Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: [ elektryka] pada akumulator na postoju w e32 750

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    18

    [ elektryka] pada akumulator na postoju w e32 750

    Witam wszystkich mających beemki - może mi pomożecie. Mianowicie pada mi bateria na postoju. Odkryłem, że świeci się podświetlenie panela szyb elektrycznych, oraz jak kluczyk wyjęty to działają wycieraczki. Odkryłem że w sterowniku świateł jest na stałe bez kluczyka załączony przekaźnik. Ponadto radio po uruchomieniu auta coś nie łączy - dopiero po kilku kilometrach zaczyna działać, a jak popchnąłem kasetę przypadkiem to bez kluczyka i włącznika włączyło się. Bateria stała z odłączoną klemą i jest OK. Pomocy. Juz opadam z sił - od 3 lat walczę

    EDIT: MOD

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz
    Podejrzewam, że masz źle podłączone radio. U mnie tak było, poprzedni właściciel tak namieszał w instalacji, że radio w samochodzie działa mi mimo wyjętego bezpiecznika pod maską :D. Na szczęście akumulatora już nie rozładowuje, u mnie można było jeszcze mimo wyjętego kluczyka włączyć dmuchawę i jak u Ciebie wycieraczki.

  3. #3
    nemo44, po pierwsze proszę nie krzyczeć (wielkie litery właśnie to oznaczają). Po drugie proszę nie śmiecić. zadajesz pytanie w dziale z rozwiązaniami, pytasz o e32 w dziale e65.... :razz:

  4. #4
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Poprawione ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Nieśmiertelne moduł przekaźników i/lub moduł główny spod tylnej kanapy. Miernik w szereg z akumulatorem, wyjmuj moduły po kolei - zobaczysz po wyjęciu którego pobór spada. Który 'sterownik świateł' masz na myśli ? LKM ?

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    18

    pada akumulator na postoju w e32 750

    Witam mam na myśli moduł ten który jest obok modułu komfortu pod siedzeniem. W instalacji radia raczej nie namieszali bo BETA jest z reichu wygląda że coś nie łączy szczególnie jak auto stoi kilka dni.ktoś mówi,że to moduł komfortu padnięty
    ANDRZEJ

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    18

    pada akumulator na postoju w e32 750

    Banol, Witam mam pytanie czy moduł główny to ten na który inni mówią moduł komfortu
    ANDRZEJ

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Moduł główny to pierwszy moduł od grodzi, na której opiera się siedzisko. Inaczej ten bardziej z przodu. Drugi to moduł przekaźników.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    18

    pada akumulator na postoju w e32 750

    Zrobiłem pomiary poboru prądu przy otwartych drzwiach bierze 0,22A przy zamkniętych 0,11A kupiłem moduł komfortu używany ale ponoć dobry i pokazuje takie same wartości jak mój moduł pytanie obydwa dobre czy obydwa padnięte wciąż nie wiem czy moduł komfortu to to samo co główny jest ich pod kanapą kilka komfortu i przekaźników są obok siebie. Lecz zrobiłem inny numer mianowicie naładowałem baterię na full wyjąłem oba moduły pobór prądu spadł do 0,02A i auto stało 4 dni po naładowaniu pokazywał 13,14 po czterech dniach 13,01 włożyłem obydwa moduły i chciałem odpalić BETĘ lecz akumulator przy próbie zakręcenia rozrusznikiem padł nie obracając motoru. co siędzieje może mi ktoś powie pomoże coś robi zwarcie czy masa znika ?
    ANDRZEJ

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kolego mierz prąd i wyciągaj bezpieczniki i będziesz wiedział który obwód pobiera prąd.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •