Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 83

Wątek: m60b30 vs m30b35

  1. #31
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Pomijając już kwestie spalania,osiągów to tak jak napisałeś jeśli oba będą idealne bez lpg i itd to na pewno trwalszą jednostką będzie m30.Jeśli V8 to tylko b40...

    pozdr

  2. #32
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez MCGUMA
    tak kolega napisał i ja tez sie do tego podpinam,mowa o dynamicznej jezdzie,bo przy ekonomicznej to v8 mniej pali

    No to nie mamy o czym rozmawiać , jeżeli dla was m30b35 z pojemnością o pół litra większą i wtrysku grupowym pali mniej przy ostrej jeździe...

  3. #33
    Początkujący Użytkownik Awatar korni8808
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    91
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Jawor
    im mocniejszy silnik tym lepiej jedzie...

    najlepiej brać V12

  4. #34
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    74
    BMW
    e32 730i v8
    Skąd
    Gdańsk
    widze,ze tu ostre spory.Dwa motory sa super.Tylko,ze zadbane m30b35 jest ciezko kupic,a m60b30 jest mniej spotykanym modelem.

    Tak jak napisałem,jezeli v8 to 4.0

    ja brałem pod uwage r6 3,5 i m60b30-ale lepiej podobała mi sie jazda r6 i tyle.Ale w V8 powala dzwiekiem nie ujmujac r6 oczywiscie
    Jestem jaki jestem

  5. #35
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Ale chłopaki - nie każdy potrzebuje 300 koni , żeby jeździć - ja mam 218 i i tak ich nie wykorzystuję , bo jeżdżę głównie po mieście i nie ma się gdzie rozpędzić . Nie każdy też może sobie pozwolić na zakup np 750 za np 5tyś i potem do niej tankować 20litrów na każde 100 kilometrów ...

  6. #36
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    74
    BMW
    e32 730i v8
    Skąd
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez korni8808
    im mocniejszy silnik tym lepiej jedzie...

    najlepiej brać V12

    Tak,tylko kto za Benzyne będzie płacił ;D
    Jestem jaki jestem

  7. #37
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    xsilver może M60 jest bardziej bezobsługowe ale to M
    30 wychodzi sporo taniej w utrzymaniu miałem już M30 teraz mam M62 i wiem co wymaga większych nakładów V8 to nowsza bardziej skomplikowana technologia dużo delikatniejsza i taka niestety prawda :)

    W V8 jest 8 świec 4 elektrodowych nie 6 2 elektrodowych cena razy 2 w przypadku V8 :) Do V8 trzeba lać droższy lepszy olej :)

    W V8 jest membrana odpowietrzająca skrzynię korbowa która trzeba wymieniać w R6 tego nie ma :)

    W V8 notorycznie ciekną dekle od zaworów koszt niemały panie kolego

    Do tego większość V8 ma dziwne drgawki i inne dziwne przypadłości :)

    Aha zapomniałbym o odkręcających się pompach oleju taki mały defekcik :)

    Faktem jest, że R6 to dużo ekonomiczniejszy silnik w serwisie ( nie potrzeba tez tak dobrych fachowców jak do M60 ) mimo tej jego okresowej regulacji zaworów :)

    Co do ekonomiczności V8 pali mniej średnio bo to nowszy motor 4 zawory na cylinder robia swoje

    Co do mocy R6 wygra większy moment dostępny niżej moc właściwie taka sama bardziej to zależy które aut w wyścigu będzie w lepszym stanie które będzie cięższe ( wypas itd ) :)

    Dane instytucji takich jak motor autobild można sobie w dupę wsadzić oni sa dobrzy do testowania opla corsy i to robią najczęsciej

    Co do spalania moje 735ia pali tyle ile producent podaje kolego xsilver zależy od właściciela :) a maj już 10 lat w tym roku :)

    Co do skrzyni w R6 ma może tylko 4 biegi ale za to jest zdecydowanie trwalsza jak padające non stop 5HP18 :)

    Aha a co do danych elastyczności xsilver jak się z kimś ścigasz to rozpędzasz się z 5 biegu od powiedzmy 60km/h ???

    Bo przeżywasz tą elastyczność jak jasny gwint to nie diesel to benzyna przy 60km/h w obydwu tych autach się wrzuca 2 bieg do ścigania i koniec kropka w temacie elastyki.

  8. #38
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Hmmm...


    Więc tak - membrana - wymiana raz na 300 tyś km - koszt 160zł - majątek...


    Świece - do m60 też idą np NGK 2-elektrodowe - a jest ich o 2 więcej - to fakt niezaprzeczalny...


    Pompa oleju - ja u siebie to sprawdzałem ostatnio i żadna śruba nie była poluzowana - ale to też straszny koszt zrzucić miskę i dokręcić 10 śrubek ...

    Cieknące dekle - radzę zmienić mechanika panie kolego - jeżeli już tak finansowo cienko stoisz to można ściągnąć dekiel i złożyć bez wymiany uszczelek na uszczelniaczu erlinga - i tak się ich nie ściąga więc spokojnie można tak zrobić - szczelność jest pewna. Zresztą jak mechanik jest paprok i zmienia uszczelki pod deklem a nie dotyka uszczelek pod śróbami ( z których najcześciej cieknie) to potem mamy takie kwiatki.


    Elastyczność - ja się codziennie nie ścigam i dla mnie jest ważniejsze np przyspieszanie na 4 biegu np przy 80/h - bo nie muszę wiecznie biegami machać ...



    Każdy silnik ma swoje wady - m30 także - np wadliwe smarowanie wałka rozrządu , 6-cio cylindrowa głowica narażona na pęknięcie, klapowy przepływomierz który w wielu egzemplarzach wymaga wymiany. Poza tym to że do m30 ludzie leja jakiegoś syfa mineralnego to się potem kończy kapitalnym remontem rozrządu - więc niesamowita na tym mineralu jest oszczędność.



    Spalanie - mi też m60 w automacie potrafiło spalić ok 8/100 - i co z tego ?

  9. #39
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin
    Dobry motor to zadbany motor!!!!

    Ja nic złego o m30 nie powiem,olej wymieniam co 8-10tyś i swiece co 60tyś,filtry wg wskazan itp .Rozrzad sprawdzam co 15tys i tankuje :) pb+lpg,bo duzo jezdze ok 40-45tys tys rocznie.

    Zadnej kopułki nie wymieniałem,ani palca rozdzielacza,ani przewodów-ale pewnie by trzeba juz to zrobic w najblizszym czasie.

    Jedyna rzecz jaka faktycznie była do wymiany to Visco,uszczelka pod klawiatura i łącznik gumowy miedzy przepustnicą a przepływomierzem przez 6 lat.

    Nalezy tylko dbac o ta jednostke,sprawdzac stan plynu chlodzacego,oleju itp

    Aha i dodam,ze wogole nie oszczedzam tej jednostki bo lubie szybko i dynamicznie jezdzic
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice
    A ja jak bunie kupowałem to szukałem właśnie R6. Co prawa M30b30 ale nie narzekam. Wszyscy mi zachwalali R6 i chyba coś w tym jest. Nieważne czy 3er , 5er czy 7er, w każdej sytuacji ten silnik się sprawdzał. Nie wiem jak w V8 ale w r6 łatwo się do wszystkiego dostać. A co do dźwięku to z dobrym tłumikiem pięknie na wolnych obrotach słychać charakterystyczny bulgot R6 :D A swoją drogą dobry temat, kiedyś z chęcią bym się przejechał v8 i v12 żeby sobie porównać :D :D :D. Dobry temat. Pozdrowionka.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •