Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 132

Wątek: 740d vs 740i

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Temat w miare spokojny - nie to co posty apropo LPG czy PB :)
    Ja mamdiesla i nie będę sie powtarszal o zaletach, jestem zadowolony i tyle i szkoda mi bo chce E65 a tamtylko PB bo w tym modelu diesla sie boje.. Dodam (oby u mnie tez tak było) ze z awariami we V8 d to jak z billadenem. Co do osiągów, przesiadłem sie z 740i na 740d (wcześniej miałem 4 bmw z silnikami V8PB) i czulem jakbym przesiadł sie na o 40KM mocniejsze anie slabsze auto..

    Kolego nie wiem jakie miałeś 740i ale na pewno nie było ono wpełnisprawne - czyt. słaby silnik, ja wczoraj miałem małą potyczkę na trasie z E60 535d, biedny diesel poległ, a wyglądało to tak:

    Jechaliśmy razem ja za E60, przed nami 3 tiry, pierwsze wyprzedzanie rozpoczeło E60 zaraz za nim ja, odcinek był długi ale z przodu wyłoniły się inne auta i trzeba było przyspieszyć , E60 rozpoczeło wyprzedzanie bardzo muliście, nagle zobaczyłem jak 5tka odjeżdża, dał się znać mały dymek z jej wydechów ( wcisnęła do końca ) :D ja zrobiłem to samo, ale zauważyłem że dochodzę ją bardzo szybko i musiałem popuścić gaz bo diesel nie miał już "mocy" by iść szybciej. Udało nam się razem wyprzedzić 3 tiry, później 5tka chciała ściagać się dalej jak ją wyprzedziłem ale nie miała po prostu siły. Wiem jedno przed remontem silnika nie miałbym z nią szans. Teraz wiem że żaden diesel czy to nowy 35d czy 740d nie ma szans do sprawnej 740i. Nie wiem może odczucia w czasie jazdy są inne bo diesel inaczej przyspiesza - TURBO - ale odczucia się nie liczą, liczy się efekt.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I
    Ktoś tu napisał, że skrzynia 5HP30 ze steptroniciem jaka występuje w 740d wytrzyma przez 2 lata ( skrzynia ma już w momencie zakupu z 9-10 lat ) moment 650?? Ona ma max moment na 560Nm wg fabryki więc 90Nm więcej od niskich obrotów ją zamorduje taka prawda i to szybko :)
    Widzisz Ździro, fabryka nie przewidziała wielu rzeczy (instalacji gazowych, łopatek zmiany biegów w kierownicy w e38, a jednak...) Sylwek7, który jest mechanikiem BMW i to podobno dość dobrym, napisał że wytrzyma i z 800nm. No a pozatym masz gwarancję...

    Co do ścigania się z 535d to jest to zupełnie inny silnik niż 740d. Pozatym nie masz pewności, że kierowca w piątce przyśpieszał na maxa i chciał się ścigać.
    Nawet nie wiem ile Oplów kalibrów i innych "srit fajterów" typu dełu lanos, mnie objechało na światłach(tyle, że ja się z nimi nie ścigałem)

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez positiv
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I
    Ktoś tu napisał, że skrzynia 5HP30 ze steptroniciem jaka występuje w 740d wytrzyma przez 2 lata ( skrzynia ma już w momencie zakupu z 9-10 lat ) moment 650?? Ona ma max moment na 560Nm wg fabryki więc 90Nm więcej od niskich obrotów ją zamorduje taka prawda i to szybko :)
    Widzisz Ździro, fabryka nie przewidziała wielu rzeczy (instalacji gazowych, łopatek zmiany biegów w kierownicy w e38, a jednak...) Sylwek7, który jest mechanikiem BMW i to podobno dość dobrym, napisał że wytrzyma i z 800nm. No a pozatym masz gwarancję...

    Co do ścigania się z 535d to jest to zupełnie inny silnik niż 740d. Pozatym nie masz pewności, że kierowca w piątce przyśpieszał na maxa i chciał się ścigać.
    Nawet nie wiem ile Oplów kalibrów i innych "srit fajterów" typu dełu lanos, mnie objechało na światłach(tyle, że ja się z nimi nie ścigałem)

    Positiv jestem pewien że podczas wyprzedzania użył swojej całej mocy bo:

    - po pierwsze nie chciał zderzyć się z samochodami jadącymi z naprzeciwka
    - po drugie nie chciał żebym ja się z nimi zderzył lub stworzył zagrożenie bo on też mógłby ucierpieć

    - po wyprzedzaniu tirów gdy ja go wyprzedziłem podchodził do mnie 2 razy i mu się nie udało.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    kurcze :shock: 535 diesel ma 272km, 560nm albo 286km i 580nm!!! i jest silnikiem dużo nowszym od m62. Ciężar własny e60 to 1545-1830 kg. Więc jak ją objechałeś to naprawdę Twoje m62 jest wyjątkowe! Sprawdzałeś auto na hamowni? Może Twoja była jakoś modyfikowana czy coś a o tym nie wiesz? Myślę, że warto sprawdzić bo kurcze o tak szybkiej 744 nie słyszałem jeszcze :shock:

  5. #25
    Może odchudziłeś swoje 7, no wiesz tu platiczek tam plasticzek, maska plastik itp. i teraz waży z 1300kg ? Nie masz szans z 535d ze względu na mase choćby i podobną ilość KM, nie wspominając o Nm w dieslu. Powinieneś bajki pisać bo na tym można nieźle zarobić :):) :D



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  6. #26
    7ka
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Kolego nie wiem jakie miałeś 740i ale na pewno nie było ono wpełnisprawne
    to juz ktorys temat w ktorym piszesz o tym jakie miales szczescie ze zrobiles remont silnika bo wszystkie m62 to porazki i sa zepsute..

    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    wczoraj miałem małą potyczkę na trasie z E60 535d, biedny diesel poległ
    kolega ma znaczek alpiny czy to znaczy ze to Alpina?

    a moze to bylo 520d :hah:

    a teraz na serio..

    obejrzyj ten film http://www.youtube.com/watch?v=2mMqNfwXlCY

    masz szybsze 740i niz 545i ?

    ogolnie temat ktory od zawsze ma szybszych i lepszych..

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Kolego nie wiem jakie miałeś 740i ale na pewno nie było ono wpełnisprawne
    to juz ktorys temat w ktorym piszesz o tym jakie miales szczescie ze zrobiles remont silnika bo wszystkie m62 to porazki i sa zepsute..
    Dokładnie Bitek...

    Obserwuję Twoją "twórczośc" od pewnego czasu... Przy KAŻDEJ okazji, gdzie tylko się da - wtrącasz, że silnik M62 który nie przeszedł generalnego remontu to padlina i agonia - i każde niedomaganie tym tłumaczysz...

    Rozumiem że jesteś rozżalony, że akurat Tobie się trafił zajechany motor, rozumiem że wydałeś na remont kupę hajsu i teraz starasz się poprawić sobie samopoczucie - ale starajmy się zachować w tym trochę trzeźwości...
    Nie wiem szczerze mówiąc, co sadzić o Twoich twierdzeniach, jakoby dobry M62 powinien mieć kompresję 16, itp.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Kolego nie wiem jakie miałeś 740i ale na pewno nie było ono wpełnisprawne
    to juz ktorys temat w ktorym piszesz o tym jakie miales szczescie ze zrobiles remont silnika bo wszystkie m62 to porazki i sa zepsute..

    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    wczoraj miałem małą potyczkę na trasie z E60 535d, biedny diesel poległ
    kolega ma znaczek alpiny czy to znaczy ze to Alpina?

    a moze to bylo 520d :hah:

    a teraz na serio..

    obejrzyj ten film http://www.youtube.com/watch?v=2mMqNfwXlCY

    masz szybsze 740i niz 545i ?

    ogolnie temat ktory od zawsze ma szybszych i lepszych..

    Nie napisałem że wszystkie 740i to porażki bo wysztkie są dorżnięte. Ale niestety jest to faktem i nie wiem dlaczego tak ciężko jest Ci to przyjąć? Auta którymi jeżdzimy to nie fiaty czy polonezy o te auta trzeba dbać a żeby o nie dbać to trzeba miec dobrych mechaników lub serwis oraz wymieniać wszystko na czas tak jak trzeba co wiąże się z wydawaniem większej gotówki, niestety auta te kupują też ludzie którzy myślą że stać ich na utrzymanie ale czar pryska kiedy coś się wali i trzeba wydać 2-3 k PLN, więc po co wymieniać można jeździć dalej najwyżej zje troszkę oleju, doleje się, zaklei domowym sposobem i będzie ok.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  9. #29
    7ka
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    dlaczego tak ciężko jest Ci to przyjąć
    ze kupiles auto z silnikiem do remontu? miales pecha i nikomu tego nie zycze.



    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Nie napisałem że wszystkie 740i to porażki bo wysztkie są dorżnięte
    tak jak powiedzialem.. wspolczuje

    sa ludzie ktorzy nie potrafia uwierzyc w to ze Swiety Mikolaj to wytwor wyobrazni ...

  10. #30
    Dobra Panowie. Schodzimy na ziemię i trzymamy się tematu. ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •