Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [mechanika] łancuch m60

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    111
    BMW
    e32
    Skąd
    olsztyn

    [mechanika] łancuch m60

    mam takie pytanko gdyż dziś spotkałem sie z potencjalnym nowym właścicielem mojej 7er.

    wszysko mu odpowiadało, był z kolegą ktory powiedział że skrzynia w mojej e32 pracuje o niebo lepiej niz w jego e38, poprostu idealnie. Jedyny zonk to jak jej ostro wstawili zaczął sie odzywać łancuch. Mi kolega powiedział że to może być luzny lańcuch od pompy oleju i luzna pompa oleju, ale może być to też rozrząd :(

    I tu pyatnie jak groźne jest jak jest luźny łancuch rozrządu, jaki jest ewentualny koszt napray tego, czy jeżeli przy wymiańie oleju, dokreceniu pompy oleju i naciągnięciu łancuszka pompy, dalej będzie to słychać, to czy jak naleję np CERATECA (liquy moly) to czy to pomoże ??? napewno nie zaszkodzi. Wiem ze w 2.0 24v po nalaniu innego ceramizera łancuszek przestał sie odzywać.

    liczę na szybką odpowiedz i pomoc, gdyż na jutro jestem umówiony z prawdopodobnie nowym właścicielem a nie chciał bym wprowadzać go w błąd bo bedzie swap e32 na e34.

  2. #2
    No kolego!

    Problem pompy oleju w M60 był nie raz rozgryzany i powiem Ci szczerze - jedź pomalutku jutro rano do mechanika i niech Ci pompę poskłada do kupy. To bardzo ważne. Luz na łańcuchu pompy reguluje się samą pompą, zaś łańcuch rozrządu (główny) reguluje hydrauliczny napinacz.

    W razie pytań pisz śmiało w tym temacie. Postaram się odpowiedzieć.


    A może ktos jeszcze??
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    żeby sprawdzić pompę oleju trzeba zrzucić "małą" miskę oleju - pompa jest skręcana chyba na 10 srub od tyłu ... łańcuch reguluję się kluczem imbusowym po wykręceniu śruby mocującej pompę ( śruba od strony prawe - pasażera ) . Luz łańcuch powinien wynościć ok 1cm na środku łańcucha , przy naciągniętym łańcuchu przez pokręcenie śrubą na wałku pompy.


    W m60/62 czasem uszkodzony jest hydrauliczny napinacz głównego łańcucha - kosztuje ok 150zł ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •