Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49

Wątek: problem z zaworami m30b35

  1. #41
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków

    Re: problem z zaworami m30b35

    Cytat Zamieszczone przez conrado
    Podłacze sie do tematu. W mojej buni regulowalem zawory i ciagle nie moge sie pozbyc pojedynczego cykania. Słychac to w glowicy na 2 cylindrze. Tak jak zawór. Regulowalem juz 2 razy i dalej to samo. Dalem 0,3 na oba zawory. Nie chce kombinowac zmniejszajac luz zaworowy. Jak ja kupilem klekotalo kilka ale tego tak nie bylo slychac. Tylko wartosci luzow byly strasznie rozbiezne. Mozliwe ze nie dochodzi olej z tej rurki i halasuje zawór? Innej teorii nie mam co by to było
    Jaki jest stan klawiatury i krzywek na wałku?
    Czarne e32 w benzynie!


  2. #42
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    54
    BMW
    e36 M52B25 Coupe / e32 M30B35
    Skąd
    Bydgoszcz
    Mam takie pytanko, jestem świeżo po złożeniu sinika a konkretnie góry. Przed rozbieraniem, wszystko grało ładnie, było zupełnie cicho. Zdejmowałem czapkę z powodu wycieków, auto stało 7 lat i po paru tysiącach km okazało się, że zaczyna lecieć prawie wszystko. Stan głowicy był bardo ładny, wałek nie wytarty wszystko świeże. Silnik składał kolega mechanik, zawory pasował na 0,3+ (trzeba było rozpiąć do planowania).
    I teraz problemy:
    1) samochód na benzynie chodzi nie równo na gazie ładnie.
    2) niestety zawory klekoczą, przed robotą było super teraz jest ewidentne cykanie. Jeździłem do tej pory M20, M50, M52 i żadne nie cykało, ale nigdy nie miałem m30 a w necie można znaleźć opinie, że m30 musi cykać. Co ciekawe po regulacji auto jest jakby mocniejsze i szybsze.
    Proszę o podpowiedzi
    1) Co można spieprzyć w montażu głowicy, że samochód jeździ dobrze na lg a źle na pb?
    2) czy możliwe jest, że wcześniej zawory były za ciasno i dlatego nie cykały a teraz są dobrze i mają cykać?

  3. #43
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    54
    BMW
    e36 M52B25 Coupe / e32 M30B35
    Skąd
    Bydgoszcz
    Może jednak ktoś coś pomoże? W weekend chcę zdejmować pokrywę zaworów, fajnie było by być mądrzejszym.

  4. #44
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Spróbuj tą metodą http://7er.pl/showthread.php/10426-m...-w-silniku-M30 - u mnie po normalnej regulacji silnik klepał i nie chodził specjalnie równo - dla porównania wcześniejszą regulację przeprowadzałem właśnie wg tego poradnika i było OK, jakiś czas temu skusiłem się wg normalnie przyjętego schematu i lipa - zrobiłem tak jak w linku powyżej i jest znacznie lepiej.

  5. #45
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    54
    BMW
    e36 M52B25 Coupe / e32 M30B35
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kurcze no tego jeszcze nie widziałem, co prawda po poprzedniej regulacji (metodą tradycyjną) było ok ale warto sprawdzić. W weekend zrobię i dam znać co wyszło.

  6. #46
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    No u mnie cykanie tez bedzie eliminowane, w poprzedniej e32 robione u mechanika tradycyjna metoda i efekt byl nijaki , tym razem zaczne od tej metody opisanej w linku wyzej :)

  7. #47
    Początkujący Użytkownik Awatar maniek
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    47
    BMW
    e23 728i 1981
    Skąd
    DZG
    oczywiscie kolega zalozyl rurke natryskujaca olej prawidlowo ? nalezy pamietac ze jest ona niesymetryczna i zakldajac ja odwrotnie niektore krzywki zaczynaja chodzic na sucho . dziurki musza byc zawsze miedzy krzywkami walka rozrzadu kazdego cylindra . nalezy rowniez pamietac o stosowaniu podkladek miedzianych pod rurke o odpowiedniej grubosci gdyz za cienkie powoduje przysloniecie dziurek w srubkach mocujacych . ja rowniez ustawialem luz zaworowy na "luzne" 0,25 ale to przy idealnym walku i dzwigienkach . wazne jest tez aby nie bylo luzow na walkach na ktorym osadzone sa dzwigienki .

  8. #48
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    54
    BMW
    e36 M52B25 Coupe / e32 M30B35
    Skąd
    Bydgoszcz
    Z rurką nie ma problemu, bo jej w ogóle nie zdjąłem. U mnie wałek też jest ładny, auto ma 190000 przebiegu, i nic nie stukało ani w lutym jak kupiłem ani po pierwszej regulacji też w lutym. Od lutego było ideał a teraz stuka :(

  9. #49
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    54
    BMW
    e36 M52B25 Coupe / e32 M30B35
    Skąd
    Bydgoszcz
    No i po sprawie. Dzisiaj się okazało, że na dwóch zaworach był za duży luz, po ustawieniu zgodnym z instrukcją serwisową czyli 0,30 na zimnym wszystko pięknie działa. Zaworów niemal nie słuchać, silnik chodzi płynnie.

    Dzięki wszystkim za pomoc :)

    A tak dla potomnych, zawsze oznaczajcie sobie zawory, które już zrobiliscie i na końcu pracy sprawdżcie, czy wszystkie są oznaczone i czy wszystkie śruby regulacyjne na pewno są dokręcone (nawet jeśli jesteście pewni że tak).
    Nigdy nie zabierajcie się za zawory o 18 godzinie. W internecie piszą, że to dwie godziny, to prawda teraz też bym to zrobił w 2 godziny ale za pierwszym razem zeszło mi 6 :D
    Ostatnio edytowane przez Mazi82 ; 28-09-2014 o 09:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •