Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: [audio] Tuba basowa a oryginalny sprzęt

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    [audio] Tuba basowa a oryginalny sprzęt

    Mam zwykłego oryginalnego kaseciaka (E38 94r) i chciałbym sobie dołożyć wzmacniacz razem z tubą basową do bagażnika - jest na to jakaś łatwa metoda?! Nie wiem jak długo będę brykał tym autem więc też nie chce cudów robić a na pewno jeszcze conajmniej jedno E38 w moim garażu stanie, wieć chciałbym łatwo i szybko przełożyć.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    masz system DSP?

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Niestety nie - "goły" standard.. nawet bez zmieniarki... nigdy do tego uwagi nie przywiązywałem, aleostatnio wzieło mnie na słuchanie disco i brakuje basów :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    niech sie wypowie ktos co zna sie na instalacjach w tym aucie.. bo teraz pytanie czy moze jakies kable byly puszczane tak by podpiac cos..

    ale jesli jest golas to podejrzewam ze zadne kable nie wychodza.. a jesli tak to z radyjka musialbys ciagnac sygnalowki i sterowanie wzmakiem;-) -> tak czy owak.. jakies piwko i troche rozumu podejrzewam ze to nie za duzo pracy.. ;-)

    co jest duzym ulatwieniem aku jest w bagazniku takze z pradem nie ma problemu.. jak w innych "gorszych" autach:)))

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ja mam w planach zrobic sobie cos takiego na wiosne, zamontowac box od sterowania kierownica do aktualnego radia, wzmacniacz 4 kanalowy, na przednie drzwi jakis dobry odseparowany zestaw np taki http://www.lautsprechershop.de/auto/...65kf_gross.jpg
    i jego podpiac pod wzmacniacz jako przod, tyl zostawic w serii dolozyc polke od DSP a pod kratki wlozyc to http://www.nardik.se/bilder/jbl/gto937sida_s.jpg i podpiac pod tylnie kanaly, slyszalem jak te glosniki graja i wiem ze bedzie ekstra bez zadnej tuby itp,

  6. #6
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Ja od podstaw robiem audio w E30 i mi wzstarczy..

    Poponuje kicker w miejscu worka na narty reszta na seri.. tak mam zamiar robic u siebie tylko jest duze ale w postaci zbiornika LPG :/ nie wiem tez skad ew. wziasc sygnał dla wzmacniacza kickera bo BAVARIA C niema takiego wyjscia.

    Jakies pomysły?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    no jeszcze nie ogladalem jak to wyglada od strony kabelkow.. ale jesli jest DSP to mysle ze wystarczy odpiac stary ori wzmacniacz i podlaczyc jakos nowy ( tak mi sie wydaje )

    a jesli nie ma wzmaka ori to sygnal na wzmaka mozna wziasc po prostu z kanalow od glosnikow.. tak sie kiedys robilo gdy radia nie mialy wyjsc na sygnalowki;)

  8. #8
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez maniakowy
    no jeszcze nie ogladalem jak to wyglada od strony kabelkow.. ale jesli jest DSP to mysle ze wystarczy odpiac stary ori wzmacniacz i podlaczyc jakos nowy ( tak mi sie wydaje )

    a jesli nie ma wzmaka ori to sygnal na wzmaka mozna wziasc po prostu z kanalow od glosnikow.. tak sie kiedys robilo gdy radia nie mialy wyjsc na sygnalowki;)
    nie mam DSP bo mam E32 :D chyba ze mój wzmacniacz tez tak sie nazywa..odpiac go nie moge bo wszsytkiegłosniki jechały by na nim tylko kicker byłby odpalony z osobnego wzmacniacza tak zeby nbie bawic sie od podstaw w audio bo mi sie nie chce ;) nio te podpiecie pod kabel to chyba jedyne wyjscie ale troche słabe bo jaki sygnał na wejsciu taki wzmocniony na wyjsciu.. :/ myslałem tez czy nie wziasc sygnału po wzmocnieniu z orginalnego wzmacniacza? pogryzło by sie to? A i jeszcze ma moze ktos opis kabli w zmacniaczu E32? bo jesttego tam duzo..za duzo :/

    pzdr

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    heh no wlasnie o to mi chodzilo by wziasc sygnal ze starego wzmaka ( jesli masz ) do nowego -> nie wiem czy to bedzie proste.. bo mozliwe ze np zakonczenia kabli sa w jakis specjalnych kostkach:)

    a jesli chodzi o wyprowadzenie sygnalu z kabli glosnikowych to wiadomo szalu nie ma.. ale slyszalem "systemy:)" tak zrobione i tragedi tez nie bylo;) -> napewno to o wiele lepsze niz ja zastosowalem kasete adapter z mp3 :razz:

  10. #10
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez maniakowy
    heh no wlasnie o to mi chodzilo by wziasc sygnal ze starego wzmaka ( jesli masz ) do nowego -> nie wiem czy to bedzie proste.. bo mozliwe ze np zakonczenia kabli sa w jakis specjalnych kostkach:)
    nio tylko musiał bym rozkminic te wyjscia bo tak jak piszesz wszytko jest ładnie w kosteczkach pospinane i teraz badz tu madry - zero opisu. do tego sama grubosc kabla tez niejest imponujaca w orginalnym systemie a trzeba by sie jakos na dziko wpisc pod kabel tak mysle,m taka troche rzezba :/

    pzdr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •