Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Jaki motor wybrać?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    83
    BMW
    730d
    Skąd
    Bogatynia

    Jaki motor wybrać?

    witam szanowne grono kolegów. Po krótkiej przerwie pora znowu wrócić do BMW serii 7. Tym razem zastanawiam się nad E65 i tu pytanie do posiadaczy tego modelu jaki motor wybrać? Zastanawiam się nad 735 i 745 jak jest ze spalaniem tych motorów i awaryjnością? Za wszystkie cenne informację z góry dziękuję.
    walczak.tomek

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam Tomasz,

    nie zdazylem Ci odpowiedziec na PW to od razu tutaj, tak zeby inni mogli takze przeczytac.

    Jak wiesz jestem zwolennikiem LPG i duzych silnikow benzynowych, dlatego motor ktory bym tobie polecil to na pewno 745i 4,4 N62 V8 (333 KM) lub 750i 4,8 V8.

    Silnik 4,4 spala mniej niz jego poprzednik z e38, jest silniejszy i bardzo elastyczny.

    Ja kupilem swoje auto z 193000 kilometrow. Stan auta przy zakupie byl moim zdaniem bardzo dobry. Zrobilem nim do tej pory ok. 4,5 tys. km (juz na gazie) i zadnych problemow.

    Na co trzeba zwrocic uwage to to aby twoje wymarzone e65 bylo z produkcji wyzszej niz marzec 2003 rok bo wtedy dokonano radykalnych zmian w elektronice tego auta.

    O spalaniu nie bede duzo sie rozpisywal bo kazdy inaczej jezdzi itd. wiadomo ze przy tego typu pojemnosciach nie jest to malo a roznica miedzy 735i a 745i nie bedzie taka duza.

    Pozdrawiam, a jak bedziesz chcial ogladnac lub sie przejechac to zapraszam do Zgorzelca - daleko nie masz.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    I ja się podpisuję pod 745i - bardzo udany silnik - brak większych wad. Ewentualny gaz też znosi dobrze

    735i nie zawracaj sobie tyłka. No chyba że idealny stan techniczny ale i 745i można idealne znaleźć.

    Pozdrawiam
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice

    Re: Jaki motor wybrać?

    Cytat Zamieszczone przez walczaktomasz
    Zastanawiam się nad 735 i 745 jak jest ze spalaniem tych motorów i awaryjnością?
    Ostatnio doszedłem do takiego wniosku z silnikami V8 w beemkach - im większy tym lepszy. Spalanie podobne więc chyba lepiej mieć trochę więcej tych kucy pod butem

  5. #5

    Re: Jaki motor wybrać?

    Cytat Zamieszczone przez positiv
    ...Ostatnio doszedłem do takiego wniosku z silnikami V8 w beemkach - im większy tym lepszy...
    Zgadza się - z silnikami V8 tak jest, ale żeby nie przesadzić i nowego V12 nie zakupić w E65/66 :/

    Ciekaw jestem najnowszego V12 bi-turbo :medit:
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar makister
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    208
    BMW
    BMW 728iA '98
    Skąd
    okolice Łeby
    sylwek7-a to nowe biturbo to nie jest właśnie V8????
    walczaktomasz...only V8 ;) 745,błagam,nie sugeruj się potencjalnymi oszczędnościami w 735,uwierz mi,że oszczędność jest znikoma...

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez makister
    sylwek7-a to nowe biturbo to nie jest właśnie V8????
    właśnie stawiałem że będzie to V8, ale okazało się że będzie to V12 i co więcej - można już konfigurować w Polsce. Cena - od 620 tys PLN za 760i (silnik 6.0 544 KM)

    Dane: www.bmw.pl
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Aja byłem przekonany, że ten silnik nie dość, że będzie V12 to jeszcze będzie to tween-turbo :) ale po co komuś ponad 600KM ;D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    ... będzie to tween-turbo
    A nie twin turbo? :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  10. #10
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Panowie - moze temat 760 Twin Turbo przeniesiemy do nowego watku bo widze niezly OFF Topic. Tomasz chcial otrzymac inne informacje ...... :)
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •