Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: [mechanika] Gaśnie po odpleniu

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 740iA 1999 r.
    Skąd
    Warszawa

    Re: Gaśnie po odpleniu

    Cytat Zamieszczone przez LISU77
    prawie po każdym odpaleniu niunia gaśnie po zachodzeniu na wolne obroty potrafię kilka razy ją odpalać zanim silnik zacznie trzymać wolne obroty . Na zimnym silniku jeszcze przez chwile nie równo pracuje po rozgrzaniu nie ma takich objawów :(
    u mnie podobny objaw. Na kompie po skasowaniu błędów po raz kolejny błąd przepływomierza. Nie długo kupuję i zmieniam. Fakt cena nie najniższa ok. 700 PLN :?
    Pozdrawiam Jaro

    ex 540i 6b
    ex e39 525i
    ex e38 735iA
    ex e39 540iA

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Tylko zwróć uwagę, co kupujesz. Chińszczyzny nie kupuj, bo nie pojeździsz za długo. 700 to chyba używka - oryginał Boscha około 1400 PLN (przynajmniej u mnie)
    Pozdrawiam

    fm

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    504
    BMW
    e38 740i 98
    Skąd
    WWA
    muszę go podłączyć i zobaczyć co wyjdzie ale podejrzewałem przepływomierz :(

  4. #14
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez fm
    Tylko zwróć uwagę, co kupujesz. Chińszczyzny nie kupuj, bo nie pojeździsz za długo. 700 to chyba używka - oryginał Boscha około 1400 PLN (przynajmniej u mnie)
    Nie trzeba kupować w ASO lub w serwisach Boscha są hurtownie które mają sporo lepsze ceny na te części
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 740iA 1999 r.
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Cytat Zamieszczone przez fm
    Tylko zwróć uwagę, co kupujesz. Chińszczyzny nie kupuj, bo nie pojeździsz za długo. 700 to chyba używka - oryginał Boscha około 1400 PLN (przynajmniej u mnie)
    Nie trzeba kupować w ASO lub w serwisach Boscha są hurtownie które mają sporo lepsze ceny na te części
    może jakiś pomocny namiar na takowe sklepy/hurtownie :)
    Pozdrawiam Jaro

    ex 540i 6b
    ex e39 525i
    ex e38 735iA
    ex e39 540iA

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    185
    jakie wartosci powinna pokazywac przeplywka jesli mozna spytac??

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez LISU77
    muszę go podłączyć i zobaczyć co wyjdzie ale podejrzewałem przepływomierz :(
    Kolego to masz bardzo drogi sklep, oryginał bosh-a do 740i kosztował mnie 800 zł.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    48
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Brzesko
    Mam podobny problem
    U mnie problem gaśnięcia objawia sie dopiero na ciepłym silniku lecz jeszcze nie na teperaturze stałej.
    Zainteresowałem się od razu przepływomierzem i moje podejżenia okazały sie poprawne odłączyłem przepływkę samochód odpalił i było wszystko ok, samochód sie zagrzał do odpowiedniej temperatury i na działającym silniku podpiołem przepływkę ,silnik zaczoł pracować równo tak jak powinien pracować,
    w związku z powyższym kupiłem nową przepływkę założyłem i było dobrze przez dwa dni.

    Więc tą samą procedurę powtórzyliśmy u mechanika, podpięliśmy komputer,
    pokazał iż przepływomierz działa poprawnie ,skasował błędy i wydawałoby sie ze problem rozwiązany ,a jednak nie bo samochód ma dalej te same objawy.

    Dodam że błędy jakie wyskoczyły po podłączeniu to: czujnik położenia wału i wałka rozrządu ,czujnik teperatury cieczy i czujnik masy powietrza (przepływoimierz) po skasowaniu samochód nie wykazywał żadnych z w/w błędów.

    Pomocy co to może być?

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    A przepływka jaka? Może jakiegos chinola kupiłeś i dlatego problem powrócil ? Z tego co wiem to przypływka musi przejść adaptacje - u kolegi w e46 dopiero po jakis 400km wszystko sie unormowało. Umnie objawy jak to u przepływki, kopci, nierówno pracuje, często nie ma mocy, pali jakies 40l na setke przygasa ale tylko na lpg. W przyszłym tygodniu będe mial przypływe, napisze czy cos dało - 450 złotych oryginał Boscha auto z m62tub44, myśle ze cena rozsądna.

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    48
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Brzesko
    Przepływkę kupiłem użwykę ori ale wiem że 100% działającą bo auto chodziło ok przez dwa dni a potem znowu sie coś spieprzyło.
    Zastanawia mnie czy napewno to jest przepływka bo jak wspomniałem rano na zimnym odpale i wszystko jest ok moge przejechac tak 300km i bedzie ok.
    Ale jak odpale rano zrobie 2km i zaraz potem zgaszę i znowu bede chiał odpalić ,po odpaleniu za 1-2 sek auto gaśnie, bo silnik jeszcze był niewystarczajaco rogrzany.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •