Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [mechanika] Wiatrak

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    56
    BMW
    W221 320 CDI
    Skąd
    DE

    [mechanika] Wiatrak

    Witam.Mam problem z wiatrakiem chlodnicy.w aucie zauwazylem ze silnik nierowno pracuje i troche trzesie. podnioslem maske i zauwazylem ze wiatrak krzywo chodzi. trzesie silnikiem na niskich obrotach. na wysokich jest ok. nie ma luzu na wiatraku. co to moze byc? lozysko? prosze o pomoc.
    lukaskwiat

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    wiskoza ?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    29
    mialem podobnie viskoza do wymiany ,lepiej zrob to zanik rozwali ci wiatrak i narobi szkod ja tak mialem wymiana bardzo prosta klucz 32 lewy gwint "strzal" z mlotka w klucz i juz odkrecasz zamieniasz wiatrak i zakrecasz cieszysz sie jazda :)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    46
    BMW
    730 v8 e38
    Skąd
    Os
    a jak to mam zrobić bo ze śruba kreci się pompa czym ja przytrzymać ? paska klinowego nie ma zerwał się.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar tomi290
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    BMW
    E 38 735 1998
    Skąd
    KBR
    Tak jak pisał kolega weź klucz uderz w niego pamiętaj ze jest lewy gwint :640: i powinno puścić.A jak dalej będzie problem to poproś kogoś żeby przytrzymał ci pasek klinowy (najlepiej jak go dociśnie )i wtedy odkręcisz.Powodzenia
    Pozdrawiam Tomek

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    46
    BMW
    730 v8 e38
    Skąd
    Os
    paska klinowego nie ma zerwał się

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    46
    BMW
    730 v8 e38
    Skąd
    Os
    u mnie to wygląda tak http://www.youtube.com/watch?v=NJw4ugIbJX0 nie mogę przytrzymać koła żeby odkręcić śrubę jak to odkręcić ?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Jak już wcześniej ktoś pisał, weź klucz 32, załóż na nakrętkę i walnij młotkiem "na szlag", powinno puścić. Gwint jest lewy więc odkręca się w prawo. Nie przytrzymasz tego. Jeżeli spróbujesz sklinować o koło pasowe, to je porysujesz (jest zrobione z jakiegoś miękkiego materiału) i będzie później niszczyć pasek. Chyba że jakimś kawałkiem drewna, np. sztylem od młotka.
    Jeżeli nie mylę się, to wiskoza jest przykręcona do pompy wody i u Ciebie to wszystko "lata". Pewnie będzie trzeba nową pompę. Dlatego też zerwał się pasek.
    Spróbuj z tym sztylem od młotka, sklinuj to koło a później drugim młotkiem w klucz. Potrzebna będzie osoba do pomocy - jedna osoba klinuje a druga wali młotkiem w klucz i duża szansa na sukces :D
    Powodzenia, napisz jak postępy.
    monster_pl

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    46
    BMW
    730 v8 e38
    Skąd
    Os
    udało się wiskoza odkręcona zablokowałem ja takim klinem drewnianym o kolo pasowe i poszła teraz jeszcze muszę odkręcić pompę założyć nowa i poskręcać wszystko tak jak było dzięki za pomoc.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    No i to jest dobra wiadomość.
    Pozdrowionka,
    :D
    monster_pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •