Strona 7 z 36 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 356

Wątek: [e32] Kafarkowa siódema

  1. #61
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    44
    BMW
    E32 735i
    Skąd
    Wrocław
    Dopiero dzisiaj przeczytałem cały temat... zazdroszczę... jak tylko uda mi się załatwić trochę pieniążków to postaram się chociaż troche podpicować swoje poczciwe e32 735... Pozdrawiam i brawo za włożoną prace!

  2. #62
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Jako kontynuacje tematu.. A w zasadzie edycji E30 powiem, że kilka zmian z nią nastąpiło od czasu zakupu ;) No i chyba znalazłem swoją E38 ;)

    Mały update E30-tki ze stronki wyżej.. ;)

    W Listopadzie 2009roku auto pojechało do PUZ'a do Torunia.. Tam dostało nowe życie.. ;)

    Zaczęliśmy z sercem :D Wypad zrobiło dotychczasowe m40b18 z całą instalacje LPG.. W jego miejsce wlazło m52TUb28 (286S2) ze skrzynią manualną 5b z E46 328Ci. Cały zespół napędowy i wydech z E46.. Katalizatory, sondy, ostatni tłumik. Zamontowano wydajniejszy układ chłodzenia, czyli nową chłodnicę z TDS'a i wiskozę. Nowe kompletne sprzęgło SACHS'a, silnik na sztywnych poduchach poliuretanowych. Usunięto EGR. Dolot ubrano w Airbox Simota Carbon. Silnik zalany Valvoline VRI Racing 10w60 sae i płynem chłodniczym Prestone -37°C. Dyfer przełożony z Ety.. duża głowa 2.79 zalana Castrolem SAF-X..











    Potem przyszedł czas na hebel.
    Tarcze Mikoda GT, do tego klocki TRW Lucas, czujniki zużycia, linki ręcznego, okładziny TRW Lucas i zestawy naprawcze ręcznego ory BMW.. Całość napędzana nowym podwójnym i wydajniejszym serwem i wypełnione płynem Valvoline Brake Fluid. Tarcze i klocki dotarte wg wskazówek producenta..



    Zawias.
    Komplet amortyzatorów pomimo złych opinii innych Cofap (mam takie w starszej E30-ce i po 20tys km przebiegu wciąż 70% skuteczności!). Sprężyn Ruvilla, z tyłu od E36. Sprężyny seryjne do 6 garów.. To setup zimowy i tak stoi teraz. Na lato mam komplet TaTechnix -60/40. Wymieniłem wszystkie końcówki, gumy, łączniki i wahacze z przodu na nowe Ruvilla. Z tyłu również łączniki, gumy (czekają jeszcze do wymianu tuleje tylnej belki Ruvilla).

    Do środeczka wpakowałem kierownicę Victora 33cm, shortshifter, OBC I i audio Sony z USB i tubą aktywną. CB Radio na stałe z anteną (SIRIO) w miejsce oryginalnej radiówki.

    Z zewnątrz nic się nie zmieniło ;) Black Hella, xenon 6k, depo kierunki, znaczek 316i na klapie i wlew gazu pozostawiony specjalnie po instalacji LPG. Z przodu dokładka Ilippe.. Ma być cicho, spokojnie i bardzo niepozornie i chyba się udało :D :D







    Auto w takim setupie zapina całkiem całkiem. :D Pierwsza setka w okolicach 6s (średnia z 10 pomiarów: 6.2s wg podobno validowanego akceleratora GPS). V-max poza licznik (> 240km/h). Banan pojawia się na ryju razem z pierwsza setką na liczniku i nie schodzi aż do pojawienia się drugiej, chwilę później :D Czasem tkwi przez cały dzień.. Ale to już zależy od ilości tatusiowozów oglądanych we wstecznym lusterku ;) Generalnie godny następca mojej 735 :] A razem jesteśmy już jakieś 2 lata ;)


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  3. #63
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    no stary szacunek dla Twojej e30 troche zamiata ..........

  4. #64
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    No kozak nie zły ;) projekt skazany na sukces

  5. #65
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Fajny Touring, konkretnie grzebniety!

    Troche sie pogubilem w tych twoich pojazdach - wszystkie zacne, ale co sie dzieje z tym:

    http://forum.7er.pl/inny-jak-sliwka-...hlight=#138091

    ? :D
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #66
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Troche sie pogubilem w tych twoich pojazdach - wszystkie zacne, ale co sie dzieje z tym:
    Czeka na lepsze czasy i nadwyżkę budżetową by go zrobić. Wziąć wziąłem, ale niestety do zimowania, więc ponad 4 miechy już w garażu stoi.. Silnik i buda igła, ale skrzynia trup. Teraz szukam dla żony E38, bo się E30-tką z 2 fotelikami i dziećmi kiepsko jej jeździ. Auto pójdzie więc do ludu lub do garażu obok IL'a.. Dla mnie auta nie tracą wartości jak stoją i czekają na lepsze czasy ;) Czasem wolę postawić i patrzeć czasem niż sprzedać komuś na zmarnowanie. Z czasem się zrobi wszystko i będzie niezła kolekcja..


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  7. #67
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Witam - godnie poczynasz :D
    No i ta czystość pod maską- detaling rullez ;)
    Pozdrawiam serdecznie :papa:

  8. #68
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Miodzio... :medit:

  9. #69
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    A jeszcze mam pytanie odnośnie Twojej E32.Masz jakieś fotki? :]

  10. #70
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Wersja letnia ;)















    -----> www.e32.750i.pl <-----

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •