Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63

Wątek: [mechanika] HELP! Dymienie - dziwny problem z silnikiem

  1. #21
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Michal ciekawi mnie na jakiej podstawie stwierdziles ty lub ten kto to ogladal ze odma jest ok?
    Druga sprawa- pamietasz co ci mowilem o silniku na zlocie w Sulejowie :]
    Po trzecie w M62TU przyczyna "apetytu" na olej nigdy nie byly i nie beda uszczelniacze zaworow :papa:
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez ROBERTO
    Wilgocią z rury wydechowej sie nie przejmuj jeśli masz instalacje LPG. To normalny objaw. Zastanawia mnie jednak gdzie sie podziewa olej skoro nie spala się. Pod autem pewnie też masz czysto. Twój opis sugeruje separator oleju, ale i tu dymić powinno tylko chwile po odpaleniu auta... Ciężko jednoznacznie stwierdzić. W prawdzie z tłuczeniem mogą to być 2 niezależne usterki a my na siłe próbujemy je powiązać ze sobą. Mam nadzieje że sie myle.
    Daj znać co powiedzą mechanicy.

    Kolego nie tylko separator oleju objawia się dymieniem przec chwilę po zapaleniu auta, u mnie szlak trafił alusil, pierścienie, uszczelniacze i kilka szklanek, i auto dymiło tylko i wyłączne po odpaleniu auta po przejechaniu kilkunastu kilometrów i to przy wysokim obciążeniu. Tak więc nie ma reguły na to jak auto dymi, trzeba sprawdzać po kolei i wykluczać.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Bitek - i co z tym fantem robiłeś ? Pisałeś, że remontowałeś ? Ale jaki jest sens remontowania jak gładzie cylindrów do dupy ?

  4. #24
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Dziś na korku chłodnicy raczej ewidentnie zobaczyłem kropelki "masła"... :( Co dziwne, nie ma go na korku oleju.

    Czy objawem walniętej (załóżmy że delikatnie) uszczelki pod głowicą - może być biały dym tylko przy odpalaniu? Nie powienien wtedy dymić cały czas?

    Ewentualnie - czy ta substancja na korku może wynikać z niedawnej wymiany pompy wody? (nie wiem - jakiś smar konserwujący, czy coś...)
    Albo może z tego przedostawania się gazu o którym pisze Sebek?
    Jeżeli dostaje Ci się olej do układu to zatrzyma się w zbiorniczku wyrównawczym. Będzie pływał na wierzchu.
    Benzyna też ma chłodnicę oleju pod filtrem oleju? Chłodnicę działającą na zasadzie: olej jest chłodzony płynem chłodniczym. Jeżeli tak to jest możliwość że olej idzie tylko do cieczy bo walnięta jest właśnie ta chłodniczka. Powiedziałbym, że to bardzo dobrze, że ciecz nie wchodzi do oleju w silniku i nie masz tam masła! Odkręć jakiś przewód od nagrzewnicy i sprawdź czy nie ma tam od diabła tego oleju jeżeli jest to nie jeździj autem bo ten olej w końcu zapieprzy Ci wszystko i w najlepszym przypadku będziesz przez pół roku co miesiąc zmieniał płyn w chłodnicy zanim się układ wyczyści, w najgorszym zajedziesz nagrzewnicę!

    Co mogę jeszcze dodać... Gdy zauważyłem olej w układzie chłodzenia to sprawdzałem non stop stan oleju w silniku. Owszem ubywało go ale w minimalnych ilościach. Niewiarygodnie małych! Nie wiem o co w tym chodzi ale ten olej chyba puchnie i rośnie jak drożdże po zmieszaniu z płynem chłodniczym. U mnie jak już wszystko miałem rozbierane to z silnika znikło może 0,5 litra oleju a w układzie było tyle budyniu że głowa boli.

    PS. Mój mechanik powiedział mi krótko i chyba najbardziej szczerze. Rozbieramy i myślimy, myślimy i jeszcze raz myślimy. Jak się nie uda to może się okazać, że wymienimy pół silnika i problem zostanie! Na szczęście trafiliśmy :D

    A teraz jak sprawdzić chłodniczkę oleju bez rozbierania wszystkiego?

    Jak masz olej w układzie. Węże podłącz na krótko omijając chłodniczkę oleju!
    Wymywasz wszystko ile się da. Zimny silnik! Szlauf ludwik i do przodu. Jak jest teoretycznie czysto zalewasz płynem i jeździsz ale spokojnie aby nie ryzykować przegrzaniem. Jeżeli olej się już nie pojawia to znalazłeś uszkodzoną część.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Bitek - i co z tym fantem robiłeś ? Pisałeś, że remontowałeś ? Ale jaki jest sens remontowania jak gładzie cylindrów do dupy ?
    Jest coś takiego jak regeneracja alusilu i można to zrobić, ja właśnie to zrobiłem. PS. silik nie jest jeszcze zrobiony, przy takim remoncie do dlugotrwały proces, nie robie tego silnika w garażu u "mietka". Zbliżam się do końca auto będzie gotowe na koniec tego lub początek przyszłego tygodnia.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Wiem, że jest regeneracja - ale jej koszty do najmniejszych nie należą ...

    to ile cię ten remont wyjdzie ?

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Jeśli chodzi o ubywanie oleju u mnie - to:
    - podciekają pokrywy zaworów,
    - dym ponoć nie jest olejowy (powiedziało to dwóch mechaników niezależnie)
    - @BOSS - co do odmy: ponoć jest czysto pod kolektorem, no i nie ma ssania w bagnecie (na BimmerBoard.com wyczytałem, że to typowy objaw). O szklankach pamiętam, ale podobno to nie one (inny dźwięk) :)

    Dlatego nie skupiałbym się na razie na oleju. Jeżeli po uszczelnieniu dekli dalej będzie uciekał - to wrócimy do tematu.

    Dym wygląda na zbyt bogatą mieszankę i/lub płyn chłodniczy. Stąd podejrzenie na uszczelkę - jednak objawy nie są póki co jednoznaczne.
    Co do momentów dymienia, to ma to miejsce zaraz po odpaleniu (nie pod obciążeniem, tylko cały czas na 'Park'). Nie ma większego znaczenia czy auto stało przez weekend, czy krótki postój na rozgrzanym silniku.

    @coboss - muszę zbadać czy mam tą chłodnicę oleju. Niestety sam nie mam możliwości zrobienia operacji o której piszesz.

    Bardzo możliwe że nakłada się tu dwie (lub więcej) usterek. Np. zamulony układ chłodniczy + LPG o którym pisali Sebek i Roberto. Tym bardziej nie chciałbym "naprawiać" uszczelek pod głowicami nie mając mocnych dowodów.

    Nic to, może w przyszłym tygodniu będę coś więcej wiedział.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Wiem, że jest regeneracja - ale jej koszty do najmniejszych nie należą ...

    to ile cię ten remont wyjdzie ?

    Xsilver - kupe forsy. Powiem Ci tak sam koszt jednego Vanosu to 1800 zł. :D Robocizna wiele mnie nie kosztuje najgorzej z częściami, są cholernie drogie. Regeneracja alusilu 200 zł od cylindra.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    to nie lepiej było poszukać silnika w idealnym stanie - za to co wydasz na remont to miałbyś ze 4 silniki

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    to nie lepiej było poszukać silnika w idealnym stanie - za to co wydasz na remont to miałbyś ze 4 silniki
    Xsilver pokaż mi silnik w idealnym stanie - czyli z kompresją 16, nie borącego oleju, mającego sprawny vanos, oraz spalającego katalogowo benzynę.

    Odpowiem Ci od razu : nie ma takiego 10 letniego silnika V8 z vanosem lub bez. A jeśli mi taki pokażesz to masz u mnie skrzynkę wódki. Wydać już wydałem i jakoś mi nie szkoda, brałem pod uwagę opcję kupna angola, oglądałem i mierzyłem 2 sztuki, słuchałem, niestety wszystkie klepią - vanosy, i wszystkie miały kompresję w granicach 12-14, niestety to mnie nie zadowala. Silnik w dobrym stanie 4000 tysiące, przełożenie 1500-2000 tysiące - nikt nie będzie się z tym bawił za parę groszy. wychodzi jakieś 6 kPLN, ja wydałem troszkę więcej, ale silnik będe miał igła i mechanik który mi to robi daję mi gwarancję 12 miesięcy na robotę ( coś się zrypie, przyjezdzam i naprawia ). A kto mi da gwarancję na silnik z angola? Nikt. Sorry ale przerabiałem już kiedyś przekładkę silnika i wyszedłem na tym jak zabłocki na mydle.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •