Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: [ elektryka] Autko zgaslo.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    293
    BMW
    520iA
    Skąd
    Chorzów

    [ elektryka] Autko zgaslo.

    Panowie mam pytanko dzis w czasie jazdy gdy zwolnilem prawie do zera przed swiatlami autko nagle zgaslo :/ jakies 2-3 miesiace temu tez mi sie tak stalo ale zignorowalem to dzis sie powtorzylo wiec postanowilem zapytac Was o rade. Poprostu silnik zgasl, odpalilem i pijechalem dalej, zadnych innych objawow nie bylo totalny Matrix. Dodam, ze na kompie wywala co jakis czas bledy czujnika walka rozrzadu i czujnika polozenia walu ale mechanik zapewnial mnie ze jesli auto dobrze odpala i na cieplym i na zimnym silniku to nie ma potrzeby ich wymieniac. Czy moze miec to jakis zwiazek ?? Z gory dzieki za wszelkie rady.

  2. #2
    Uważam, że jest potrzeba wymieniać.

    Wymień czujnik położenia wału - on jest najważniejszy a gaśnięcie samo zniknie. Sądzę, że gaśnie na rozgrzanym silniku?

    Objaw bedzie się powtarzał coraz częściej az w końcu nie odpalisz :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    293
    BMW
    520iA
    Skąd
    Chorzów
    Dzieki Sylwek masz racje teraz gaslo po przejechaniu ok 80 kilometrow, choc jak bylo za pierwszym razem to nie pamietam. Wymienie te czujniki i mam nadzieje ze bedzie spokoj.

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez kri100s
    Wymienie te czujniki i mam nadzieje ze bedzie spokoj.
    Będzie spokój :medit:
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    293
    BMW
    520iA
    Skąd
    Chorzów
    No to problem rozwiazany ale moze ktos jeszcze podpowie gdzie zakupic takie czujniki zeby nie trafic na szajs, a moze lepiej zdac sie na orginaly z ASO ?

  6. #6
    Ja brałem z ASO. Nie są strasznie drogie a po takiej wymianie powinien się już problem nie pojawić. W zamienniki bym się nie bawił w tym przypadku.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    293
    BMW
    520iA
    Skąd
    Chorzów
    Temat niestety powracac. Wymienilem czujnik walu i czujnik walka i nadal zdarza sie ze autko gasnie przy zwalnianiu. Zrobilem w wekend trase 2x400km i w czasie pierwszych 400 km autko zgaslo 2 razy w drodze powrotnej raz juz pod samym domem. Ktos ma pomysl co to moze byc, moze silnik krokowy ??

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kataniarz
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    274
    BMW
    e38 735iA
    Skąd
    Jarocin
    Kolego mam taki sam problem ale z reno masterem i nikt niewie co to!

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    No to ja Wam powiem, mi padła przepływka i przepustnica, nie wiem tylko w jakiej kolejności wyglądało to tak, rano pojechałem do pracy wszystko ok, potem musiałem wyjechać z Koszalina do Szczecinka, po ok 20 km nagle przy zwalnianiu auto zgasło, stanałem wbiłem P odpaliłem i szybko na D, auto jedzie 200 metrów i zgasło, zjechałem na parking przy drodze, odpalam na P auto weszło na obroty i zgasło, spróbowałem raz jeszcze na P i przytrzymałem pedał gazu - auto chodziło, gdy puściłem gaz auto gasło. Samochód zostawiłem na ok 3h na parkingu bo spieszyłem się do Szczecinka, przyjechał po mnie kolega, gdy wróciliśmy auto zimne zapaliło i normalnie dojechałem do Koszalina do mojego mechanika, potem auto już nie odpalało wogóle. Podłączyliśmy kompa - padnięta przepustnica i przepływomierz.

    Jeśli kogoś interesuje przepływka 790 zł orginał Bosh, 430 zamiennik niemieckiej firmy, obie na gwarancji, bosh 12 miesięcy zamiennik 24 miesiące. Przepustnicę da się naprawić koszt naprawy 100 zł + ustawienia na komputerze 150 zł.

    Jeszcze jedna sprawa, sprawdz auto na oryginalnym oprogramowaniu BMW inne często nie dają wyników wszystkich padniętych rzeczy lub pokazują błędne interpretacje.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    293
    BMW
    520iA
    Skąd
    Chorzów
    Dzieki Bitek za podpowiedzi, przeplywke wymienilem juz na orginalna Boscha wiec to wykluczam, podjade na serwis i sprawdze czy sa jakies bledy jeszcze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •