Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: [mechanika] na D samochód się toczy i nie reaguje na wciśnię

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    128
    BMW
    E38 750i 1995
    Skąd
    Piaseczno

    [mechanika] na D samochód się toczy i nie reaguje na wciśnię

    Witam
    Mam problem ze swoją 750-tką. Dzisiaj jak wyjeżdzałem z domu było jeszcze wszystko normalnie ale po dojechaniu do pierwszego skrzyżowania zaczęło się. Samochód nie reagował na wciśnięcie gazu czy to na D czy na R czy na N. Wszystkie biegi wchodzą tylko że nie mogę przyśpieszać. Proszę o pomoc i z góry dzięki za podpowiedzi.

    .............................

    24.09.2009 11:26

    pomóżcie bo sam już nie wiem co mam zrobić z tym fantem, a zależy mi na czasie. Może ktoś już miał podobny przypadek, chociaż jeszcze nie znalazłem na forum takowych. Jestem w trakcie przeglądania postów o podobnej tematyce.

  2. #2
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Jak dasz na D to odpalisz auto? Żaden komunikat Ci nie wyskakuje, że skrzynia przeszła w tryb awaryjny itd.? Jeżeli nic nie słychać i nie widać (komputer) i auto możesz odpalić mimo, że masz na D to najprawdopodobniej poszła linka (czy co tam jest) od dźwigni i mimo, że ją przestawiasz to i tak czy owak masz albo N albo P.

    Na desce powinno się wyświetlać co jest aktualnie wrzucone. Jeżeli wszystko chodzi i przełączasz biegi, auto nie odpala na D lub R to masz po skrzyni, tak to można na szybko określić.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    128
    BMW
    E38 750i 1995
    Skąd
    Piaseczno
    odpalić samochód mogę tylko na p lub n wszystkie biegi działają normalnie tylko efekt jest taki że nie mogę dodawać gazu, bo nawet jak wcisnę pedał to i tak nie reaguje.
    Czy to może być uszkodzony EML?? bo znalazłem jakiś post w którym ktos opisywał coś podobnego. Przepustnice sprawdziłem są ok. Na razie mam brak pomysłów. Czy podpięcie pok kompa coś wykaże?? jedyne co mi się pali na komputerze to motornotprogram ale to było już wcześniej

    =// Bardzo Modny Wózek \\=

  4. #4
    A jak stoisz na P i wciśniesz gaz to obroty silnika rosną? Jeśli nie to podnieś maskę i bezpośrednio przy silniku dodaj gazu. Jeśli tak zadziała to będzie chyba znaczyło że generalnie mówiąc pedał gazu nawalił.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    128
    BMW
    E38 750i 1995
    Skąd
    Piaseczno
    no właśnie i tu jest problem bo na żadnym biegu gazu dodać nie mogę a przy silniku nie bardzo wiem jak bo tam chyba linki nie ma

    =// Bardzo Modny Wózek \\=

  6. #6
    Musi być gdzie dodać gazu przy silniku ale niestety nie wiem gdzie to jest w v12 :/ Poczekaj a ktoś na pewno podpowie :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    128
    BMW
    E38 750i 1995
    Skąd
    Piaseczno
    wiem tylko że są dwie przepustnice a przynajmniej tak mi się wydaje i że podobno w v12 to EML odpowiada za sterowanie przepustnicami.

    =// Bardzo Modny Wózek \\=

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    nie pociągniesz linki bo nie ma, jest eml, i musisz zobaczyć czy on reaguje. jak nie to obstawiam jakieś bezpieczniki, czy coś innego z elektryką.

    możesz w ogóle w jakikolwiek sposób wkręcić na obroty furę?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    128
    BMW
    E38 750i 1995
    Skąd
    Piaseczno
    nie moge nic z obrotami zrobić a nie mam pojęcia gdzie ten EML się znajduje może mi ktoś napisać gdzie tego mam szukać i jak sprawdzić czy reaguje ?? Bo z tego co wyczytałem to zamiana z innego auta nie ma sensu bo trzeba go adoptować.

    ----

    konsultowałem się z mocarzem od BMW i telefonicznie zdiagnozował to jako uszkodzony potencjometr od pedału gazu czy jakoś tak. Zaczynam walkę i sprawdzam czy to na pewno to

    ----

    Niestety potencjometr też odpada sprawdzałem w innym aucie i działa. Ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły. Może ktoś chociaż wie gdzie są przekaźniki od tego EML-a albo bezpieczniki??

    =// Bardzo Modny Wózek \\=

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Też słyszałem o czymś takim ale wydaje mi się, że uszkodzony potencjometr pozwala jako tako na wkręcenie choćby minimalnych obrotów. Tak bynajmniej mieli ludzie z którymi rozmawiałem. Cieszyć się, że skrzynia jest cała :) potencjometr a najlepiej cały pedał można kupić używany za rozsądne pieniądze.

    PS. Edytuj posty bo Ci je pokasują.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •