Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [ zawieszenie] poduszka mostu/dyfra

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    23

    [ zawieszenie] poduszka mostu/dyfra

    Muszę wymienić gumę, na której wisi dyfer. Niestety nie znalazłem zamiennika do e23, a oryginał ma nieco absurdalna cenę. I tu pytanie - stosował ktoś jakiś zamiennik? Podobno od e32 lub od e28 da się zastąpić, ale ciekaw jestem, czy ktoś to w e23 wypraktykował lub ewentualnie zna jakiś lepszy zamiennik?

    Drugie pytanie przy okazji - dekiel dyfra ma ułamany zaczep, za który jest przykręcany do tej poduchu, więc też wymaga wymiany. Wiecie gdzie z największą nadzieją można w Warszawie uderzyć żeby takowy znaleźć?

  2. #2
    bmw4woman
    Gość
    Ja właśnie będę wymieniał tą poduchę u siebie, także w ciągu kilku dni będę wiedział w jakiej cenie mój mechanior to załatwi, czy poradziłeś już sobie? Chyba od e28 pasuje. Jakieś 4 lata temu zmieniałem w e28 to załatwił mi za 220zł, a teraz tak jak pisałem za kilak dni będę wiedział, oczywiście mówię o poduszce nowej.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    23
    Dzięki - juz zrobione. Poduszka (oczywiście nowa :) ) kosztowała mnie 120 zeta (MEYLE). Jeśli się nie mylę to od e32 - tylko trzeba było z jednej strony lekko wyciąć obudowę, bo tutaj guma głębiej siedzi i dyfer mógłby o obudowę stukać. I śruba dłuższa potrzebna. No i nie ma tego ustrojstwa na wierzchu, nie wiem do czego to, ni to osłona (ale przed czym ? ), ni inny diabeł - ale że na nitach była, "odwierciłem " z oryginału i założyłem tutaj - chociaż nie wiem czy to potrzebne. W tym momencie śruba potrzebna 65 mm (oryginał 45, ale w tej nowej gumie gwint nie zaczyna się od początku) - ja dostałem 70, więc jeszcze podłożyłem podkładki. Nie tak łatwo dostać śrubę z gwintem 1,5 jak się okazuje :)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    99
    ile taka operacja zajmuje czasu ? , bo przymierzam sie tez do tego w e32

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    23
    Sama wymiana poduchy? Moment :) Trzeba się dostać pod autko, podłożyć jakiś podnośnik pod dyfer żeby łagodnie opuścić i podnieść (dobrze coś podłożyć między podnośnik i dyfer, żeby nie pękł, np. jakąś deseczkę), odkręcić dyfer, opuścić, odkręcić poduchę (4 śruby), potem wykonać te czynności w odwrotnej kolejności z nową poduchą.
    No moment to może przesada, ale myślę że jeśli na kanale to max. kwadrans (a myślę że raczej sporo mniej). Jak bez kanału - nieco dłużej, bo trza podnieść autko, żeby wejść pod spód, mniej wygodnie itd. Ale też bardzo krótko.
    Ja miałem więcej roboty, to i czasu więcej potrzebowałem, ale sama poducha to trywializa)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    podpinam sie pod temat czy takie gluche stuki podczas puszczania sprzegla moze powodowac ta puducha wszystko inne sprawdzilem oprucz jej http://allegro.pl/poduszka-mostu-bmw...074904830.html

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Te poduszki są niezniszczalne, ja u siebie wymieniałem profilaktycznie, jak wymieniałem dyfer, to była tylko zardzewiała nic poza tym. Te stuki to luz w układzie przeniesienia napędu, albo na krzyżaku, albo na dyfrze.
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    tylko ze to pukanie dobiega z okoloic tylnego mostu a wszystko jest po sprawdzane oprucz tego

  9. #9
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    A sprawdzałeś luz na flanszy dyfra od strony wału. Na kanale, na luzie ruszasz za przegub homokinetyczny, jak będzie stukać to masz winowajcę. Tak pewnie będzie, ten luz się pojawia w każdej bmce z większym przebiegiem. Tej poduszki uszkodzonej nie widziałem nigdy, ale na odległość się nie upieram oczywiście.
    pozdrawiam Bartek

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar patyk1985
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    17
    BMW
    E23
    Skąd
    Warszawa
    Uważam, że przyczyną stukania przy ruszaniu są luzy przegubów półosi. Mam ten sam problem ostatnio odkręciłem półoś luz był odczuwalny. Dyferencjał bez żadnego najmniejszego luzu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •