Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: korek zbiorniczka wyrównawczego

  1. #21
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,289
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Chyba się nie dowiemy...

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    Ja tez muszę chyba wymienić bo już 2 chłodnice mi rozszczelniło (chyba od tego, bo uszczelka raczej odpada 0 objawów)

    I pytanie jak wyżej:

    jakie są objawy uszkodzonego kora
    i w jaki sposób sprawdzić czy korek działa jak należy??

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez tomi5
    Ja tez muszę chyba wymienić bo już 2 chłodnice mi rozszczelniło (chyba od tego, bo uszczelka raczej odpada 0 objawów)

    I pytanie jak wyżej:

    jakie są objawy uszkodzonego kora
    i w jaki sposób sprawdzić czy korek działa jak należy??
    objawem uszkodzonego korka jest za wysokie ciśnienie w układzie chłodzenia lub za niskie i wywalanie płynu przez korek nawet gdy nie trzeba. Ciśnienie powinno być 2 bary na w pełni rozgrzanym silniku.

    Sprawdzić korek można na dwa sposoby:

    - pierwszym polecam jeśli korek raczej działa: zalewamy układ do pełna na zimnym (temperatura jaka teraz panuje jest idealna), rozgrzewamy na full na postoju i powinno kapać z takiego przewodu pod komputerami po prawej stronie (w M30 to ładnie widać nie wiem czy w innych wersjach też); jeśli przewody twarde jak kamienie lub coś pękło to korek jest zły jak się leje woda jest dobrze :)

    - jeśli chcemy wykluczyć jego działanie: zdemontować zbiorniczek wyrównawczy zatkać wszystkie wyjścia a w jedno szczelne dmuchnąć kompresorem coraz większe ciśnienie - ma popuścić przy 2 bar jak nie popuści to znaczy że zły


    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •