Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: [Hamulce] BREMSBELAG PRUFEN

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ponar
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    115
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    Lublin

    [Hamulce] BREMSBELAG PRUFEN

    Mam koszmarny problem, który o mało nie kosztował mnie "robieniem" przodu w mojej 100% bezwypadkowej E38. Pan z mondeo podjął decyzję, że jedno pomarańczowe na rondzie jest "późnozielone" a drugie jednak "wczesnoczerwone" i stanął deba a ja ledwo, ledwo.
    Chwile wcześniej wyświetlił się komunikat BREMSBELAGE ale okładziny hamulców są w porządku (dwa tygodnie temu zmieniałem opony).
    Wyświetla się czerwony wykrzyknik. Pedał hamulca rano jest twardy. Ogólnie zawsze wydawało mi się, że coś słabe te hamulce ale myślałem, że 2 tony to i pewnie tak ma być. Teraz niestety to one już są bardzo słabe. Płyn hamulcowy full i nigdzie żadnych wycieków.

    Jadąc tempem emeryta spalanie 7,5 l da się kontrolować ale szybciej to nie ma mowy o bezpiecznej jeździe. Podejrzewam servo ale chyba inny komunikat powinien się wtedy wyświetlać.

  2. #2
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Co do komunikatu sprawdz kabelki pewnie sie odpial ktorys co do hamulcow to nie wiem mi wyglada na wspomaganie hamulca pozdrawiam

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ponar
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    115
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    Lublin
    Byłem na rolkach (10zł) i niby wszystko ok. Przód 3,45 kN (2%) i tył 3,15 kN (2% różnicy między kołami) czyli da się zahamować ale jakiej wymaga to siły. W warunkach garażowych jak się człowiek zaprze to wyciśnie ale na drodze gdy trzeba szybko to pierwsze kilka-kilkanaście metrów jest stracone.
    Czytałem na forum, że to może zapieczony tłoczek ale koła po hamowaniu równomiernie ciepłe (przód wiadomo bardziej) i wyniki z hamowni tego nie potwierdzają.
    Okładziny jeszcze raz sprawdzone i są ok.

  4. #4
    Ponieważ masz diesla, to warto sprawdzić, czy pompa próżniowa działa. Pierwszy objaw niedziałania to twardy pedał hamulca i niezmienność tego faktu po uruchomieniu silnika.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ponar
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    115
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez damian23zgc
    Co do komunikatu sprawdz kabelki pewnie sie odpial ktorys co do hamulcow to nie wiem mi wyglada na wspomaganie hamulca pozdrawiam
    Pewnie masz rację. Nałożyły się dwie usterki. Zaraz sprawdzę te kabelki mam nadzieję, że są widoczne i nie trzeba ściągać koła.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ponar
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    115
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    Lublin
    wszystkie przewody przy kołach połączone ok ;-(( oj, trzeba szukać dalej.
    "warto sprawdzić, czy pompa próżniowa działa"
    Czy można w jakiś prosty sposób to sprawdzić?

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez Ponar
    ..."warto sprawdzić, czy pompa próżniowa działa"
    Czy można w jakiś prosty sposób to sprawdzić?
    Tak. Podłączyć vakuometr (manometr mierzący podciśnienie) i sprawdzić. Powinno być -0,9 bar

    Poświeć sobie latarką pod servo czy liście nie zapchały odpływu wody spod servo. To bardzo często zdarza sie w E39 - może byc i tu. Stojaca woda pod servo = kłopoty czyli wymiana (spory koszt nowej części)

    Daj znac jak postępy
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Ponar
    wszystkie przewody przy kołach połączone ok ;-(( oj, trzeba szukać dalej.
    "warto sprawdzić, czy pompa próżniowa działa"
    Czy można w jakiś prosty sposób to sprawdzić?
    Ściągasz przewód i sprawdzasz czy podaje ciśnienie. Jak przyłożysz palec to z tego co pamiętam pulsacyjnie powinna zaciągać.

    Ale pompa rzadko siada! Sprawdź przede wszystkim przewody i to te króciutkie gumowe. U mnie wyskoczył z uchwytu i się zgiął :) momentalnie przepływ powietrza ograniczony i też myślałem, że poszła pompka. Odkręcasz osłonę (górną) chłodnicy i już ją masz na widoku, dojście bardzo proste i sprawdzenie też trwa tyle co wypicie browara :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ponar
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    115
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    Lublin
    Pojechałem dziś do mechanika na podnośnik. Po zdjęciu koła okazało się, że jeden czujnik jest uszkodzony. Stąd "czerwony wykrzyknik". Dzwoniłem do ASO i niestety ten czujnik nie kosztuje 30 zł tylko 76 ale cóż robić...
    Wstępne oględziny wykazują, że pompa działa ale gdzieś jest nieszczelność TRZEBA BĘDZIE JESZCZE POSZUKAĆ a dziś nie miałem czasu.

  10. #10
    Czujnik w ASO jest faktycznie drogi. Nie zmienia to faktu, że w tym przypadku nie potrzebujesz oryginału i śmiało możesz zastosować taki z Allegro za połowę tej ceny.

    np taki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •