jak ch...

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Silent
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    582
    BMW
    e38 740iL 1999r
    Skąd
    Będzin (Śląskie)
    Neuf - a chociaż kręci ci rozrusznik? bo ja też miałem taki problem w swojej e38 , no i musiałem wymienić cały rozrusznik... :?
    ~3x Black 7er e38~

    ~e38~
    2010r - BMW 740iL (prod. 99r)

    ~EX e38~
    2008r - BMW 728i (prod. 99r)
    2007r - BMW 730i (prod. 94r)

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    28
    BMW
    e38 3.0d
    Skąd
    Gliwice
    Witam w klubie :( U mnie tez wszystko jest ok, tylko nie wiem kiedy zapali a kiedy wrecz przeciwnie.
    np. zawsze po nocy odpala, ale jesli ja zgasze to nie wiem czy zapali drugi raz. czasem pomaga rozlaczenie aku na 15 min czasem nie, czasem np za 5 razem zapali, czasem jezdzi bez problemu jakis miesiac potem po gazdym wylaczeniu silnika, zapomnij o jezdzie.
    :razz: i wychodzisz z zakupow wsiadasz do siudemy i duuu pa, wiec spokojnie idziesz na kawke tylko najpierw odlaczasz kleme, WOGOLE K......... NIE STRESUJACE AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    Lepsze stare BMW, niz nowe daewoo

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    Panowie! z tym ku....a odpalaniem, raz odpali, innym razem nie...Naprawdę warto sprawdzić banalną rzecz w postaci szczotek rozrusznika. To jest jeden z typowych objawów. Można to zrobić samemu, ewentualnie wyjąć rozrusznik i dać go do przejrzenia jakiemuś elektrykowi. Roboty na 10 min. ale wku....a nie będzie! Oby! Pozdro!
    Pozdrawiam!

  4. #14
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Witam Gregor zapraszam do działu przedstaw się ... i myśle ze może u Ciebie to już pompa

  5. #15
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    ............................
    Ostatnio edytowane przez Neuf ; 16-01-2011 o 10:39

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    28
    BMW
    e38 3.0d
    Skąd
    Gliwice
    No niestety tak prosto nie jest,
    1 co do rozrusznika to jest ok czyli kreci bez ani mru mru
    2 pompa paliwa hmmm jak wyjalem przewod, to sie lalo az milo, tylko wloz go potem hihi

    Zagadka polega na tym ze po nocy zawsze odpala, czyli problem jak COS sie zagrzeje, z tym ze nie zawsze.
    I czasem zapali za np.5 razem a czasem za chiny nie. innym razem pomaga rozlaczenie bateri itd. komp sie kasuje ale nie zawsze odpala. Raczej nie bede krecil az bateria padnie, nastepnym razem sproboje przez ok 30 sek.
    Acha normalnie zapala praktycznie od kopa.
    Lepsze stare BMW, niz nowe daewoo

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    28
    BMW
    e38 3.0d
    Skąd
    Gliwice
    Rozrusznik jest ok, pompa paliwa raczej tez, bo gdy wyciagnalem przewod paliwowy...to ojjj dzialo sie ;) wiec paliwo jest.
    Zazwyczaj nie zapala kiedy jest ciepla 98% ( a podobno kobieta),po nocy zawsze.
    Ok nastepnym razem pokrece ok 30 sek. ale dluzej to chyba szkoda rozrusznika.
    Zwracam uwage ze ma tzgodnie bez problemu, no nic jak nie bedzie rady to trzeba bedzie do serwisu, tylko najpierw uciulam hihi.
    Sorki ze nie przedstawilem sie w dziale, przy nastepnej wolnej chwili postaram sie to naprawic.
    Pozdro...
    Lepsze stare BMW, niz nowe daewoo

  8. #18
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Gregor uderz najpierw na kompa wydatek niwielki a dowiesz się co jest.. Czujnik połorzenia wału, czujnik temperatury silnika, wtryski pompa itd itd.. w 3,0d problemów może być wiele a na wyczutkę jest ciężko osądzić..

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    28
    BMW
    e38 3.0d
    Skąd
    Gliwice
    No i chyba, to czyjnik polozenia walka rozrzadu, bo jak krece ok 10 sekund (aaaaajjjj) to zapala i po sciagnieciu wtyczki z tegoz urzadzenia ma te same objawy. Wiec sprobuje wymienic i zobaczymy tyle ze nowy to 94 E, ale skocze jeszcze na zlomowisko choc watpie zeby diesel-ek sie tam znalazl.
    Dzieki za porady, pozdrawiam

    No i jak nie to komp i 200E w plecy.
    Lepsze stare BMW, niz nowe daewoo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •