Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 62

Wątek: POMOCY! Tajemniczy wyciek paliwa :/

  1. #41
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    534
    BMW
    e38 730
    Skąd
    Chełm
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    Do wersji z nivo bak o pojemności 95 litrów rok temu kosztował 2999 zł :D

    w kazdej e38 jest zbiornik 95 litrow ???? pytam bo nie tankowalem jeszcze do pelna

  2. #42
    Zbiorniki standardowo mają 85L. Ale chyba w 750 były montowane 95L (albo 100)

  3. #43
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    17
    BMW
    Bmw E38
    Skąd
    Polska
    Ja miałem przerdzewiały bak zgrzewach po boku. Po oczyszczeniu okazało się że dziury a nie dziurki :) . Próbowałem zgaszonym kwasem i pocynowac duża kolba, ale cyna się nie chwytała. Po kilku próbach zamiast kwasu użyłem pasty do cynowania rurek miedzianych (np.jak się robi centralne ogrzewanie w domu) -efekt bez porównania :shock: , na to dodatkowo blaszkę miedzianą i jeszcze raz "zalac" cyną. Jak na razie 3 miesiąc spokój:) Troche roboty z wyciągnięciem baku,no ale cóż :/

  4. #44
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Brawo Damian 1986 ! Ja też tym sposobem, ale bez wyciągania baku Trudniejsza operacja ! :]

  5. #45
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Wszystkie rodzaje baków (chyba?) jakie występowały w E38 szczegółowo opisałem w tym temacie: http://forum.7er.pl/mechanika-zbiorn...iwa-vt8369.htm

    Nie tylko 750i miały 95 litrów.
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  6. #46
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    17
    BMW
    Bmw E38
    Skąd
    Polska
    Tylko,że u mnie nie było innej opcji :) Kapało,a nie było wiadomo skąd :)

  7. #47
    Zaawansowany Użytkownik Awatar giezet
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    167
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Garwolin
    Nie będę zakładał nowego wątku więc podczepię sie tutaj, cholera mam problem, jak autko postoi z 10 godzin to po odpaleniu go, przez jakieś 10 sekund na zimnym go rzuca spadaja obroty i zostawia mała plame benzyny na ulicy mniej więcej na środku pod miską olejową, czyli wyciek jest gdzieś z przodu koło silnika, miał ktoś podobny problem?

  8. #48
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    156
    BMW
    e38
    Skąd
    zdolny śląsk
    sprawdź przewody doprowadzające przy silniku

  9. #49
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    115
    BMW
    E 38 750 iL
    Skąd
    Strzegom
    W moim przypadku mam wyciek paliwa w okolicy filtra paliwa ...z tym że nie występuje on ciągle tylko raz na jakiś czas....ale od początku...jakiś czas temu podjechałem pod dom i zobaczyłem kałużę pod samochodem...z przodu od strony pasażera...była to benzyna...lało się mocno więc wstawiłęm auto do garażu...po paru dniach pojechałem na podnośnik do kolego posprawdzać przewody paliwowe...tym razem z auta nic nie ciekło..samochód był odpalany na podnośniku i nic...zero wycieku...sytuacja wygląda tak że jak auto długo stoi w garażu np ponad tydzień to cieknie a jak jest używane częściej to wycieku nie ma...co to może być??...dodam że auto jeździ odpala normalnie nic sie z nim podejrzanego nie dzieje..

  10. #50
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    115
    BMW
    E 38 750 iL
    Skąd
    Strzegom
    ...ma ktoś z Was jakiś pomysł?..sytuacja się powtarza...auto długo stoi leje się paliwo...jak jest w miarę regularnie używane wszystko ok...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •