Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: [mechanika] szarpie silnikiem

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    111
    BMW
    e32
    Skąd
    olsztyn

    [mechanika] szarpie silnikiem

    tak dziś stałem na światłach i stwierdziłem ze telepie mi budą na wolnych obrotach :(
    więc jest coś nie tak. Na odpalonym aucie kolega odłączył mi przepływkę i zero róznicy ( czy tak byc powinno ?? )

    świece wymienione dwa tygodnie temu ( NGK ) auto było podłączone pod kompa pokazał cewke do wymiany i została wymieniona.

    czy nie pali mi na jeden gar ( bo troli benzyną jak stoi i chodzi, jak odpalę to zakopci :( )
    a może to krokowiec ( jak go sprawdzić/wyczyścić - w benzyne na noc ??? )

    dodam że jak zaleję lipnej wachy to strasznie zamulona jest, dlatego leję tylko 98 bo naprawdę czuć różnicę

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    czy masz w tym v8 gaz ?

    czy błąd cewki się znów pojawił ?

    ile pali na rozgrzanym wg obc na wolnych obrotach na godzinę ?


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    111
    BMW
    e32
    Skąd
    olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    czy masz w tym v8 gaz ?

    czy błąd cewki się znów pojawił ?

    ile pali na rozgrzanym wg obc na wolnych obrotach na godzinę ?
    gazu nie ma ale była sekwencja jakaś bo są śrubki w kolektorze ( nie była zakładana w pl bo auto nie cały rok w kraju )

    co do błędu nie wiem bo nie podłączałem jej jeszcze, dziś będę odłączał po jednej cewce i patrzył czy coś się zmieni

    nie mam OBC poprzedni właściciel wsadził zegarek bo mu się bardziej podobał 8/

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Jeżeli odłączaliście przepływkę i auto nie zgasło tzn. że silnik pracuje w trybie serwisowym i prawdopodobnie podaje niewłaściwą mieszankę benzyny. Przerabiałem to tydzień temu. U mnie do wymiany były sondy. Po wymianie sond dobrze jest je ustawić. Nie robiłem tego osobiście bo się nie znam ale mój elektromechanik siedział przy tym dwa dni i zachodził za głowę dlaczego telepie autem. hehe... No i warto sprawdzić czy membrana w odmie nie poszła się kochać...

    Widzę, że jesteś z Olsztyna. Mogę Ci dać cynk do tego elektromechanika bo gościu jest bardzo treściwy. Mało już jest takich mechaniorów...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    111
    BMW
    e32
    Skąd
    olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez Jurij
    Jeżeli odłączaliście przepływkę i auto nie zgasło tzn. że silnik pracuje w trybie serwisowym i prawdopodobnie podaje niewłaściwą mieszankę benzyny. Przerabiałem to tydzień temu. U mnie do wymiany były sondy. Po wymianie sond dobrze jest je ustawić. Nie robiłem tego osobiście bo się nie znam ale mój elektromechanik siedział przy tym dwa dni i zachodził za głowę dlaczego telepie autem. hehe... No i warto sprawdzić czy membrana w odmie nie poszła się kochać...

    Widzę, że jesteś z Olsztyna. Mogę Ci dać cynk do tego elektromechanika bo gościu jest bardzo treściwy. Mało już jest takich mechaniorów...
    w sumie to noszę sie z zamiarem sprzedania jej, ale jak juz ja mam to pewnie to zrobię :)

    ale auto dosc dobrze ciagnie, smierdzi wacha, czasem strzeli :(

    czy ten twój elekromechanik bedzie w stanie sprawdzic co mi poleciało ??? jezeli mozesz to prosił bym o namiara na PW. w piatek podepne ja pod kompa i ogarnę co jest nie tak.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BOSS302
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    108
    BMW
    E32 - M60B30 '93
    Skąd
    Kraków
    Witam, ja mam podobny problem, mianowicie przy dużej wilgotnośći rano, np jak jest mgła czy opady deszczu silnikiem szarpie, obroty spadaja ponizej 500 i generalnie nie jest za wesoło, jak troche przytrzymam gaz to potem sie już uspakaja. Czy to mogą być padnięte cewki? Mam też problem z którąś sondą, bo 2 analizy komputera wykazały zwarcie na sondzie.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar korni8808
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    91
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Jawor
    z mniej kosztownych- mozliwe ze fajki na swiecach maja przebicie
    ale to tylko hipoteza

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Ja miałem ten sam problem z odpalaniem i pracą zimnego silnika. Po wymianie sond mechanik skasował mi adaptację i silnik uczył się na nowo ustawień już z działającymi sondami. Ciężko powiedzieć czym u Ciebie jest spowodowany problem z nierówną pracą. Może coś podobnego jak u mnie...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BOSS302
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    108
    BMW
    E32 - M60B30 '93
    Skąd
    Kraków
    No cóż, tak jak pisałem wcześniej, 2 razy komputer wykazał zwarcie sondy, na dodatek jak ostatnio zszedłem pod auto, to zobaczylem że przewody od sond do wtyczek są owinięte izolacją..co raczej nie wróży dobrze....

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Czyli sondy już kiedyś ktoś wymieniał i kupił jakiś badziew bez wtyczek. Przylutował wtyczki do nowych sond i tyle. U mnie po wymianie sond poprawiła się kultura pracy, mniej pali... Miodzio :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •