Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 132

Wątek: 740d vs 740i

  1. #101
    Cytat Zamieszczone przez kwiatek
    ...Szukałem 740i ale znalazłem 735i i ją wziąłem bo choć 50 KM i 100Nm robi różnicę to wolałem pewniaka który spełnia moje wymagania.
    Zawsze powtarzam, że stan techniczny jest najważniejszy w używanych samochodach ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  2. #102
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Yyyy Coboss sorki że to tak odebrałes ale odczucia jazdy sa całkiem inne ostatniego niby wyścigu nie bierz pod uwage ob nie wiem jak Ty ale ja na swoim pasie nie miałem trakcji jak wcisnąłem do oporu jak usłyszałem twój gwizd i czerwona lampa mnie uśiwadomiła, że sucho nie jest i zamiast przy 30km/h jechac z 1 biegu jechałem z 3 :((( a mimo to nie odpadłe3m ciekawe co bedzie na suchym przetestujemy Coboss któregos pieknego dnia :P

    Moje 735i to tez powolniak w porównaniu z 750i którym jechałem ale fakte jeż że skoro 740d ma taki sam czas do 100km/h do tego v-max też ten sam to szybsz enie jest i tyle. Żeby chociaz v-max był wiekszy sugerowałoby to przewagę przy wysokeij predkości a tak nie jest to nawet ja mam ten 1km/h wiecej :hah: Pamiętajce koledzy o jednym Diesel daje odczucie chwilowego poteżnego kopa ale szybko kończa mu się te obroty i momet podczas gdy beznyna ciagnie dalej w codziennej eksploatacji 740d może byc ciutmszybsze jak 735i ale na kresce czy z rolki bedzie to samo :) Jak ktoś ma w moich okolicach 740d chętnie sprawdze jakby co przeprosze tylko ma byc sucho a nie jak z cobossem od 30km/h z 3 biegu :? Coboss zapuścisz mnie jeszcze do środka ale jeszcze o tym nie wiesz i czemu Cie zdrajco na spocie nie było?? :)

    Jeździc po mnie mozna ile wlezie dłużny nie będe mnie to tam nie boli :D co nie cobossik :P

    7mka za daleko mam żeby sprawdzić twe 730d :( A skzoda poznalibyśmy się chociaz przynajmniej a ja oblukałbym twoje piękne 740 :)

  3. #103
    7ka
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I
    7mka za daleko mam żeby sprawdzić twe 730d
    jesli juz to 7ka

    a po drugie to 730d stoi grzecznie w Wawie ;)

  4. #104
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    Ja wybralem disla lubie te silniki, wole jezdzic dolem czyli miec pozadny moment obrotowy ale jak bym mial wybrac cos do lpg to napewno 750 bo nawet jak spali gazu ponad 20 litrow to i tak sie oplaca....ale bym tankowal w nocy zeby nikt nie widzial :P

  5. #105
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I
    Moje 735i to tez powolniak w porównaniu z 750i którym jechałem ale fakte jeż że skoro 740d ma taki sam czas do 100km/h do tego v-max też ten sam to szybsz enie jest i tyle. Żeby chociaz v-max był wiekszy sugerowałoby to przewagę przy wysokeij predkości a tak nie jest to nawet ja mam ten 1km/h wiecej :hah:
    Co ma przyspieszenie od 0 do 100 oraz Vmax do tego jak auto zachowuje się w przedziale 80-200 km/h?

    A gwarantuje Ci, że 740d w tym przedziale zje Twoją i każdą inną 735i. Piszesz, że nie ma szans z kreski? Tutaj byłby ciekawy pojedynek, szanse rzeczywiście diesel ma słabe. Ale z rolki jakoś nie jestem pewien czy 740iA sobie poradzi z klekoczącym V8 a co dopiero 735...
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  6. #106
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I
    Moje 735i to tez powolniak w porównaniu z 750i którym jechałem ale fakte jeż że skoro 740d ma taki sam czas do 100km/h do tego v-max też ten sam to szybsz enie jest i tyle. Żeby chociaz v-max był wiekszy sugerowałoby to przewagę przy wysokeij predkości a tak nie jest to nawet ja mam ten 1km/h wiecej :hah:
    Co ma przyspieszenie od 0 do 100 oraz Vmax do tego jak auto zachowuje się w przedziale 80-200 km/h?

    A gwarantuje Ci, że 740d w tym przedziale zje Twoją i każdą inną 735i. Piszesz, że nie ma szans z kreski? Tutaj byłby ciekawy pojedynek, szanse rzeczywiście diesel ma słabe. Ale z rolki jakoś nie jestem pewien czy 740iA sobie poradzi z klekoczącym V8 a co dopiero 735...
    Widzę że kłótni ciąg dalszy :-) To ja dodam że swoim 4,4 na vanosie pożeram każdą 740d, nie ważne czy ze startu czy od 120 czy od 160 km/h. Przyznam się że różnice nie są duże ale jednak 740d ma te 50 km mniej. I nie jest to jakaś tam moja fantazja, kilka razy spotkałem się już z 740d na autostradzie w DE i kilka na polskich drogach.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  7. #107
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I
    Yyyy Coboss sorki że to tak odebrałes ale odczucia jazdy sa całkiem inne ostatniego niby wyścigu nie bierz pod uwage ob nie wiem jak Ty ale ja na swoim pasie nie miałem trakcji jak wcisnąłem do oporu jak usłyszałem twój gwizd i czerwona lampa mnie uśiwadomiła, że sucho nie jest i zamiast przy 30km/h jechac z 1 biegu jechałem z 3 :((( a mimo to nie odpadłe3m ciekawe co bedzie na suchym przetestujemy Coboss któregos pieknego dnia :P
    no widziałem widziałem :) dla tego szybko wyskoczyłem skoro miałem szansę odrobić ;D

    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I
    i czemu Cie zdrajco na spocie nie było?? :)
    Chciałem uciec ale mi się nie udało :( żona mnie dorwała i musiałem LCDka zawiesić na ścianę, pociągnąć kable gdzieś tam i jeszcze to cholerne drzewko muszę wymalować na ścianie :/

    Na końcu i tak zostawiłem pokój wywalony do góry nogami ;D i wcale mi nie wyszło tłumaczenie się ;D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #108
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    no Coboss jak już Cię zacząłem dochodzić bo złapałem trakcje to taksa na moim pasie szlag bv to trafił raz do roku się spotkamy na drodze i mokro i z zajętym pasem 8/

    Wiktor gdzie ja napisałem że z kreski 740d polegnie i je zniszczę czytasz co pisze czy piszesz co ślina na język przyniesie ?? Napisałem że z kreski będzie równo i chyba zdrowym 735i nie jechałeś zdrowe 735i dużo z tyłu za 740i 4,4 nie zostaje wiec uważam że z rolki z 70km/h do tych 220 powiedzmy nie zostanę z tyłu widzę, że jest tu od groma wierzących w Niutonometra Wielkiego a liczy się moc KM przy ciągnięciu na maksa, zwłaszcza że wyścig nie będzie między 1,6 a 1,9 TDI, gdzie TDI ma przewagę bo R4 w benzynie faktycznie nie ma dołu ale tu jest wyścig V8 kontra V8 benzyna z tej pojemności i ukł. cylindrów też ciągnie z dołu :) 740d hmmm jeżeli ktoś z moich okolic ma z chęcią sprawdzę byle było sucho :]

    Wiara w diesla jest ostatnio przeogromna widzę w Nm a trzeba pamiętać że liczy się nie tylko wartość max Nm a tez jego przebieg a w dieslu jest prosty do 2000 nic potem szał i odczucie katapulty że auto jest szybsze jak jest a potem od 3000 znowu dupa no w BMW to wychodzi trochę lepiej :)

  9. #109
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    90
    BMW
    735i
    Skąd
    mam to wiedzieć
    Nie mam wątpliwości, że 740d będzie szybsze od 735i i prawdopodobnie szybsze od 740i od pewnych prędkości. Potężny moment obrotowy robi swoje. Ciężko mi powiedzieć jak to będzie faktycznie bo nie widziałem wykresu przebiegu mocy i momentu dla tych silników. Może ktoś je ma wtedy można by coś więcej konkretnego powiedzieć.
    Jak piszecie, że diesel jest elastyczny to na jakiej podstawie tak mówicie? Dla mnie w samochodzie gdzie jest automat jest to hmmm trudno mierzalne :)
    A ze zła rodzi się dobro.

  10. #110
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I
    Wiktor gdzie ja napisałem że z kreski 740d polegnie i je zniszczę czytasz co pisze czy piszesz co ślina na język przyniesie ?? Napisałem że z kreski będzie równo i chyba zdrowym 735i nie jechałeś zdrowe 735i dużo z tyłu za 740i 4,4 nie zostaje wiec uważam że z rolki z 70km/h do tych 220
    odnosiłem się do tej wypowiedzi:

    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I
    Pamiętajce koledzy o jednym Diesel daje odczucie chwilowego poteżnego kopa ale szybko kończa mu się te obroty i momet podczas gdy beznyna ciagnie dalej w codziennej eksploatacji 740d może byc ciutmszybsze jak 735i ale na kresce czy z rolki bedzie to samo
    Chodziło mi o to, że z kreski 740d jest strasznie zamulona i że z rolki będzie z nią o wiele trudniej :P

    Poza tym nie jestem jakimś fanem klekotów, sam bym w życiu sobie nie kupił auta zasilanego ON. Uważałem 740d za jakiś porażkowy model - taki niby na pokaz V8 diesel co to BMW nie potrafi i po prostu byłem wielce zdziwiony gdy porównywałem swoją 7 do takiego klekota :P Sądząc po danych liczyłem na to, że zdrowo mu odjadę a wcale się tak nie stało :)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •