Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Umiejscowienie czujnków PDC

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce

    Umiejscowienie czujnków PDC

    witam, dokładnie jak w temacie, po kolizji został wymieniony tylni zderzak lecz nikomu się nie chciało wypiłować otworów ani podpiąć czujników, gdzie mogę dostać schemat rozmieszczenia czujników pdc - tył. e38 99r.

  2. #2
    A chcesz sam wiercić otwory? Bo jak tak to schemat chyba nie potrzebny. Czujniki są na rogach zderzaka i dwa równo rozmieszczone na tylnej części.
    Nie wiem jak wychodzi wiercenie w listwach na zderzaku, ale może lepiej je wymienić na takie od wersji z pdc i będziesz wiedział gdzie powinny być otwory :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    A czy czujniki PDC są fabryczne czy mówisz o zestawie doposażenia takim z allegro? W pierwszym przypadku kup odpowiednie listwy pod czujniki. Jeśli zakładasz nie oryginalne PDC, zdejmij listwy ze zderzaka, a zobaczysz, gdzie oryginalnie przechodzą czujniki.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce

    pdc

    dziękuje za szybką odpowiedź,
    cały system jest oryginalny bmw, zderzaki były wymienione na nowe lecz bez otworów na czujniki, są przewody tylko nie wiem w których miejscach je zamontować, czy jest wymagana duża dokładność czy jak Damias pisze na rogach i symetrycznie od środka pozostałe dwa, może ktoś ma jaką fotke jak u niego to wygląda

  5. #5
    Jeszcze raz przeczytaj mój post powyżej ze zrozumieniem. Skoro masz oryginalny system PDC, to kup odpowiednie listwy z gniazdami po d czujnik - nic nie trzeba wiercić. W zderzaku pod listwą są otwory na oryginalne czujniki.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce

    pdc

    a dlaczego od razu kup, jeżeli mam już listwy to wystarczy wyciąć otwory, co nie stanowi duzego problemu mając odpowiednie zaplecze warsztatowe,

  7. #7
    A dlatego "kup", że nie chodzi o sam otwór w listwie tylko o całe gniazdo, w którym oryginalny czujnik jest obsadzony.

  8. #8
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok

    Re: pdc

    Cytat Zamieszczone przez wm
    a dlaczego od razu kup, jeżeli mam już listwy to wystarczy wyciąć otwory, co nie stanowi duzego problemu mając odpowiednie zaplecze warsztatowe,
    Jak juz zepsujesz swoje listwy to moge ci odsprzedać moje - też do wiercenia .

    W Bmw te czujniki nie siedzą tylko w listwie - one mają całą ubudowę które ukierunkowują czujnik. Jak rozumiem powycinasz se dziurki i czujniki ustawisz idealnie do linii ... Bardzo fajnie tylko ,że one będą łapały żarówki w latarniach i obrysy dachowe w Tirach ...

    Chyba nie chodzi Ci o zrobienie tego na sztukę ??

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    sylwekk dobrze Ci radzi. Sam czujnik to pikuś ale musi się na czymś trzymać i wyglądać :x
    samo wywiercenie otworów i pakowanie czujników na jakiś klej mija się z celem :)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce

    pdc

    dziękuje za wskazówki, jak mój sposób nie zadziała to będe zmuszony je kupić, jaki jest koszt takiej listwy??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •