Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: e38 gwizd prawdopodobnie z przepustnicy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów

    e38 gwizd prawdopodobnie z przepustnicy

    Koledzy mam pewien kłopot już od dłużeszego czasu z dziwnym dzwiękiem, jakim jest pisk podczas pracy na wolnych obrotach aż do około 2 tys obrotów. Pisk występuje tylko kiedy auto się mocniej rozgrzeje. Nigdy na zimnym. Jest to wysokiego tonu pisk, gwizd dochodzący z okolic elektronicznej przepustnicy. Dzwięk ten jest nie zmienny w swojej głośności, albo poprostu jest albo nie. Występuje tylko do 2 tys obrotów, jednolitej barwy. Pojawił się prawdopodobnie po zabjegu czuszczenie przepustnicy , która była lekko zanieczyszczona syfem. Rzbierałem od tamtego czasu po raz drugi przepustnicę w celu weryfikacji czy nie zostało coś żle złożóne. Nic nie znalazłem, a dzwięk dalej pozostał. Nic się nie zmienił. Irytuje to bo jest donośny i brzmi troszkę jak piszczenie klocków hamulcowych przy hamowaniu. Spotkał się ktoś z czymś podobnym? Co radzicie sprawdzić i zrobic z tym dziwnym hałasem. Mi już ręce opadły i skończyły się pomysły. Wszystko wygląda na szczelne a hałas ci agle drażni. Auto ma elektroniczną przepustnicę, silniczek M62TUB35 z roku 99.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Nikt nie ma jakich kolwiek pomysłów?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    lewe powietrze?


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    oglądałęm to już pod tym względem , psikałem samostartem i nic się nie dzieje. Wykluczam lewe powietrze. Auto nie zachowuje sie żle pod żadnym względem. Jak była by to wina lewego pwietrza to uważam że coś by się działo z pracą wolnych obrotów. U mnie nic takiego się nie dzieje oprócz tego gwizdu. Bardziej chodzi mi o to czy możliwe jest niedomykanie się przepustnicy , czy coś podobnego. czy ktos spotkał sie z czymś podobnym? Może jeszcze raz ją przemyć?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    sprawdź lewe powietrze ale nie na wolnych obrotach tylko przy tych co ci gwiżdże , możliwe że się coś rozszczelnia przy wyższych obrotach


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Jak już pisałem piszczy na wolnych aż do dwóch tys obrotów. Potem jest cisza. Wydaje się że przelatujące powietrze przez przepustnicę tworzy ten dzwięk. Dziwne jest tylko to że gwizd jest raczej jednostajny w całym cyklu swojego występowania, czyli od wwlnych obrotów aż do około 2tys. Logicznie myśląc gwizd wraz z otwieraniem się przepustnicy powinien zmieniać się. W mojej sytuacji jest jednolity. Już nie wiem co za cholerstwo zagnieżdziło się w moim aucie (świerszcz, świstak) Poprostu ręce opadają. Dzwięk jest do tego stopnia słyszalny że jadac ludzie sie oglądają że mi np piszczą klocki czy coś.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    na zgaszonym jak ruszasz pedałem gazu tez piszczy ?


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    nic takiego nie zauważyłem W sumie jest u mnie elektroniczna przepustnica, więc co tam ma niby piszczeć?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    silniczek krokowy (w przepustnicy) , może coś wchodzić w rezonans i piszczy


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    A czy jest różnica gdy przyspieszasz i gdy hamujesz silnikiem - przy tych obrotach?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •