Hydrauliczna klapa -> problem

mianowicie zakładając zestaw nalałem oleju atf3 i zima miałem problemy z nie domykająca sie klapa (olej za gesty) jakieś 2 miesiące temu klasa zaczęła mi sie zamykać do połowy ... wiec sadziłem ze za mało oleju i dolałem po dolaniu klapa w ogóle sie nie chciała zamykać (ewidentnie coś blokowało powrót oleju z dolnego węza przez co siłownik sie siłował sam z sobą... co w efekcie prowadziło do niezamknięcia....

dzisiaj zakupiłem oryginalny olej i wraz z Dawidem podjęliśmy sie tematu wymiany oleju jak sie okazało nie dało sie zlać starego wiec wydłubaliśmy pompę z auta i wylaliśmy z niej olej (wszelkie zaworki posprawdzaliśmy czy działają kulki wszędzie sie ruszały) poskręcaliśmy i do auta.... podłączyliśmy nalaliśmy oleju tyle ile należy (około 150-200ml) i testujemy... okazuje sie ze jest to samo... czyli kala sie siłuje sama ze sobą... otwieranie żadnego problemu.... śmiga aż milo lecz zamykanie nie ma opcji... po poluzowaniu dolnego węża klapa sie bezproblemowo zamyka sama ... lub jak sie pompa załączy to ja ciągnie w dół ....


czy ktoś ma jakieś pomysły? co może być z nią nie teges.?