Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [ elektryka] wyrwane kable w lusterku....

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    LĄDEK-ZDRÓJ

    [ elektryka] wyrwane kable w lusterku....

    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i bardzo proszę o pomoc.Po dawniejszej kolizji mojego auta roztrzaskałem prawe lusterko w mak.Ocalay jednak silniczki w raz z płytką drukowaną lecz wszystkie kable zostały z niej wyrwane.Zakupiłem lusterko na allegro lecz jest ono z anglika i niema funkcji opadania podczas cofania.Mam ochotę przełożyć do tego lusterka moje stare bebechy lecz nigdzie nie mogę znaleźć pomocy w postaci schematu lub fotki.Mam zatem prośbę czy ktoś z was posiada moze rozebrane takowe lusterko by zrobić zdjęcie w jakiej kolejności są przylutowane kable do owej płytki??z góry dziękuję za pomoc..

    [img][/img]
    [img][/img]
    God, be the care ME ...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    błagam Kolego, sprawdź pisownię... :shock:

    A następnie zagadaj z użytkownikiem pawel85, powinien pomóc ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post

    Jak chcesz schematy kabli to kiedyś znalazłem coś takiego :

    http://rapidshare.com/files/28561742...s_full_set.pdf

    z tego co widziałem to jest dokładnie opisane jaki kolor gdzie przylutować

    (jest to schemat do 740 z 95roku, jakby ktoś posiadał taki sam tylko do e38 produkowanego po 08/98 to proszę o kontakt)

    możesz też spróbować na tej stronie

    http://spaghetticoder.org/bmw/wds/e38new/
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 29-07-2015 o 08:08

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    111
    BMW
    e32
    Skąd
    olsztyn
    lutowałem kilka razy lusterka włąśnie po urwaniu i w ASO dali silniczki juz nie pamiętam z 3 czy 4ma kabelkami... mimo to wszystko działało, podłączylem kolorki takie jak sie zgadzały i grało ... to po co tyle kabli do niego dochodzi ( chodzi mi o same silniczki )

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    LĄDEK-ZDRÓJ
    Cytat Zamieszczone przez zydu
    lutowałem kilka razy lusterka włąśnie po urwaniu i w ASO dali silniczki juz nie pamiętam z 3 czy 4ma kabelkami... mimo to wszystko działało, podłączylem kolorki takie jak sie zgadzały i grało ... to po co tyle kabli do niego dochodzi ( chodzi mi o same silniczki )
    Jest to lusterko prawe z funkcją opadania podczas cofania.Na zdjęciu które zamieściłem widać 9 kabli z czego 2 to kable to od podgrzewania wkładu czyli pozostaje 7kabelków.
    Trzy kable ( czerwony,zielony oraz szary) to sprawa jasna jest to zasilanie i sterowanie obu silniczków lecz pozostałe cztery kable to moim zdaniem ( jakas opcja sterowania i zasilania pamięci lusterka czyli opadania i powrotu lusterka do właściwego stanu)
    i kolejność tych kabli jest niewiadoma.
    God, be the care ME ...

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Sadze że opadaniem lusterka steruje raczej jakiś centralny sterownik a do realizacji tej funkcji wykorzystywane są silniczki do ustawiania więc po co dodatkowe kable?? :) To moze być funkcja ściemniania w fotochromach - wtedy już potrzeba dodatkowych kabelkow :P

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    LĄDEK-ZDRÓJ
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Sadze że opadaniem lusterka steruje raczej jakiś centralny sterownik a do realizacji tej funkcji wykorzystywane są silniczki do ustawiania więc po co dodatkowe kable?? :) To moze być funkcja ściemniania w fotochromach - wtedy już potrzeba dodatkowych kabelkow :P
    Raczej to błędny trop.Owe lusterko nie posiadało fotochromu lecz zwykły wkład a jeśli te dodatkowe kable miały by być od takowej funkcji to powinny być zakończone końcówkami wsówkami do podłączenia do wkładu a nie wlutowywane w płytke drukowaną .


    PS. Sterownik od lusterek znajduje się pod tapicerką na drzwiach pasażera.
    God, be the care ME ...

  8. #8
    Panowie, wystarczy odpalić WDS-a On-Line i przeanalizować, jak te kable są podłączone do silniczków. Skoro kabli jest 8, to 2 są do podgrzewania a pozostałe 6 do silniczków.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •