Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Brak wiatru + problem z przepływomierzem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    67
    BMW
    chwilowo brak wczesniej 2xe36, 2xe34, 3xe32
    Skąd
    Podarpackie

    Brak wiatru + problem z przepływomierzem

    Witam. Mój samochodzik stał 1.5 miesiaca i po tym czasie cos się podziało z nawiewami słychac berdzo głosno jak się ustawiaja i nawet przy ustawieniu nawiewu na max prawie nic nie dmucha słychac ze dmuchawa dziala. Pytanie: czy brak podmuchu moze powodowac zabrudzony filtr p.pyłkowy?? Jak uciszyc glosno przestawiające się nawiewy ???

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    moze cos tam zasniedzialo i nieotwiera wlotu jak nalezy i dlatego nie czujesz nawieuw, po drugie zastan moga klapki i dlatego je glosno slychac.
    Gilu_e32

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice
    Jeżeli w ogóle nie wieje, ani zimnem ani ciepłem to pewnie faktycznie coś te klapki się nie otwierają. Popróbuj może w skrajne pozycje poprzestawiać. siłę nawiewu raz na maxa raz na zero, może zaskoczy.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Jak nie ma wiatru to musisz w próżni żyć ;)


    A tak na poważnie - jeżeli wiatrak działa , słychać że zwiększa obroty itp - to problem leży w IHKA - zaraz za wentylatorem sa 2 klapy , które jeżeli się nie otworzą to nie będzie wiało . Warto sprawdzić połączenia w module IHKA który znajduje się za nagrzewnicą - ma 4 wtyczki - 2 od strony nóg kierowcy i 2 od strony nóg pasażera ...

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    67
    BMW
    chwilowo brak wczesniej 2xe36, 2xe34, 3xe32
    Skąd
    Podarpackie
    IHKA sprawdzilem zgadza się ze jak jest odłączone to nie dziala nic ale jak podłacze to dmuchawa chodzi itd jesli chodzi o klapki to sprawdzilem od nóg pasazera i otwiera sie ładnie i cichutko, gdzie znajdują sie te dwie klapy które były wspomniane wczesniej, JAK SIĘ DO NICH DOSTAC ?? :razz:

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    z tego co pamiętam to te 2 klapy znajdują się za wentylatorem - jeżeli przystawisz ucho okolicy wentylatora na zewnątrz a ktoś włączy zapłon w środku ( przy włączonym nawiewie na niskie obroty ) to powinieneś usłyszeć otwieranie się tych klap , a po ustawieniu dmuchawy na 0 powinny się one zamknąć .

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    67
    BMW
    chwilowo brak wczesniej 2xe36, 2xe34, 3xe32
    Skąd
    Podarpackie
    Słychac takie jakby pocieranie sztywnej napiętej skóry. co mam odkrecic zeby je widziec ??

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    trzeba odkręcić przegrodę środkową - taka duża blacha między silnikiem na podszybiem - mocowana na 5 śrub . Jak ją wytargasz - to pod podszybiem jest wentylator - pod czarną osłoną plastikową i taką klapką zapinaną od dołu na zatrzaski .

    Jak to rozbebeszysz to będziesz w głębi widział klapy ...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Re: Brak wiatru

    Cytat Zamieszczone przez godekx8
    Witam. Mój samochodzik stał 1.5 miesiaca i po tym czasie cos się podziało z nawiewami słychac berdzo głosno jak się ustawiaja i nawet przy ustawieniu nawiewu na max prawie nic nie dmucha słychac ze dmuchawa dziala. Pytanie: czy brak podmuchu moze powodowac zabrudzony filtr p.pyłkowy?? Jak uciszyc glosno przestawiające się nawiewy ???
    Jeśli "prawie nic nie dmucha" to jak najbardziej filtr. Po prostu tylko lekki podmuch. U mnie przed zeszłą zimą też tak miałem aż nie potrafiłem nagrzać auta :) Po zmianie filtra wszystko ok.
    Filtr miał 1,5 roku i jakieś 20.000 km.


    Pozdrawiam

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    67
    BMW
    chwilowo brak wczesniej 2xe36, 2xe34, 3xe32
    Skąd
    Podarpackie
    filtr rozumiem znajduje sie pod obudowa nagrzewnicy 8/ i mozna go wyciagnac od strony miejsca pasażera? Panowie niestety samochod po tym jak stal jest tragiczny gdyż kilka innych systemów nie dziala:
    -wycieraczki nie dzialaja - gdzie szukac ??
    -komputer(duzy) pokazuje tylko godzine i date, brak polączenia z przełącznikiem w dźwigni kierunkowskazów, a komputerem (nie wyswietla daty/godz na zegarach)
    -silnik faluje na benzynie i na gazie na niskich obrotach na bedzynie lubi zgasnąc przy okolo 3tys i 5.5tys silnik ma objawy jakby pompka paliwa się kończyła (nowa ma przebieg jakies 3 tys km.- czy mogą to byc świece do wymiany ?? (nie wymieniane odkąd mam samochód)
    - ja gasze auto to gaśnie bardzo powoli- dziala jeszcze jak wyciagam kluczyk :?

    Musze to wszystko wyprostowac bo jadąc bunia tylko sie denerwuje :shock:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •