Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Wątek: problem z zaworami m30b35

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    77
    BMW
    735iA
    Skąd
    Osobnica

    problem z zaworami m30b35

    problem jak widac na zdjeciu

    Jak się za to zabrać koledzy.
    Zapraszam
    www.bmwfan.pl

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Urwane dźwigienki zaworowe,dość częsty przypadek przy niewłaściwym luzie zaworowym.Bez ściągnięcia głowicy się nie obejdzie,w dalszej kolejności będziesz musiał wysunąć oba wałki dźwigienek żeby wymienić uszkodzone elementy.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez marek1132
    Urwane dźwigienki zaworowe,dość częsty przypadek przy niewłaściwym luzie zaworowym.Bez ściągnięcia głowicy się nie obejdzie,w dalszej kolejności będziesz musiał wysunąć oba wałki dźwigienek żeby wymienić uszkodzone elementy.


    Bądź przy dobrym ustawieniu zaworów,a wytartym wałku :D

    Jedno jest pewne-często wymieniasz olej


    Tak jak wyżej kolega napisał,bez wyciągania głowicy ciężki temat
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez MCGUMA
    Bądź przy dobrym ustawieniu zaworów,a wytartym wałku
    Dokładnie,pierwsza i druga krzywka niestety standardowo się wyciera(zwiększone tarcie przez zatkane kanaliki olejowe).

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    77
    BMW
    735iA
    Skąd
    Osobnica
    Zawory jeszcze nie regulowane od kąd kupiłem autko, olej zmieniam co 10 tys.
    ostatnia krzywka jest już wytarta można wyczuc lekki garb. Tak sie zastanawiam czy tego garba nie można by czymś spiłować tak żeby to wyrównać
    ps1 Jakie dzwigienki kupic nowe czy używane
    ps2 Moze wie ktoś czy bez demontażu głowicy da radę na tyle wysunąć wałki żeby te dwie dżwigienki tam wcisnać
    Zapraszam
    www.bmwfan.pl

  6. #6
    No i teraz pytanie, jakiej pomocy potrzebujesz..... jeśli poszukujesz dźwigienek, to mam tego towaru trochę od M20B20 i M20B25 (pewnie są takie same....). Jak coś, dawaj PW. Niestety, bez zdjęcia głowicy, tak jak koledzy wcześniej napisali.... lipa. Ponieważ masz gaz, to pamiętaj o regulacji zaworów, jeśli mieszanka z gazem będzie za uboga, to standardem jest zmniejszanie się luzu zaworowego i konsekwencje pokazane na zdjęciu....

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    77
    BMW
    735iA
    Skąd
    Osobnica
    Remonci będę wykonywał sam wiec wszystkie rady ,uwagi mile widziane.Będę mi potrzebne dzwigienki, uszczelka pod głowice i pod pokrywe zaworów coś jeszcze ?
    ps Orientuje się ktoś ile może kosztować odma?
    Zapraszam
    www.bmwfan.pl

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Myślę,że w 300zł spokojnie się zamkniesz jeśli będziesz wykonywał to sam.To co wymieniłeś powinno starczyć,jeśli uszczelka pod deklem jest ok,to obejdzie się bez kupna nowej,pewnie dojdzie jeszcze planowanie głowicy.Jeśli mnie pamięć nie myli to niestety dźwigienki są trochę inne w m20 i m30.

  9. #9
    Sprawdziłem w ETK, dzwigienki od m20 nie podejdą ale podejdą od m10 (też mam jakby co). Cena dźwigienki w ASO to 153 zł za szt.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez micky1987
    Zawory jeszcze nie regulowane od kąd kupiłem autko, olej zmieniam co 10 tys.
    ostatnia krzywka jest już wytarta można wyczuc lekki garb. Tak sie zastanawiam czy tego garba nie można by czymś spiłować tak żeby to wyrównać
    ps1 Jakie dzwigienki kupic nowe czy używane
    ps2 Moze wie ktoś czy bez demontażu głowicy da radę na tyle wysunąć wałki żeby te dwie dżwigienki tam wcisnać
    Zdjęcie końca tego wałka mogłoby wiele wyjaśnić. Puki co, to o czym piszesz odnośnie zużycia krzywki jest mocno nie jasne. Napisz więcej to postaram się coś podpowiedzieć.

    Z tego co widać na zdjęciu faktycznie motor jest w środku bardzo OK co do czystosci - widać że nie jeździł na g@wnianym oleju i że wymiany były robone w terminie.

    W związku z tym to co napisał Marek1132:

    Dokładnie,pierwsza i druga krzywka niestety standardowo się wyciera(zwiększone tarcie przez zatkane kanaliki olejowe).
    - W tym silniku raczej nie miało to miejsca, podejrzewam że starte krzywki na pierwszym cylindrze (bardzo częsta przypadłość w M30) są spowodowane poluzowaniem śrub mocujących magistrale olejową.
    Powoduje to spadek ciśnienia oleju na magistrali i smarowanie klawiatury poważnie się osłabia. Im dłużej motor jest eksploatowany z nieodpowiednio dokręconą magistralą to (zwłaszcza w jeździe miejskiej gdzie obroty są niewielkie) tym bardziej zanika film olejowy na najbardziej oddalonych punktach - tak jest właśnie dla pierwszego cylindra.

    Sprawdź jak mocno były dokręcone śruby mocujące magistralę, wykręć je, przedmuchaj kompresorem, po czym oczyść z oleju i wkręć na kleju do gwintów Lock Tite, sprawdzaj je później przy każdej regulacji zaworów.

    Teoria tutaj wysnuta, mówiąca że zmiejszyły się luzy zaworowe przez zbyt ubogi skład mieszanki (czyli za wysoką temp. spalania gazu) jest trafna ALE dla jednostki z instalacją podającą gaz w dolot. Kolega jak widać ma sekwencję przy której skład mieszanki jest monitorowany więc nie doszukiwałbym się w tym problemu. Dodatkowo pamiętać należy że zbyt ubogi skład mieszanki spowodowałby w pierwszej kolejności zniszczenia w komorze spalania (zakładając że komp od gazu zgubił parametry i nic nie działało jak należy) Niestety jest to mało możliwe zwłaszcza zakładając że kolega nie przejeździł z tym problemem więcej niż 5 tys. a do tak wielkich uszkodzeń wynikajacych z zbyt wysokich temperatur w komorze spalania doszłoby znacznie później, dopiero na takim etapie góra miała by prawo spuchnąć, więc naprawdę szczerze wątpie żeby w tym należało się dopatrywać problemu.

    Tak jak napisałem, starte krzywki na wałku z przodu silnika - problemem jest najczęsciej złe smarowanie klawiatury wynikające z odkręcenia śrub magistrali olejowej.
    W tym przypadku klawiatura wygląda jednak dobrze (na tyle na ile da się ocenić ze zdjecia) ciężko więc zgadnąć czy na pękniecie tych dwóch koników większy wpływ miały NIEODPOWIEDNIE LUZY ZAWOROWE czy zużycie wałka.

    Mam też swoją może trochę ironiczną teorię, koniki w M30/M20 pękają najczęsciej przy bardzo wysokich obrotach, tutaj kolega musiałby się sam rozliczyć ze swoim sumieniem czy przypadkiem nie zakręcił swojej siódemki zbyt wysoko, bo właśnie wtedy najczęsciej dźwigienki się poddają. Pytanie też kto i co z nią robił wczesniej? Zważywszy na to że jest to automat jest szansa że miała nieco lżejsze życie niż gdyby była w manualu ;)

    Co do zakupu koników to tylko nowe, cena w Krakowskim ASO 120 pln za sztukę.
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •