Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 62

Wątek: POMOCY! Tajemniczy wyciek paliwa :/

  1. #51
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    66
    BMW
    740i E38
    Skąd
    L-ca.
    Cytat Zamieszczone przez kurak Zobacz posta
    ...ma ktoś z Was jakiś pomysł?..sytuacja się powtarza...auto długo stoi leje się paliwo...jak jest w miarę regularnie używane wszystko ok...
    mialem identyczny problem tylko ze w m62 ,wymienilem objemki i przewody paliwowe,te krotkie gumowe idace od metalowego przewodu paliwowego do filtra paliwa i od filtra w strone silnika, problem zniknal

  2. #52
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    41
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Felixstowe, Anglia
    krzywy ma rację, zacznij od wymiany elastycznych (gumowych) przewodów paliwowych i zobacz czy pomogło. Jak nie no to tylko wymiana baku - nie jest to trudna sprawa.

  3. #53
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    32
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    Lublin
    Mam w razie czego bak do benzyny :P

  4. #54
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    115
    BMW
    E 38 750 iL
    Skąd
    Strzegom
    Jak będę wymieniał tarcze i klocki to wymienię też przewody i zobaczymy co dalej będzie się działo...tylko po co w wymieniać bak w przypadku kiedy z niego nie ma wycieku?

  5. #55
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    41
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Felixstowe, Anglia
    Mój bląd źle doczytałem.
    Najlepszym rozwiązaniem byłoby zdjąć osłone filtra i popatrzeć na niego podczas pracy silnika, albo na kilka godzin(może na weekend) podłożyć po stronie wycieku czysty duży karton i zobaczyć dokładnie skąd kapie - oczywiście osłone filtra i tak zdjąć żeby nie było przekłamania.

  6. #56
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    żeby Ci auto nie musiało pracować to podepnij aku pod prostownik i załącz przekaźnik pompy paliwa który znajduje się nad akumulatorem.
    bodajże drugi od prawej strony wkładając glowe do bagażnika.

  7. #57
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    115
    BMW
    E 38 750 iL
    Skąd
    Strzegom
    Auto było na podnośniku...osłona filtra ściągnięta...silnik pracował....stałem i się gapiłem skąd może ciec ...i oczywiście nic nie ciekło...temat pojawia się tylko po dłuższym postoju...

  8. #58
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    66
    BMW
    740i E38
    Skąd
    L-ca.
    Cytat Zamieszczone przez kurak Zobacz posta
    Auto było na podnośniku...osłona filtra ściągnięta...silnik pracował....stałem i się gapiłem skąd może ciec ...i oczywiście nic nie ciekło...temat pojawia się tylko po dłuższym postoju...
    u mnie tez cieklo tylko raz na jakis czas tak jak piszesz po dluzszym postoju,wymien gumowe przewody a zobaczysz ze problem zniknie.Z wierczhu wygladaja na dobre jednak parcieja od srodka.U mnie naprawa kosztowala ok.15 zł

  9. #59
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    112
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    jesteś ?

    Post

    Odgrzebię kotleta, bo kolega ma problem ze swoją e38 i tajemniczym wyciekiem benzyny. Zbiornik wygląda na idealny, nigdzie nie jest skorodowany czy dziurawy, natomiast na górze zbiornika (po uprzednim ściągnięciu plastikowego nadkola) widać jak leży błoto, to połączeniu piasku i paliwa. Dziwi mnie tylko to, że całość leży i cieknie na górze (gdzieś z pod kanapy ? ) i spływa w dół po zbiorniku.

    Od czego zacząć poszukiwania problemu ?

  10. #60
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee

    Post

    Wyciek jest na 99% na zgrzewie (łączenie górnej części z dolną), w okolicy mocowania, właśnie tam gdzie najwiecej błota.
    Ostatnio edytowane przez tgracing ; 24-09-2017 o 16:58
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •