Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [mechanika] e32 740i swap na manual

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    44
    BMW
    e32
    Skąd
    lichfield

    [mechanika] e32 740i swap na manual

    Witam. Trochę czasu minęło od mojej ostatniej wizyty na forum i plany co co mojego shadowline'a posunęły się do przodu.
    Zakupiłem bmw 540i 6-cio biegowego manuala z 95' z niedużym (98tys mil) przebiegiem. wypatroszyłem je z silnika i skrzyni i innych potrzebnych gratów i w sumie jestem gotowy do podmiany skrzyni.
    Do swapu mam: skrzynię z wodzikami i lewarkiem
    kompletne sprzęgło nowe
    zespół pedałów ;)
    układ wysprzęglika
    sprzęgło gumowe
    łożysko podpierające główny wałek skrzyni
    koło zamachowe dwumasowe
    podporę skrzyni z poduszkami
    inne drobne manele
    Od znajomego anglika dowiedziałem się że muszę zastąpić wał napędowy, ponieważ będzie za krótki. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jaka powinna być długość wału do tego projektu (lub jaka jest różnica w długościach skrzyń), a nie chcę zaczynać przeszczepu nie mając pewnoścci że wszystko będzie pasowało bo w anglii mam trochę ograniczone pole manewru jeśli chodzi o rynek części używanych. Boję się utknąć na tydzień - dwa bez auta. I tu pytanie, czy ktoś z Was nie otarł sie o podobny projekt lub wie gdzie mogę uzyskać potrzebne informacje dot. długości wału i w jakim modelu on występował?
    Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
    Jeśli los okaże się łaskawy i nie utkne ze swapem to postaram się zrobić fotorelację z obszernym opisem.

    Dla tych, którzy będą pytać 'po co zmieniać na manual' odrazu odpowiem- mam dość tego automatu. Może mam za ciężką nogę, może mam pecha a może ta skrzynia to jakies konstrukcyjne nieporozumienie, ale wydałem już na jej remonty/wymiany ponad 6tys złotych. (dodam że wiem co to automat, wiem jak go używać). Pozatym na wyspie e32 740i w shadow w manualu to rarytasik i inwestycja ;)

    Pozdrawiam i czekam na jakieś podpowiedzi

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Pomoc Ci nie jestem w stanie, mam manual choć tylko 3.0 V8 ale noszę się z zamiarem SWAPU na 4.0, myślę że mi będzie łatwiej przez to przejść. Życzę powodzenia! wytrwałości! Błyskawicznej realizacji projektu! pozdrawiam

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Jak robiłem przekładkę , to nigdzie nie znalazłem podanych długości wału napędowego...

    Te automaty nie są złe - one mają po prostu trwałość do ok 200-300tyś km - a większość e32 ma taki i większy przebieg więc skrzynie siadają - założysz używkę na wykończeniu to kilka kickdownów może ją wykończyć ...



    Resztę napisałem ci na pw.


    Powodzenia

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    44
    BMW
    e32
    Skąd
    lichfield
    Dzięki wielkie Xsilver.
    Jutro rano wybebeszam ślicznote, co ma być to będzie, może to jakoś potem poskładam :?

    Co do automata, faktycznie, póki działał to nawet przyjemnie się tym jeździło. Przebiegu mam niemało a i nogę ciężką więc...

    Pzdr

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    44
    BMW
    e32
    Skąd
    lichfield
    Przekładka zakończona sukcesem. Skrzynia siedzi na miejscu i ma się dobrze :D
    Wał napędowy niestety trzeba było wyspawać, ale wszystko poszło gładko. Podmiany dokonałem sam z kumplem, cała operacja trwała około 10 godzin roboczych, poziom trudości oceniam jako niski.
    Po zamianie to zupełnie inny samochód . Lekko wkręca się na obroty, jest dużo bardziej dynamiczny, ogólnie mam teraz wrażenie jakby była o ładne 300kg lżejsza. Podejrzewam że również zużycie paliwa powinno zmaleć ale potwierdzę to pewnie dopiero po zrobienu paruset mil.
    Widzę że zainteresowanie tematem nieduże, więc nie będę się tu rozpisywał co do szczegółów, jak ktoś chce jakichś konkretnych informacji zapraszam na pw :) .
    Pzdr.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •