Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: POMOCY !? duze spalanie, uszkodzony przepływomierz

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa

    POMOCY !? duze spalanie, uszkodzony przepływomierz

    Witam,
    zostawiłem samochód u mechanika ponieważ poszła mi uszczelka pod głowicą robię również remont zawieszenia ogólnie w tym miesiącu moja kobieta będzie mnie troszkę kosztować, ale uwarzam że warto. Tak jak już powiedziałem w temacie "przedstaw się" jest to mój pierwszy samochód, a co się z tym wiąże praktycznie nie mam pojecia o samochodach. Mam uszkodzony przepływomierz i co się z tym wiąrze duże spalanie. Zastanawiam się nad jego wymianą. Wiem, wiem ten temat był już poruszany, ale jestem takim laikiem, że nie potrawię zrozumieć niczego konstruktywnego. Oprócz tego mechanik pokazał mi, że jeden z kabli od silnika który powinien iść do filtra i idzie do niego ma zaślepkę to tak jakbym wsadził korek czytaj tak jakby go nie było. No i chciałbym się dowiedzieć ile kosztuję założenie normalnej puchy zamiast stożka i do czego służy ten kabel, który na końcu ma zaślepkę ?? Mój mechanik nie specjalizuje się w bmw tymbardziej serii 7, ponieważ mieszkam w małym mieście i na codzień ma doczynie z innymi autami... Ale obiecał, że się dowie. Czy zrobienie przewpływomierza za który powiedział mi 450 obniży koszty spalania skoro teraz samochód pali mi po mieście około 18 l gazu, na trasie 12-16 w zależności od stylu jazdy dodam, że po mieście jak się staram potrawi zjeść 20-25 l gazu a praktycznie samochód nie ma mocy takiej jak na benzynie do połowy pedału gazu. Przy silniku 2.8 gaz niestety zwykły. Dodam, że pokazał mi świece i były spalone (proszę nie komentujcie tego to mój pierwszy samochód który mam od paru miesięcy) wszystko oczywiście zosatanie wymienione, ale wydaje mi się, że świece nie były bezpośrednim powedem takiego spalania bardziej bym obstawiał na przepływomierz i ten żałosny stożek. Wypociłem się teraz przeczytam z pokorom wszystkie posty.... Pozdrawiam wielką wspólnote tego wspaniałego forum. :medit:

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Hej.
    1. Skąd wiesz że padł przepływomierz?
    2. Ten wężyk jak zerknę u siebie to dam znać ( w pasku taki przewód podciśnieniowy sterował klapką w obudowie filtra powietrza - sterował czy powietrze było bezpośrednio z zewnątrz czy ciepłe spod kolektora wydechowego - pewnie tu jest podobnie) i to może mieć wpływ na większe spalanie szczególnie przy krótkich dystansach.
    3. Czy ten stożek jest zabudowany? Czy silnik "łapie" ciepłe powietrze spod maski?
    Zacznij raczej od zmiany na oryginalny filtr powietrza. I cudów nie oczekuj od zwykłej instalki - ciągle coś do poprawki, regulacji itp. Ja mam teraz sekwencję i po prostu jeżdżę. A ten stożek dodatkowo pogarsza sprawę.
    Powodzonka.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa
    Co do przepływomierza tak stwierdził mechanik. Filtr nie jest zabudowany więc tak jak napisałeś najprawdopodobniej łapie ciepłe powietrze od silnika. Mechanik powiedział mi, że jak kupie orginalny filtr warto było by też wymienić ten przepływomierz.

    Znajomy natomiast, który miał juz dwie e38, powiedział że przy jeździe na gazie przepływomierz jest nie używany i że nie ma sensu zakładać nowego przepłwomierza, bo jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo gdy gaz strzeli będzie po przepływomierzu, a strzeli kiedyś napewno.

    Więc moje pytanie jest takie, jeżeli wymienie ten filtr na normalny oryginalny i nie wymienie przepływomierza będzie dobrze ? Pytam, bo tak jak wcześniej powiedziałem jest to mój pierwszy samochód nikt w rodzinie nie miał samochodu więc nikt w stanie nie jest mi podpowiedzieć, a sam znam się mniej więcej jak na języku elfickim.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    1. Co do wymiany przepływki to racja - mam znajomego który tak jeździ toytą camry - strzeliło a przepływka droga.
    2. Ja na twoim miejscu zmieniłbym filtr powietrza na oryginalny - wyregulował instalację i poobserwował skutki tych działań.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa
    Dobrze, posłucham starszych i mądrzejszych.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Przede wszystkim załóż seryjną puchę , a jeżeli będziesz chciał sportowy filtr to myślę ,że najlepszym rozwiązaniem jest sportowy wkład do seryjnej puchy-co prawda jest droższy,z tą małą rożnicą ,że tego filtra się nie zmienia a myje specjalnym płynem i starcza on na bardzo długo ;)
    Co do przepływki ....hmmmmmmm....nie mam gazu i nie zamierzam mieć -tym bardziej nie umiem Ci kolego wyjaśnić konkretnie co i jak-mimo tego uważam ,że powinna się znajdować na swoim miejscu :/
    Pozdrawiam

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa
    Hmmm też mi jest bardzo miło jeździć na benzynie z tym, że mnie na nią jak narazie niestać. Nie mam sponsoringu ze strony rodziców. Na samochód musiałem zarobić sam na paliwo( jeżeli gaz można nazwać paliwem) też dorabiam samemu. Jeżeli w przyszłości będę pracował i utrzymywał się i będzie mnie stać na 7er to kupię sobię i będę jeździł na benzynie. Wolałem sobie kupić 7 w gazie niż serię 3 w benzynie i zamiast mieć bmw miałbym bolid młodzieży wiejskiej, ale wy powiniście mnie rozumieć jak najlepiej. Abstrac***ąc od tematu, bo zaraz dostaniemy wiadomość od administratora, że spamujemy forum. Czekam jeszcze na jakieś opinie.

    P.S nie chce mieć filtra sportowego, najzwyczajniej w świecie kupiłem samochód już z tym "koromysłem" i do tej pory mi nie przeszkadzało, ale jednak to wymienie i myślę, że dzwięk wydobywające się z pod maski będzie milszy dla ucha.

    Pozdrawiam

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    jak masz gaz na śrubę to masz 2 słuszne rozwiązania problemu :

    Jedyne słuszne :

    1.Wywalić Gaz
    2.Wymienić Przepływkę
    3.Wsadzić Seryjny Dolot (pucha itp)
    4.Wymienić kolektor ssący jeśli ma gwizdki od gazu
    5.Doprowadzić by jeździł na benzynie tak jak powinien
    6.Założyć Gaz Sekwencyjny (nie najtańszy) np Stag 300-6 + Magic Jet + Skorpion GT


    Sztuka dla sztuki :

    1.Wsadzić Seryjny Dolot (pucha itp)
    2.Nie Wymieniać przepławki bo i tak jak strzeli do ją rozwali a do pracy na lpg nie jest potrzebna
    3.Pojechać do gazownika na regulacje
    4.Jeździć i za zaoszczędzone pieniądze zrobić porządek (wszystko na raz) jak pisałem wcześniejsze 6 punktów


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa
    Teraz wydam ponad tysiąc u mechanika, będę miał wymieniony kolekor ssacy i wydechowy. A jeżeli będę miał zastrzyk gotówki sprzedam samochód i kupię nowy od jakiegoś zaufanego użytkownika naszego forum jeżeli będzie chciał sprzedać, bo kto jak nie wy będzie miał najlepszy. Myślałem już wcześniej o sprzedaży i zakupie nowym, ale nie ma kto ze mną jeździć po samochód, wybierać, doradzać dlatego narazie dam sobie spokój.

    Mam jeszcze jedno pytanie czy spalone świece mogły powodować większe spalanie ?? lub utrate mocy ??

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Na pewno "spalone" - jak rozumiem mające ubytki - świece wpływały na pracę silnika. Przy gazie świece i cewki muszą być w pełni sprawne. Ja podejrzewam, że tak w ogóle to przyczyną takiego zjawiska był zbyt ubogi skład mieszanki i może prócz świec są również ubytki w grzybkach zaworów czy gniazdach zaworowych co skutkuje niską kompresją. Może to sprawdzić mechanik poprzez pomiar ciśnienia w cylindrach (z próbą olejową). To mogą być skutki oszczędzania na gazie (za uboga mieszanka) lub gaz był podłej jakości. Ale to tylko moja teoria.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •