Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: [video] Projekt Night Vision w E38. Czy da rade?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice

    [video] Projekt Night Vision w E38. Czy da rade?

    Jechałem sobie wczoraj w nocy i tak pomyślałem jak fajnie by było mieć Night Vision w mojej 750. I teraz moje pytanie na ile jest to do zrobienia? Skoro podłączają kamerę cofania to czemu nie można by kamery noktowizyjnej z przodu podłączyć i na monitorku oglądać :D Ktoś ma jakieś sugestie?
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  2. #2
    7ka
    Gość
    dobry pomysl

    ja mam inny uruchomic swiatla z pilota..

    czyli naciskamy na kluczyku otwieranie.. i w tym samym czasie wlaczaja sie swiatla...np xenony halogeny.. lub tylko halogeny lub dlugie :D

    damy rade ?

  3. #3
    Twoja propozycja Krzychu jest spokojnie do ogarnięcia ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    7ka
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Twoja propozycja Krzychu jest spokojnie do ogarnięcia
    niby nic a strasznie pozyteczne ;)

    kto pierwszy skorzysta z takiego pakietu... :D

    mozna tez pomyslec o zastosowaniu czegos takiego ..

    wciskamy otwieranie- zapala sie lewy xenon za sek drugi za za sek halogeny..

    ech.. to chyba juz zbyt wiele :x

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Trzeba by ciągnąć wiązkę chyba przez całe auto do VM... i jeśli nie masz podłączonego DVD i kamery cofania (3 dodatkowego urządzenia nie wepniesz w VM - przynajmniej nie mam pomysłu jak to zrobić) to chyba jest to do zrobienia.

    Pozostaje jednakowoż kilka innych kwestii do rozwiązania...

    - żeby faktycznie to jednak coś dawało musi spełnić dwa wymagania - wysoka jakość obrazu i mała bezwładność (mówiąc prościej krótki czas odświeżania obrazu) - z racji tego, że montujemy to do samochodu - musi mieć małe rozmiary. Ciężko będzie nabyć takie urządzenie, a jeśli już się znajdzie będzie duuuuużo droższe niż kamerka cofania

    - gdzie to zamocować.... Osobiście w pierwszej kolejności rozważyłbym zderzak

    - podłączenie zasilania - niekiedy może być konieczny cały układ do zmiany napięcia - nie zawsze będzie to 12 V

    - zabezpieczenie przed światłem dziennym - można by czujnik solarny aby nie można było włączyć urządzenia w dzień - praca noktowizji w słońcu grozi uszkodzeniem matrycy...

    Podsumowując skomplikowane przedsięwzięcie.... :/ Pierwsze to bardzo wysokie koszty, drugie to dość ograniczone możliwości rynku w tej kwestii - przynajmniej u nas, no i wreszcie czasochłonne i skomplikowane wmontowanie i zapewnienie poprawnej pracy tego układu...

    Z ciekawości... Wiesz jak to chociaż w ogólnym zarysie jest to rozwiązane w f01 np?
    Pozdrawiam

    fm

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Dobra a co z moim pomysłem?
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    Dobra a co z moim pomysłem?
    Poczytaj powyżej ;)
    Pozdrawiam

    fm

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Hehe równo napisaliśmy ;)
    bazuje na E65. A tam jest to rozwiązanie przez zamontowanie kamery termograficznej a nie typowo noktowizyjnej.

    Może lepiej z jakiejś E65 po dzwonie to wymontować i próbować montować w E38
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Termowizja jest faktycznie o tyle lepsza ze może pracować w dzien i w nocy. Nie ma tu ryzyka uszkodzenia przez zbyt silne oświetlenie. Fakt jest jednak taki, że urządzenia noktowizyjne i termowizyjne (zwłaszcza te dobre) są delikatnie mówiąc drogie - zwłaszcza te drugie. Z e65 będzie kłopotliwa adaptacja... całą instalację trzeba by robić praktycznie od podstaw - łącznie z przejściówkami do podłączenia do VM (bo tam sygnał musiałby się dostać). Do tego trzeba by stworzyć (bo wątpię czy gdzieś są dostępne) odpowiedni interfejs, żeby auto "umiało" się z tym urządzeniem komunikować... Mocno skomplikowane przedsięwzięcie.... Nie wiem czy nie lepiej już kupić własną kamerkę termowizyjną i próbować to podłączyć na zasadzie kamerki cofania.

    Pewne jest jedno, jakby się udało zrobić to w e38 byłby to egzemplarz wręcz unikatowy :)
    Pozdrawiam

    fm

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Znalazłem coś takiego.... 50 Hz może i by starczyło...

    http://www.infrathermal.com/show.php?prod=365&firm=58
    Pozdrawiam

    fm

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •