Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 86

Wątek: [ pozostale] Hydrauliczna klapa -> problem

  1. #1
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań

    [ pozostale] Hydrauliczna klapa -> problem

    Hydrauliczna klapa -> problem

    mianowicie zakładając zestaw nalałem oleju atf3 i zima miałem problemy z nie domykająca sie klapa (olej za gesty) jakieś 2 miesiące temu klasa zaczęła mi sie zamykać do połowy ... wiec sadziłem ze za mało oleju i dolałem po dolaniu klapa w ogóle sie nie chciała zamykać (ewidentnie coś blokowało powrót oleju z dolnego węza przez co siłownik sie siłował sam z sobą... co w efekcie prowadziło do niezamknięcia....

    dzisiaj zakupiłem oryginalny olej i wraz z Dawidem podjęliśmy sie tematu wymiany oleju jak sie okazało nie dało sie zlać starego wiec wydłubaliśmy pompę z auta i wylaliśmy z niej olej (wszelkie zaworki posprawdzaliśmy czy działają kulki wszędzie sie ruszały) poskręcaliśmy i do auta.... podłączyliśmy nalaliśmy oleju tyle ile należy (około 150-200ml) i testujemy... okazuje sie ze jest to samo... czyli kala sie siłuje sama ze sobą... otwieranie żadnego problemu.... śmiga aż milo lecz zamykanie nie ma opcji... po poluzowaniu dolnego węża klapa sie bezproblemowo zamyka sama ... lub jak sie pompa załączy to ja ciągnie w dół ....


    czy ktoś ma jakieś pomysły? co może być z nią nie teges.?


  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    464
    BMW
    e30 328
    Skąd
    Poznań
    Piciu ktoś to rozszyfruje jednak to nie będziemy my :( pozdrawiam
    Gaz to śmierć a my nie chcemy uśmiercać naszych aut!!
    Bardzo Mądry Wybór

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee

    Re: Hydrauliczna klapa -> problem

    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo
    Hydrauliczna klapa -> problem

    mianowicie zakładając zestaw nalałem oleju atf3 i zima miałem problemy z nie domykająca sie klapa (olej za gesty) jakieś 2 miesiące temu klasa zaczęła mi sie zamykać do połowy ... wiec sadziłem ze za mało oleju i dolałem po dolaniu klapa w ogóle sie nie chciała zamykać (ewidentnie coś blokowało powrót oleju z dolnego węza przez co siłownik sie siłował sam z sobą... co w efekcie prowadziło do niezamknięcia....

    dzisiaj zakupiłem oryginalny olej i wraz z Dawidem podjęliśmy sie tematu wymiany oleju jak sie okazało nie dało sie zlać starego wiec wydłubaliśmy pompę z auta i wylaliśmy z niej olej (wszelkie zaworki posprawdzaliśmy czy działają kulki wszędzie sie ruszały) poskręcaliśmy i do auta.... podłączyliśmy nalaliśmy oleju tyle ile należy (około 150-200ml) i testujemy... okazuje sie ze jest to samo... czyli kala sie siłuje sama ze sobą... otwieranie żadnego problemu.... śmiga aż milo lecz zamykanie nie ma opcji... po poluzowaniu dolnego węża klapa sie bezproblemowo zamyka sama ... lub jak sie pompa załączy to ja ciągnie w dół ....


    czy ktoś ma jakieś pomysły? co może być z nią nie teges.?

    Obrazek


    A sprawdziliście wąż powrotny, może on jest przytkany albo od wewnątrz się rozwarstwił i blokuje przepływ oleju?
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  4. #4
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    jest drążyny... w komecie kiedy odkręcisz powrotny to klapa sie zamyka .... i olej wywala przy pompie tam gdzie poluzuje .... wiec jest przepływ...


    :(

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Odpowietrzenie na układzie sprawdzaliście? Pewnie jest na pompie jakiś zaworek odpowietrzający
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    464
    BMW
    e30 328
    Skąd
    Poznań
    ;( Odpowietrzaliśmy i nic nie dało ciągle te same objawy otwiera aż za dobrze a w dół ni hu hu
    Gaz to śmierć a my nie chcemy uśmiercać naszych aut!!
    Bardzo Mądry Wybór

  7. #7
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Odświeżę trochę temat ponieważ chcę nabyć taki zestaw od klapy i mam pytanko, czy instalacja elektryczna do takiego zestawu zaczyna się i kończy w bagażniku, czy idzie jakaś część do wnętrza samochodu i czy po założeniu będzie działać odrazu czy trzeba coś programować, będę wdzięczny za każdą podpowiedz. :)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    201
    BMW
    740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Witam

    Co do montażu to większość przewodów jest w bagażniku, ale idzie jeden przewód do przodu, do modułu za schowkiem - od otwierania zamka i tyle ,jeśli chodzi o przewody we wnętrzu. Co do programowania to należałoby zaprogramować ją, bo inaczej nie zawsze otworzy się z pilota.

    Pozdrawiam

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez Marcin_BMW
    Co do programowania to należałoby zaprogramować ją, bo inaczej nie zawsze otworzy się z pilota.
    Co ciekawe, po przekodowaniu też nie zawsze się otwiera z pilota, choć wszelkie testy pokazują, że niby wszystkie sygnały działają poprawnie....

  10. #10
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez Marcin_BMW
    Witam

    Co do montażu to większość przewodów jest w bagażniku, ale idzie jeden przewód do przodu, do modułu za schowkiem - od otwierania zamka i tyle ,jeśli chodzi o przewody we wnętrzu. Co do programowania to należałoby zaprogramować ją, bo inaczej nie zawsze otworzy się z pilota.

    Pozdrawiam
    mój zamek z pilota się otwiera, czy to znaczy że mam już ten kabel pociągnięty, czy jest to jeszcze jakiś inny kabel typowo do hydrauliki i będę musiał go pociągnąć, jeżeli tak to czy wie ktoś jaki to kolor i do której centralki za schowkiem on idzie?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •