Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: sprężyny do e38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4

    sprężyny do e38

    Witam
    Byłem na geometrii i mechanik powiedział, że nie jest w stanie ustawić mi prawidłowego kąta pochylenia tylnych kół. skończyła mu się już regulacja na śrubie, a do ideału jeszcze brakuje. Winą za to obarczył zużyte sprężyny i amortyzatory.
    Samochód faktycznie z tyłu dość nisko siedzi, choć mam tam założone standardowe sprężyny, z tym że używane.
    Wobec tego planuję wymianę tylnych sprężyn. Jakie sprężyny polecacie?
    Wiadomo, że najlepiej oryginał, ale 480 zł/sztuka to troszkę dużo.
    Czytałem, że LESJOFORS są kiepskie, CS też nie dają rady. Niestety sachs w Polsce jest chyba raczej niedostępny. Dodam, że nie interesują mnie sprężyny obniżające, tylko standardowe.

    Oczywiście w grę wchodzą tylko nowe.

  2. #2
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Na 90% nie szukaj winy w sprężynach ani amortyzatorach miałem dokładnie to samo zmieniłem sprężyny i jak nisko siedział tak siedzi, a winą za brak możliwości ustawienia konta pochylenia jest tuleja wahliwa w wahaczu, właśnie śruba do regulacji przechodzi przez tą tuleje, ja odwiedziłem trzech mechaników i robiłem 3 razy zbieżność za każdym razem gdzie indziej i dopiero po wymianie tych tulei u czwartego mechanika wszystko gra, pozdrawiam.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    LESJOFORS wcale nie są takie złe, a co do zbierzności to fakt wybite tuleje pływające mogą ale tylko mogą to powodować ze nie możesz ustawić pochylenia, ja na wywalonych tulejach miałem jeszcze regulacje, teraz jak założyłem sprężyny obniżające nawet na dobrych tulejach nie ustawie, wiec wydaje mi się ze mechanik ma racje, ale te tulejki tez możesz sprawdzić

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4
    Tuleje pływające i drążki skrętne z tyłu właśnie są nowe. śruby do regulacji też.

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Nie padła najważniejsza odpowiedź. Jakie sprężyny polecacie?
    Założyłem KYB i auto siedzi bardzo nisko, w szczególności prawa strona. Nie wiem o co chodzi ale w cale mi się nie widzą chcę wymienić na inne ale na jakie?
    SACHS niedostępny! Monroe podobno do mojego modelu nie robi :/ Pozostaje CS Germany... a może macie coś innego? Nie chcę nic obniżającego.
    Pytanie pilne! Do końca tygodnia muszę mieć je w ręku :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Nie padła najważniejsza odpowiedź. Jakie sprężyny polecacie?
    Założyłem KYB i auto siedzi bardzo nisko, w szczególności prawa strona. Nie wiem o co chodzi ale w cale mi się nie widzą chcę wymienić na inne ale na jakie?
    SACHS niedostępny! Monroe podobno do mojego modelu nie robi :/ Pozostaje CS Germany... a może macie coś innego? Nie chcę nic obniżającego.
    Pytanie pilne! Do końca tygodnia muszę mieć je w ręku :)
    > coboss ,a nie chodzi Ci o amortyzatory ?
    > sprężyny SACHS ,KYB ,Monroe ? jakoś nie widziałem nigdy ale amorki tak :)

  7. #7
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    auto siedzi bardzo nisko
    Wymien amory!! ;)
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  8. #8
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Założyłem KYB i auto siedzi bardzo nisko, w szczególności prawa strona.
    Coboss o co chodzi z tą prawą stroną, masz ją całą obniżoną w stosunku do lewej??

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Jakub
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Założyłem KYB i auto siedzi bardzo nisko, w szczególności prawa strona.
    Coboss o co chodzi z tą prawą stroną, masz ją całą obniżoną w stosunku do lewej??
    Dokładnie tak.
    Amory suche, sprawdzane zawieszenie w kilku serwisach w tym też autoryzowane (aż tak mnie szlak trafił) geometria się przestawiła, auto stoi źle. Amory 1000% dobre, nie ma żadnych oznak złej pracy amorów, badały je wszystkie stacje diagnostyczne w Lesznie i kilku dobrych mechaników. Są to Monroe Reflex o przebiegu może 70 tys km a więc odpada. Reszta zawieszenia naprawiona. Co niektórzy mieli małe "ale" co do lekkich luzów na sworzniu przy tylnych, czarnych wahaczach ale to nie ma nic do tego, że auto jest za nisko z obu stron a z prawej siedzi jak na obniżeniu 60/30 :razz:

    Nie mam teraz na kupce kilku tysięcy złotych aby sobie wymieniać po raz kolejny komplet sprężyn na nowe, a może nowe amory a może jeszcze coś. Ręce mi opadają.
    Niby chwalą sprężyny CS Geramny, ja najchętniej sięgną bym po SACHSA ale nie są dostępne w PL co najwyżej szukać w DE pytanie o cenę. Gdyby ASO nie waliło cenami po 2000zł za komplet sprężyn to kupiłbym ori ale nie za tą kasę. To chyba, że ktoś mam możliwość załatwić z duuuuużym rabatem :D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4
    No i po kłopocie.
    Wymieniłem w zeszłym tygodniu prawie całe zawieszenie z tyłu, tj. amortyzatory, sprężyny (przy okazji okazało się, że stara sprężyna z prawej strony jest pęknięta) + odboje i osłony, górne mocowania, wahacze górne i dolne. Pojechałem po wszystkim na ustawienie geometrii. Tym razem mechanik nie miał żadnych problemów z ustawieniem, geometria wyszła idealnie.
    Przy okazji napiszę, że sprężyny założyłem firmy K+F, wersję wzmocnioną. Samochód na razie siedzi dość wysoko, choć na pewno usiądzie po jakimś czasie troszkę. Nowe sprężyny zachowują się dużo sztywniej niż stare. Zobaczymy jak będę się sprawować po przejechaniu "kilku" kilometrów.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •