Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: bezpieczeństwo jazdy e34/e32

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267

    bezpieczeństwo jazdy e34/e32

    "W jaki sposób chronią podróżnych w przypadku zderzenia z innym pojazdem?

    Lektura wyników słynnych testów Euro NCAP nie udziela odpowiedzi. Organizacja sprawdza wytrzymałość samochodów produkowanych od 1997 roku.
    Szwedzkie towarzystwo ubezpieczeniowe Folksam analizuje natomiast skutki prawdziwych wypadków. Od 1995 roku opisano 117 tysięcy zdarzeń drogowych w których uczestniczyły zarówno nowe, jak i stare samochody. Daje to możliwie pełny obraz o poziomie bezpieczeństwa, jaki zapewnia konkretne auto.
    W kolejności alfabetycznej prezentujemy modele produkowane przed rokiem 1990, które według raportu Folksam są mniej bezpieczne od przeciętnego samochodu."

    Na pozycji nr 2 (alfabetycznie) - BMW E34.
    Z racji ogromnego pokrewieństwa technologicznego zaczynam się zastanawiać cz bezpieczeństwo e32 to nie jest tylko mit?

    http://moto.onet.pl/132071,5512989,1...e.html?node=27

  2. #2
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    A przypadkiem na zdjęciu nie jest e32 ? :)

  3. #3
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    A przypadkiem na zdjęciu nie jest e32 ? :)
    No właśnie gdy rano to czytałem tez mi się tak wydawało :/ Jednak mowa jest o E34 ;)

    Założenie twórcy artykułu jest moim zdaniem niewłaściwe. Dlaczego? Ponieważ porównajmy E34 z autami produkowanymi w tych samych latach, a nie z współczesnymi. To nic odkrywczego, że 15 letnie auto będzie mniej chroniło pasażerów od współczesnego ;D
    Się wysilił. Porównajmy E34 z Oplem Kadetem czy Omegą
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  4. #4
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Dokładnie to chciałem napisać, porównajmy auta z tamtych lat, to E34 będzie zawsze bezpieczniejsze od kompaktów, typu opel astra czy innych. Artykuł do poprawki :D
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  5. #5
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Autor artykułu do poprawki matury bo nie nauczyli go logicznego myślenia ;D
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez max mt
    Dokładnie to chciałem napisać, porównajmy auta z tamtych lat, to E34 będzie zawsze bezpieczniejsze od kompaktów, typu opel astra czy innych. Artykuł do poprawki
    to co on napisał ma w d.... ważne że kasę skasował za tekst i to go interesuje :what:

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Obawy o których pisze Skalpel dla mnie są bezzasadne.

    Czy artykuliki z "interii" i "onetu" nie nauczyły już nie raz że nie należy się sugerować zamieszczanymi tam wypocinami?

    e32 to jeden z najbezpieczniejszych samochodów swoich czasów, nie będę się tu wdawał w dyskusję co, dlaczego i po co, jeśli ktoś uważa inaczej to jego sprawa - samo to niewielkie forum zrzesza ludzi którzy zaliczyli naprawde PRZERAŻAJĄCE wypadki właśnie w e32 i to że są jeszcze na tym świecie zawdzieczają oczywiście wielkiemu szczęściu, Opatrznosci, może własnemu fartowi - ale w ogromnym stopniu też temu że te samochody są naprawdę bardzo bezpieczne.

    Kilka miesięcy temu dołączył tu kolega który mial wypadek czarnym 735i - na forum są zdjecią jego samochodu - o ile dobrze pamiętam był to dach i drzewo przy prędkości sporo ponad "złotówkę".

    Zawsze znajdą się malkontenci i sceptycy, na szczęście konkretne przypadki mówią same za siebie, na forum BKP było opisywane też sporo makabrycznych kolizji z udziałem e32 klubowiczów (choćby Blaster 750iL betonowy mur i stodoła) i chyba Kanap albo Kincek z jakimś dzwonem prosto w las, nikt mi nie powie że stara siódema jest w jakimkoliwek stopniu porównywalna do tych śmiesznych francuskich pudełeczek zamieszczonych w porównaniu.

    Niech interia, onet oraz wszystkie możliwe portale łącznie z naszą-klasą, fotką, żal.pl i co tam jeszcze chcecie wypisują sobie jakie chcą bzdury, ale ktoś kto ma chociaż podstawowe pojęcie w temacie i tak wie swoje.

    Dla "wzrokowców" polecam youtube.com i hasła "e32 crash test" można się dowiedzieć sporo na temat przednich i tylnych shock-absorberów o którch zapewne połowa z wypowiadajacych nie ma nawet pojęcia (redkatorów z interii czy onetu nawet nie wspomnę). Jest też kilka dobrych filmików z "w140 crash test" - to auto o nieco większych ale mimo wszystko podobnych gabarytach i podobnym stopniu zaawansowania. Jest tam kilka "crashów" z golfami i corsami, jest się z czego pośmiać - naprawdę.
    Czarne e32 w benzynie!


  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Skoro towarzystwo ubezpieczeniowe Folksam umieszcza w zestawieniu obok bmw 5 takie auta jak Citroen AX czy UNO, to ciekawi mnie sposób analizy wszystkich wypadków z udziałem tych aut.Jeśli wszystkie badane e34 były po zderzeniach czołowych z tirem,drzewem itp. przy dużych prędkościach,a wyżej wymienione wozidła miały kraksy przy ok 40..50km/h to ok,skutki mogą być podobne.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Próbując dotrzeć do źródeł tego raportu znalazłem jedynie to:
    http://folksam.se/testergodarad/hursakerarbilen

    Wersja angielskojęzyczna w PDFie (80MB ze względu na nic nie wnoszące zdjęcia będące tłem!!!):
    http://www.folksam.se/dpublic/a0346....FILE/R6546.pdf

    Lista aut nowych i starych porównanych ze sobą bez żadnego komentarza.
    Jedyna kategoria w której testowano E34 jest opisana tak:

    Our real-life accident results
    The results are based on 105,000 car accidents that occurred between
    1995 and 2008, involving 29,000 injured persons and using
    data from two-car collisions. In this type of collision, the outcome
    is mainly determined by the crashworthiness features and the
    weight of the cars.
    When we have analysed all the crashes involving a certain car
    model, we learn how high the risk of injury is in that car, compared
    with other car models. The risk of injury is supplemented by information
    on the degree of severity of personal injuries that have
    occurred in each car model. Over a long period, Folksam has built
    up information on how high the risk is of various types of personal
    injury leading to permanent disability. For example, the risk of
    permanent disability is considerably higher in the case of a head
    injury compared with a fractured rib. Consequently, a car model
    gets a lower rating if the number of head injuries is high in relation
    to the number of fractured ribs. Weighted, this provides a measure
    of how high the risk of death or disability is in the event of a crash
    in a given car model.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    ^^ śmiesznie ogólnikowo to jest opisane

    Organizacja "zbierająca dane" z wypadków i kolizji najwyraźniej nie wzięła pod uwagę że przykładowe omawiane tu e34 w przeważającej większości mogło mieć udział w wypadkach przy prędkościach które dla reszty aut (jak np. jakiś AX czy inny parch) są nie osiągalne.

    Porównanie nie trafione, wprowadzające w błąd i zupłenie ignorujące podstawową zmienną jaką jest w tym przypadku prędkość pojazdu który bierze udział w kolizji.
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •