Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [mechanika] Problem z turbiną czy z silnikiem??:(

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Przybysz
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    35
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Warszawa

    [mechanika] Problem z turbiną czy z silnikiem??:(

    Witam
    Chciałbym się was poradzić w jednej kwestii.
    Gdy pojeżdżę trochę po mieście i silnik sie rozgrzeje zauważyłem że coraz częściej samochód po wciśnięciu gazu nie dostaje od razu mocy tylko po paru sekundach wystrzeliwuje tak jakby redukował bieg.Nie dzieje się tak cały czas ale coraz częściej. Kolega jeździ identyczna e38 w 3.0D i twierdzi ze to może być kwestia regeneracji badz wymiany turbiny. Bardziej buczy niż świszcze. Niedawno zmieniałem olej z minerala na półsyntetyk,i być może to też ma jakiś wpływ.Prosze o poradę co to może być.
    Z góry dzięki.
    BMW - BÓG MNIE WYSŁUCHAŁ
    E38 730D 99/00
    SCHWARZ METALIC

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    Temperatura wody w chłodnicy a nie oleju :)

    Ja mam tak, że samochód nie ma mocy jak długo postoje na biegu jałowym szczególnie w lato gdy jest temperatura ok 30stopni, to właśnie raz mi się tak zdarzyło ze wentylator od chłodnicy nie przestawał chodzić a jak ruszyłem to dałem w pedał gazu a samochód jak by w ogóle się nie rozpędzał nie miał mocy. Jeśli chodzi o odgłos samochodu to w momencie kiedy jest dobrze słychać świst turbiny a kiedy jest źle to taki ryk jak z tira taki smok dosłownie.
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Podjedź na kompa i sprawdź czy przepływka jeszcze żyje. U mnie się poprawiło po jej wymianie. Auto też się żwawsze zrobiło... przed wymianą do bez kick-down nie było mowy o solidnym przyspieszeniu, do póki skrzynia nie zredukowała biegu to auto było mułowate.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •