Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [ elektryka] Automatyczna klapa jakby prąd straciła.

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice

    [ elektryka] Automatyczna klapa jakby prąd straciła.

    Dzisiaj stała mi sie rzecz dziwna. Otwieram sobie bagażnik z pilota ładnie się otwiera, za chwile zamykam przytrzymując guzik na pilocie do końca zamknięcia klapy tak jak to sie powinno robić. Za moment chce znowu otwierać klapę a tu nic!!! Jakby nie miała prądu. Działa tylko ten zamek odciągający i dociągający a sama hydraulika jakby martwa. Nie słychać pompy nic. Jak by ktoś odłączył. Nawet pomaganie ręką nie pomogło. trzeba było manualnie otworzyć. próbowałem z pilota, z guzika w środku auta z guzika na klapie i nic. Nie reaguje. Dodam że podświetlenie guzika wewnątrz sie świeci. Co to może być? Jest gdzieś od tego bezpiecznik bo może to będzie problemem. Nie sądzę żeby chodziło o płyn gdyż wcześniej klapa chodziła dobrze a gdyby płynu nie było to pompę i tak byłoby słychać.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford
    Ja miałem identycznie, jak byłem na przeglądzie diagnosta wcisnął guzik, podniósł klapę na siłę do góry i klapa sama opadła, hydraulika przestała działać(zero reakcji na pilota guzik czy cokolwiek,) i stwierdził że siłowniki mam bardzo słabe i muszę wymienić :x Próbowałem później wciskać rożne guziki, odłączałem akumulator kombinowałem i nic. Odstało auto i po kilku godzinach spróbowałem i działa bez zarzutu do tej pory. Może to tylko taki kaprys .... czego Ci życzę.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Mam nadzieje że to też będzie tylko kaprys. Ja nic kompletnie nie zrobiłem co by mogło spowodować takie coś. Otworzyłem zamknąłem a za 2 razem już sie nie chciał otworzyć. ;( Co ja zrobię jak to sie nie naprawi? Jak awaryjnie mam z bagażnika korzystać? :?


    Naprawiłem. Odłączyłem kleme minusową na trochę od jednego i 2 aku i działa. Niestety skasowały mi sie wszystkie dane z kompa typu spalanie dystans itd.

    I moje pytanie (może na to chociaż ktoś mi odpowie) czy po odłączeniu aku jakoś trzeba dać autku czas do namysłu? Bo słyszałem że jak sie aku odłączy to 7emka musi sie tak jakby wszystkiego nauczyć. Nie wiem o co w tym chodzi wiec pytam
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  4. #4
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    a jechało ci sie normalnie po podłączeniu aku będzie świrować itd


    mocno dodawaj gazy i po 3km będzie już ok

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo
    a jechało ci sie normalnie po podłączeniu aku będzie świrować itd


    mocno dodawaj gazy i po 3km będzie już ok
    Jeszcze nie jechałem po tym dzisiejszym odłączeniu. Ale jak pojadę to będę tak zrobie
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •