Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 68

Wątek: Układ wydechowy

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Można sobie życie komplikować i spawać a można zrobić to prościej ...
    Faktycznie poziom skomplikowania operacji z wspawaniem i wyprofilowaniem dwóch rur jest przeogromny...zastanawiam się ile czasu i jak dokładne było by wyczyszczenie - jak to nazwałeś- pogrzebaczem,czy innym wyszukanym urządzeniem wnętrza puszki... nie wiem również czy bierzesz pod uwagę fakt, że wybijając wkład zmieniasz pojemność owego katalizatora, który po takiej operacji działa jak puszka rezonansowa i dźwięk jest co najmniej kontrowersyjny...miałem okazję słyszeć e34 535i tak ,,przygotowane'' więc wiem co mówię. Ze swojej strony jestem z owej ,,komplikacji'' bardzo zadowolony, ale zawsze można iść na skróty - pozdrawiam ;)
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Wg mnie wspawanie rury bardziej zmieni objętość wydechu niż wydłubanie wkładu - ile pojemności puszki ten wkład zabiera - na pewno nie tyle że zostaje pojemność rury o średnicy np 70mm...

    Ja mam u siebie tak zrobione i nie zauważyłem rezonansu - a dźwięk - http://www.youtube.com/watch?v=XYXco2BMDoQ

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    23
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Sosnowiec
    To że w 730 i 735 są jednakowe tłumiki wiem ale czy ten z 750 da się jakoś przypasować? LAIBA2 jakieś foto tego wydechu?

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    da sie łączyć wydechy końcowe z 750 do R6 bez większego problemu, kiedyś taka przeróbka była bardzo popularna

    jakbyś poptrzebował wydech końcowy z 5 litrówki to mam 2 albo więcej (PW)
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Wg mnie wspawanie rury bardziej zmieni objętość wydechu niż wydłubanie wkładu - ile pojemności puszki ten wkład zabiera - na pewno nie tyle że zostaje pojemność rury o średnicy np 70mm...

    Ja mam u siebie tak zrobione i nie zauważyłem rezonansu - a dźwięk - http://www.youtube.com/watch?v=XYXco2BMDoQ
    Być może zły link podałeś....
    http://www.youtube.com/user/tomixxx5.../1/DRWx1C_N7ek
    Pozdrawiam :)
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez ciah
    Być może zły link podałeś....
    http://www.youtube.com/us...l/1/DRWx1C_N7ek
    Pozdrawiam

    Ten link który podałem wcześniej - to całkowicie oryginalny wydech z usuniętymi wkładami katalizatorów .


    Ten który ty podałeś to już zmieniony wydech - założyłem wydech z przerobionym tłumikiem końcowym - który chodzi duuuużo przyjemniej niż oryginalny :D Jednak ten film nie oddaje rzeczywistości bo aparat był za blisko rury - ten jest bliższy rzeczywistości -: http://www.youtube.com/user/tomixxx5.../2/2QHpWBjAUFQ

    A tu dźwięk ze środka auta przy otwartym oknie - http://www.youtube.com/user/tomixxx5.../0/UsDBHIcoSVE

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Ja się podepnę pod temat tłumików, ponieważ poszukuję tłumika środkowego do 740 L. Ma ktoś na handel takowy? Może z innej gamy silników też pasuje? Chętnie zakupię.

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez lajba2
    Z 750 v12 DO 735 ;) no bedzie napewno super gralo . ;) pamietaj kolego ze wydech to wazna zecz bo jak bedzie zle dobrany to bedzie ci cofac spaliny i padnie ci silnik. :razz:
    Nic się nie stanie,w moim Langu od trzech lat siedzi przedostatni i ostatni wydech z 750il i wszystko jest ok,żadne spaliny się nie cofają a silnik pracuje jak zegarek szfajcarski ;)

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice
    Ja mam u siebie AC SCHNITZER'a i musze powiedzieć jest rewelka. Jedziesz spokojnie to zachowuje się prawie jak ori , wdepniesz mocniej to już tylko muzyka dla uszu. Ponadto świetnie wzmacnia bulgot mojej R6. Panowie z SCHNITZER'a nie biorą kasy tylko za markę. Naprawdę potrafią pogodzić komfort podróży ze wspaniałymi dźwiękami.

    Gdybyś miał okazję kupić coś takiego lub podobnego w rozsądnej cenie to szczerze polecam. Wart jest każdej wydanej złotówki:D

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Można wywalić wkład katalizatora - nie trzeba spawać rur - jakims drutem czy innym pogrzebaczem wydłubujesz środek i zakładasz z powrotem - nie trzeba nic spawać , z zewnątrz wygląda jak oryginał ...
    Tylko jaki sens ma taki zabieg?Chyba,że w dowodzie masz wpisany KAT lub nie zależy ci na sprzedaniu za kilkaset złotych całego kata. Ja w dowodzie nie mam. Na przeglądzie żadnych problemów z powodu wspawanych rur,emisja spalin w normie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •