Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: [opony] rozmiar opon

  1. #11
    7ka
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez phdream
    zastanawialem sie zeby kupic na lato 255 ale podobno stabilizatory szybciej padaja!?To prawda??jaka firme opon preferujecie.Ja letnie mam Toyo.
    im mniejsza opona wiadomo wieksza podatnosc na roznego rodzaju szybsze zuzycie sie materialu ,stabilizator,laczniki,wahacze itp...

    z drugiej str jezdzic latem na 16" 8/ nie wyglada to smacznie... optymalnie 18" z oponami 235/50/18 a tyl 255/45/18 jest jak dla mnie minimalnym letnim wyjsciem by pogodzic wyglad i komfort..

    19" w gore to juz coraz mniejszy komfort ale i lepszy wyglad :D

    jakie opony... ja zawsze bede polecal bridgestone re040A,re050A,pirelli p zero rosso,goodyear F1.. dla mnie pierwsza 3ka!! najlepszych opon!!!

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    nie warto zakladac takich samych opon na obie osie??lepiej jest na przod wezsze niz na tyl??i dlaczego na przod wyzsze,czy nie ma roznicy w wysokosci z racji tego ze tyl jest szerszy??!!

  3. #13
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Na przód zakłada się węższe, bo na np. 295 ciężko się kręci i autko w koleinach strasznie pływa. Aby uzyskać zbliżoną średnicę koła stosuje się wyższy profil przy węższej oponie.
    Dreams from Dreams - 7er...

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    Cytat Zamieszczone przez phdream
    i dlaczego na przod wyzsze,czy nie ma roznicy w wysokosci z racji tego ze tyl jest szerszy??!!
    45% z 255mm to z grubsza taka sama wysokosc jak 50% z 235mm (roznica minimalna - mozna pominac)

    245/45/18 tez sa ok, wiec z tego powodu zmieniac nie warto

    generalnie im szersze i/lub nizsze opony tym szybsze zuzycie zawieszenia

    na przod lepiej wezsze bo lepiej sie kieruje w koleinach, mniejsza masa opony, a przede wszystkim taka szeroka opona z przodu nie jest do niczego potrzebna, tyl natomiast przenosi moc na asfalt wiec tam sie przydaje, poza tym kozacko wyglada jak patrzysz na auto od tylu ;)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    [quote="Qbek"]
    Cytat Zamieszczone przez phdream
    245/45/18 tez sa ok, wiec z tego powodu zmieniac nie warto!

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    te oponki co mam sa juz troche zjechane wiec bede musial wymienic i chyba zdecyduje sie na 235/50 , 255/45 r18!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •