Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: [mechanika] Gaśnie po odpleniu

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    a sprawdzałes czujnik położenia wału?

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka
    Jest prosty sposób sprawdzenia przepływki. Odpinamy ją i uruchamiamy auto bez niej. Jeśli silnik pracuje dobrze to z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że to przepływomierz. Za gaśnięcie auta może też być odpowiedzialny czujnik położenia wałka rozrządu, ale tu bez kompa się nie obędzie. Pamiętaj tylko żę jak uruchomisz auto bez przeoływomierza to po podłączeniu pod kompa wyskoczy błąd żę jest niesprawny.

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    48
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Brzesko
    A więc tak:
    Zrobiłem już wcześniej jak Pablo powiedział i rzeczywiście silnik pracował ok.
    Ale wrzuciełem tez stary przepływomierz i silnik zaczoł płynniej działąć niż na użwyce co prawda dzieje mi sie tak że jak silnik lekko zagrzeje i bede próbował go odpalić za 5 min odpali i zaraz zgaśnie ale już za drugim razem jest ok.Zaczynam dochodzić do jednego wniosku że to chyba jednak nie przepływka ,a razczej coś innego.Jutro bede na kompie powiem co i jak.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka
    Temat z przepływką przerabiałem już wiele razy. Zanim się wykosztujesz wsadź pożyczoną od kogoś przepływkę i sprawdź jak wtedy auto działa. Najlepiej pogadaj z kimś z forum z twoich okolic. To że auto zaczęło lepiej jeździć na starej przepływce to w niektórych okolicznościach normalka. KIedyś w e32 miałem padniętą przepływkę i jak odpalamem auto bez niej a potem z nią, to przywracałem jej życie na kilka dni. Pomagało też odpięcie akumulatora na kilka minut. Komputer nie zawsze pokaże że przepływmierz jest do wymiany. Pamiętaj że komp pokaże ci przepływkę bo uruchomiłeś auto bez niej.

  5. #25
    Początkujący Użytkownik Awatar tomi290
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    BMW
    E 38 735 1998
    Skąd
    KBR
    Możemy podmienić ode mnie przeplywke i sprawdzisz ale ja mam silnik 3,5 i nie orientuje się czy są takie same bo jak tak to pisz na pw i możemy się umówić i sprawdzisz bo widzę ze jesteś z Brzeska tak jak i ja
    Pozdrawiam Tomek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •