Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: [ blacharka] Lakierowanie auta

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez ariusz
    Witek,
    Powłokę lakierniczą matujesz szlifierka rotacyjną i kładziesz lakier bezbarwny w celu nadania połysku.
    Jesli kolega ma nieruszoną BAZĘ - czyli kolor nadwozia, to moze jedynie po zmatowieniu nadwozia zlecić położenie warstwy bezbarwnej.

    Mozna równiez spróbować zafudnować autku tzw polerkę, czyli spolerowanie zewnętrznej warstwy lakieru bezbarwnego - tego jednak za często robić nie wolno.
    Tak mozna tak zrobic ale tylko wtedy gdy banza jest nienaruszona, w co nie wierze wiec auto musisz malowac.

    Całkowity koszt operacji zalezy od tego jaki masz kolor na swoim aucie - baza oraz klar - czyli rodzaj lakieru bezbarwnego. Najdrozsze sa lakiery perłowe ktore tez dzielą sie na rozne rodzaje w zaleznosci od koloru - jedne sa latwiesze do malowania drugie trudniejsze. DO lakierowania perłą musisz miec na prawdę super fachowca z doswiadczeniem

    Nie kazdy jest w stanie pomalowac tak duze auto jak E38 dobrze. Jesli chcesz miec dobrze zrobione to niestety powinienes malowac cale auto a nie tylko elementy, jesli masz PERŁĘ to niestety auto musisz lakierować w całości nie elementami, bo inaczej kolor bedzie się różnił - tak jak juz napisałem perła układa sie naprawdę trudno.

    Jeśli chcesz zrobić to dobrze to 4000 tys na malowanie całego auta nie starczy. Podejrzewam ze mozesz miec ogniska korozji wiec szpachlowanie nie uniknione, ja zastosowalbym do tego raczej zywice niz szpachel, a zywice sa drozsze, dlaczego zywice? Bo masz gwarancje ze za pol roku nic w tym mijscu ci nie wyjdzie.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    dzięki koledzy popytam i poszukam jeszcze

  3. #13
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez ariusz
    Witek,
    Powłokę lakierniczą matujesz szlifierka rotacyjną i kładziesz lakier bezbarwny w celu nadania połysku.
    Jesli kolega ma nieruszoną BAZĘ - czyli kolor nadwozia, to moze jedynie po zmatowieniu nadwozia zlecić położenie warstwy bezbarwnej.

    Mozna równiez spróbować zafudnować autku tzw polerkę, czyli spolerowanie zewnętrznej warstwy lakieru bezbarwnego - tego jednak za często robić nie wolno.
    Ale jaki jest sens przygotowywać całe auto do malowania, rozbierać, oklejać itp po to żeby pomalować sam bezbarwny? Efekt i tak bedzie porównywalny z tym co uzyskuje się po samej polerce a koszt praktycznie taki sam jak pełne lakierowanie :P
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  4. #14
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Olejusa zapytaj - on jest w tym temacie mega zapoznany , podrzuci dobrego lakiernika i powie gdzie dostaniesz zniżkę na szpachlę jak kupujesz więcej niż taczkę :P

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    A co panowie myślicie o tym http://moto.allegro.pl/item741693267...xi_wrocla.html zobaczcie jego inne aukcje

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Wiesz po zdjęciach to nic nie mozna powiedzieć.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  7. #17
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    U mnie liczą ok 500zł za element więc E38 to jakieś 6500. Ale auto jest malowane w komorze, wszystkie listwy i inne detale sa ściagane i osobno malowane.
    Malowanie auta to ciężki temat bo bardzo łatwo zespuć. Przy odsprzedaży też jest problem. Jak sie widzi całe auto pomalowane to nikt nie uwierzy, że było malowane bo błotnik był uderzony ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez EVAN
    U mnie liczą ok 500zł za element więc E38 to jakieś 6500. Ale auto jest malowane w komorze, wszystkie listwy i inne detale sa ściagane i osobno malowane.
    Malowanie auta to ciężki temat bo bardzo łatwo zespuć. Przy odsprzedaży też jest problem. Jak sie widzi całe auto pomalowane to nikt nie uwierzy, że było malowane bo błotnik był uderzony ;)
    To fakt, niestety jak 10 letnie auto pomalowane to musiało być ostro walone, niestety taki stereotyp, ale też nie ma co się dziwić "kombinatorstwo" polaków nie zna granic.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  9. #19
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez EVAN
    U mnie liczą ok 500zł za element więc E38 to jakieś 6500. Ale auto jest malowane w komorze, wszystkie listwy i inne detale sa ściagane i osobno malowane.
    Malowanie auta to ciężki temat bo bardzo łatwo zespuć. Przy odsprzedaży też jest problem. Jak sie widzi całe auto pomalowane to nikt nie uwierzy, że było malowane bo błotnik był uderzony ;)
    Polecam nagrać film kamerą. Jak auto wygląda i jak wjeżdża na lakiernię i pierwsze chwile przygotowań do malowania itd.

    A po za tym to cena bardzo mocna. U mnie najlepsi lakiernicy którzy nie mają komory malują za połowę tej ceny i robią to bardzo dobrze. Ci co malują w komorach i ich usługi są na najwyższym poziomie kasują za elementu od 300 do 400 zł tyle co do kosztów, brałem tylko pod uwagę najlepsze i równocześnie drogie lakiernie
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Ja biorę 250 zł/ element :-) i nie używam szpachli. :P
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •