Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Wymiana DME czy potrzebna aktualizacja softu?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    244
    BMW
    E38 740
    Skąd
    Kraków

    Wymiana DME czy potrzebna aktualizacja softu?

    Witam!
    Muszę wymienić DME, w moim przypadku bosch 261 203 484. Znalazłem takowe z 730 i zakupiłem, jeszcze nie przyszło lecz moje pytanie jest takie. W nowym DME będzie inny numer vin itp. Czy muszę jechać na warsztat BMW celem aktualizacji oprogramowania czy jednak komputer pokładowy nie zwariuje i wszystko będzie ok?

    Kiedy kończy się kultura? Wraz z ostatnim pociągiem do Krakowa :)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post

    Jesli chcesz zmienic DME to najlepiej kup komplet czyli stacyjke, immobiliser i DME. Inaczej nie odpalisz auta a programowac sie go raczej nie da(przynajmniej mi sie nie udalo). Nawet jeśli znajdziesz sterownik z takim samym numerem to on i tak moze byc inny w środku(inna płyta głowna, pamięć itp.). A co stało się z twoim tak z ciekawości.
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 28-07-2015 o 12:03

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    sam numer win nie ma znaczenia ...

    Tak jak kolega napisał masz EWS - jeżeli dme nie będzie zestawem z ewsem i stacyjką/kluczykiem to nie odpalisz samochodu.

    Jest to raczej starszy ews i z jego rozbrojeniem nie powinno być problemów - ale musisz znaleźć szpeca od tego.

    Problemy zaczynają się przy nowszych ewsach - np mi nie udało się rozkodować ews z z3 z końca produkcji -ews 3.3 - niby się go da rozpracować , ale się to nie udało , a prób było kilka ... Dodatkowo w nowszych samochodach z sieciami can ma znaczenie nawet wyposażenie samochodu - np rodzaj skrzyni biegów itp - bo dme bedzie chodzić w trybie awaryjnym i mogą się dziać różne cuda , jak np nie działające dsc ...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    244
    BMW
    E38 740
    Skąd
    Kraków
    no mój się spalił :D generalnie jak się go otworzyło to wypadła podkładka :D
    kupiłem nowy, i dlatego pytam.
    A speca mam od tego programowania w serwisie BMW tylko ciekawe ile mi krzyknie za to......

    Dam znać co i jak się robi kiedy już zrobię, napewno przyda się dla potomności :D

    Kiedy kończy się kultura? Wraz z ostatnim pociągiem do Krakowa :)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    I co z tym Twoim kompem?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •