Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [ pozostale] E38 w codziennym uzytkowaniu 730d >>>

  1. #1

    [ pozostale] E38 w codziennym uzytkowaniu 730d >>>

    Koledzy i koleżanki,

    ponieważ decyduję się na zakup kolejnego autka, a miałaby być to właśnie reprezentacyjna limuzyna, proszę o pomoc. Wybrałem model e38 - ze względu na dość dobrą cenę zakupu i oczywiście miłość do BMW.

    Mam do Was pytanie, który model byście polecili najbardziej:
    1. Biorąc pod uwagę koszty codziennej ekspolatacji i designu :)
    2. Czy wybrać diesela, czy benzyniaka? (z LPG bym zrezygnował - szkoda dusić autka).
    3. Czy long jest aż tak przestronniejsza od zwykłej, że bije ją na głowe?? :)
    4. Jakie są wady i zalety poszczególnych modeli?

    Liczę na pomoc każdej osoby :)
    z góry dziękuję
    Przedni napęd jest dla dziewczynek!

    E23 745i / 1980 r. / 3.2 turbo / 252 KM i inne modele :)
    www.ClassicBMW.pl

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    znowu rozpoczniesz kolejna wojnę na forum

    moje zdanie jest takie 530dA e39 ostatni wypust pali 13 ropy po mieście (warszawie) i 9 w trasie , e38 spala podobnie , więc jeśli jeździsz po wawie nie jest to super ekonomiczne

    pozatym nie było longów w dieslu

    hmm przeszukaj allegro , przejedz się 730d oraz innymi silnikami i sam zadecyduj co uważa a co LPG to zawsze można się przeprosić


    tu masz link do podobnego tematu
    Klik


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  3. #3

    Re: E38 w codziennym uzytkowaniu 730d >>>

    Cytat Zamieszczone przez zduncio
    Koledzy i koleżanki,

    ponieważ decyduję się na zakup kolejnego autka, a miałaby być to właśnie reprezentacyjna limuzyna, proszę o pomoc. Wybrałem model e38 - ze względu na dość dobrą cenę zakupu i oczywiście miłość do BMW.

    Mam do Was pytanie, który model byście polecili najbardziej:
    1. Biorąc pod uwagę koszty codziennej ekspolatacji i designu :)
    2. Czy wybrać diesela, czy benzyniaka? (z LPG bym zrezygnował - szkoda dusić autka).
    3. Czy long jest aż tak przestronniejsza od zwykłej, że bije ją na głowe?? :)
    4. Jakie są wady i zalety poszczególnych modeli?

    Liczę na pomoc każdej osoby :)
    z góry dziękuję
    Zduncio, doprecyzuj oczekiwania.

    ad 1. Co do kosztów eksploatacji cudów nie ma, ale o tym w różnych raportach spalania już było,
    ad 2. Kwestia gustu i innych czynników (zatem najpierw podaj oczekiwania).
    ad 3. Long jest "tylko" o 14 cm dłuższy. Siedząc na tylnej kanapie zobaczysz istotną różnicę. Parkując pod marketem również ;)
    4. Przekop forum.... Dużo było na ten temat.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ

    Re: E38 w codziennym uzytkowaniu 730d >>>

    Cytat Zamieszczone przez zduncio
    3. Czy long jest aż tak przestronniejsza od zwykłej, że bije ją na głowe?? :)
    Zdecydowanie tak. Siedziałem w kilku Langach, sam mam wersję krótką. Moje zdanie jest takie: jeśli zamierzasz wozić kogoś na tylnej kanapie i komfort ma być większy niż w pierwszym z brzegu aucie popularnym - to tylko Lang.

    Cytat Zamieszczone przez zduncio
    4. Jakie są wady i zalety poszczególnych modeli?
    Hm, trochę ogólnie to sformułowałeś! ;D
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  5. #5
    dziekuje za pierwsze opinie,
    niechcialbym nikogo sklocic, kazdy model jest inny, ale w kazdym typie da lepsze i gorsze modele - chodzilo mi o przecietna awaryjnosc tego modelu...
    moj 3,0d X pali przy spokojnej jezdzie po miescie ok 9 l (w trasie 7,5), to mysle ze po opinii i 730 daloby sie zejsc do tego wyniku... Ok, w takim razie juz teraz wiem, ze bardziej interesuje mnie wersja przedluzana, dla wygody innych, jak i dla samego siebie, poprzegladalem zdjecia i chyba nawet dla oka jest nieco przyjemniejsza. Spalanie... pewnie kazdy niechcialby przekroczyc magicznej granicy 10l/100km w meiscie, czy poza miastem, przy jak najmocniejszym silniku :) ... czy w spalaniu 740 a 750 jest duza roznica? oczywiscie to kwestia indywidualna, bo kazdy z nas jezdzi inaczej, ale chcialbym cos uposrodkowac. Podsumowujac:

    1. long
    2. 740 / 750 chyab ze jest cos bardziej wywazonego pomiedzy komfortem jazdy i osiagami
    3. z wyposazenia to pewnei juz kwestia szczescia co sie trafi, a moze czegos unikac co zbedne...?
    Przedni napęd jest dla dziewczynek!

    E23 745i / 1980 r. / 3.2 turbo / 252 KM i inne modele :)
    www.ClassicBMW.pl

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    1. Jak Long to nie diesel bo nie wypuścili ;(
    2. ----
    3. Co zbędne? NIC :D czego unikać? NIVO bez tego da się żyć a koszty wymiany amorków niebagatelne
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    1. Jak Long to nie diesel bo nie wypuścili ;(
    3. Co zbędne? NIC :D czego unikać? NIVO bez tego da się żyć a koszty wymiany amorków niebagatelne
    ad 1 – chyba to właśnie błąd w E38
    ad 3 – masz racje, nivo miałem w e39 i wymieniałem, wwwrrr... a kolejne nivo mam w e23! :D
    Przedni napęd jest dla dziewczynek!

    E23 745i / 1980 r. / 3.2 turbo / 252 KM i inne modele :)
    www.ClassicBMW.pl

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem - ale chciałbyś mieć Langa 740i/750i - i jednocześnie nie przekraczać 10l/100km?? Na to akurat nie ma nawet cienia szansy.

    Co do spalania - poszukaj wątku "Raport spalania - same wyniki". Dużo cennej informacji, tylko bierz poprawkę, że "miasto" w naszym przypadku to Warszawa, gdzie inaczej się jeździ niż np. w Garwolinie.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Słupsk
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    1. Jak Long to nie diesel bo nie wypuścili ;(
    2. ----
    3. Co zbędne? NIC :D czego unikać? NIVO bez tego da się żyć a koszty wymiany amorków niebagatelne
    Znajomy miał Longa w dieslu ale 2,5 TDS.

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Serio? I to tak z fabryki wyszło? Jestem zaskoczony i to bardzo.
    Szkoda, że nie wychodziły Diesle w longu. Gdyby były takową pewnie bym miał :) samo BMW chyba dostrzegło, że to był błąd bo E65 wiadomo już były dostępne w longu z wysokoprężnym motorem
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •