Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [mechanika] Sprzegło...

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych

    [mechanika] Sprzegło...

    Panowie załamałem sie...Od jakiegos czasu przyz wcisnieci sprzegła było słychac wycie z okolic skrzyni wszyscy obstawiali na łożysko oporowe lub docisk, dzis jak odpaliłem autko i wcisnołem sprzegło oprócz wycia było słychac delikatne stukanie i od tego momentu ujechałem moze jakies 10 km zatrzymałem sie i pojawił sie problem...niemogłem wbic żadnego biegu lecz jakims wilkim cudem udało sie wbic i 1 i 2 lecz stukanie było coraz głosniejsze miałem wrażenie jakby cos przewalało sie w skrzyni jakby jakas śrubka lub kawałek blaszki dojechałem pod dom i postanowiłem sprawdzic poziom płynu był ok nastepnie odpowietrzyłem układ i pedał wpadł w podłoge całkiem dodam ze po tym zdarzeniu łapał jakies 1cm od podłogi i to z wielkim trudem. Zdemontowałem wysprzeglik lecz on działa normalnie i teraz moje pytanie czy dobze celuje ze jest to docisk?? pozdrawiam i czekam na sugestie


    A i prosił bym jesscze o porade odnosnie sciągniecia skrzyni...mam sentyment do tego autka i wiele napraw dokonuje sam wiec postanowilem z kumplem ze sami sie z tym uporamy gdyz w e 30 niebyło problemu z wymiana skryni itp. i prosił bym o porady jak sie do tego zabrac aby nieutrudniac sobie roboty moze ktos robil to w własnym akresie podrawiam
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  2. #2
    Podejrzenia dobre.

    Sprzęgło kompletne czyli: tarcza, docisk, łożysko :/

    Co do montażu, to wszystko jest proste (jak w E30) z tym, że może być docisk z samoregulatorem. Jak jest w E32 - nie pamiętam. Jak kupisz części to najlepiej wklej zdjęcie docisku - odpowiedź się znajdzie.

    No chyba, że ktoś pamięta jaki docisk ma być :medit:
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    Dzis biore sie za robote...skrzynia wyladuje na glebie i wtedy bedzie wiadomo o co kaman aaa i dla wszystkich zainteresowanych wymiana postaram sie zrobic fotorelacje z zabegu:)
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez jabollo
    dla wszystkich zainteresowanych wymiana postaram sie zrobic fotorelacje z zabegu :)
    Poprosimy ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •