Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: komunikat pytanko?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    42
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Sławków

    komunikat pytanko?

    Witam koledzy mam problem odnośnie komunikatu BREMSLIGHT ELEKTRIK czy ktoś może wie co to jest komunikat pojawia się co jakiś czas po zgaszeniu samochodu i ponownym odpaleniu już go nie ma dodam jeszcze że gdy wyświetla się ten komunikat to światła stopu działają sprawdzone,ma ktoś jakiś pomysł proszę o podpowiedzi.
    POZDROWIONKA SMOK

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Jak już wiesz BREMSLI. ELEKTRIK - brak świateł hamowania w praktyce stopiony bezpiecznik lub obwód - sprawdź bezpieczniki, być może coś styka ale nie do końca.

    W mojej poprzedniej 735 miałem wieczny problem ze światłami - komunikat twierdził że nie mam świateł kiedy je miałem - problemy były dwa. Pierwszym był przekaźnik - w którym jeden z kabelków (dochodzących) nie zawsze stykał - powodowało to przegrzewanie się przekaźnika i jego zwarcia (czasem poszedł bezpiecznik)

    Po wymianie przekaźnika komunikat powrócił - okazało się że żarówki były nierównej mocy - nigdy nie zwróciłem na to uwagi, ale miałem w jednym ze świateł wsadzoną żarówkę z dwoma włóknami w drugie z jednym - wymiana na oryginalne pomogła.

    Czasem jakiś przewód może mieć przebicie i robić chwilowe zwarcie - ujście np. na masę karoserii pojazdu.
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    42
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Sławków
    bezpieczniki sprawdzone wszystkie ok ,a który to ten przekaźnik od tych świateł ?
    POZDROWIONKA SMOK

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    to było w 735 - taki żółty (w skrzyneczce pod maską) - tyle pamiętam. Rzecz w tym że nie sprecyzowałem iż w moim przypadku chodziło o światła postojowe a nie stopu. Na celu miałem wyłącznie poradzić gdzie można szukać.

    Zacząłbym od mocy żarówek i ilości pręcików (1 czy 2). Następnie szukałbym na przekaźnikach - który to łatwo sprawdzić przez wypięcie ich kolejno - lub skorzystanie z rozpiski (niewykluczone że któraś z tych publikacji pomoże: http://arahnet.org/bmw/e32/ ) Możliwe również że sam kabelek jest poluzowany (jak u mnie przy przekaźniku lub gdzieś dalej), ewentualnie jest gdzieś przetarty.
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    42
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Sławków
    Bardzo dziękuję za podpowiedź ale żarówki odpadają ponieważ jeżdżę tym autem ponad rok i wcześniej nic takiego nie wyskakiwało a żarówek nie ruszałem
    POZDROWIONKA SMOK

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez smok
    Bardzo dziękuję za podpowiedź ale żarówki odpadają ponieważ jeżdżę tym autem ponad rok i wcześniej nic takiego nie wyskakiwało a żarówek nie ruszałem
    Ja miałem BREMSLI. ELEKTRIK jak mi wtyczka wypadła z gniazda od świateł. Miałem tak przy hamowaniu a inne objawy były takie że wraz z kierunkowskazami świeciły się inne światła.
    Po prawidłowym założeniu wtyczki wszystko ok.


    Pozdrawiam

  7. #7
    Wymień switch pod pedałem hamulca. Wtyk na 4-ry piny :)

    To są 2 switche i jeden sprawdza drugi. Jeśli nie są razem załączane - wyrzuca błąd obwodu. Sprawdź to proszę
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    42
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Sławków
    Za wszystkie podpowiedzi bardzo dziękuję lecz problem jest taki że nie zawsze mam ten błąd
    POZDROWIONKA SMOK

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez smok
    ...problem jest taki że nie zawsze mam ten błąd
    Tym bardziej stawiam na switch pod pedałem :)

    Daj znac jak postępy :D
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    42
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Sławków
    dzisiaj nie dam rady może jutro sprawdzę jak wrócę z trasy jak posprawdzam to dam zna co i jak.
    POZDROWIONKA SMOK

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •