Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: [ elektryka] pada akumulator na postoju w e32 750

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    18

    pada akumulator na postoju w e32 750

    bezpieczniki już wyjmowałem i jest jeden który jak wyjmę to gaśnie to podświetlenie panela szyb i wiem który obwód żre prąd i co dalej?
    ANDRZEJ

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz
    A jakieś zmiany w instalacji typu dodatkowy alarm podpięty nie tak, radio wzmacniacz?

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    18

    pada akumulator na postoju w e32 750

    chyba nic wszystko oryginał radio bawaria profesional kostka oryginał zauważyłem że jak zamykam samochód mam tyko kluczyk bez pilota to alarm się nie uruchamia jest fabryczny. czy ten obwód który wykryłem robi zwarcie bo jak wyjmę bezpiecznik to rozłącza się przekaźnik w module przekaźników podświetlenie panela szyb powinno działać po włączeniu świateł ?
    ANDRZEJ

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz
    A jak wyjmiesz kluczyk ze stacyjki to można uruchomić coś we wewnątrz np: dmuchawę, wycieraczki, radio, cokolwiek?

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267

    Re: pada akumulator na postoju w e32 750

    Cytat Zamieszczone przez nemo44
    podświetlenie panela szyb powinno działać po włączeniu świateł ?
    Podświetlenia panela szyb pozostaje włączone po zamknięciu auta. Po kilkudziesięciu sekundach przygasa do połowy jasności. Co się dzieje dalej - nie wiem. Zawsze jak przychodzę później to jest już jasno (rano) i nie widać czy się świeci ;)

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Podświetlenie sterowania szyb świeci się dwustopniowo - po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i zamknięciu drzwi przygasa prawie do zera i dpoiero później gaśnie zupełnie.

    Kilka lat temu na zlocie w nocy rozpętała się burza. Auto postało chwile odpalone z włączonymi nawiewami, po czym zostało zgaszone i postało tak do rana. Diody na panelu sterowania szybami nie zgasły - bo kluczyk został w stacyjce a z auta nikt nie wysiadł. Po lilku godzinach akumulator okazał się być zupełnie pusty.

    Nad ranem odpaliłem na kable, dzień po powrocie siódemka dostała nową baterię. Teraz potrafi stać z kluczykiem w stacyjce i otwartymi drzwiami na warsztacie pół nocy i nie ma żadnego problemu. Na samych postojówkach stoi ponad godzine i kręci normalnie.

    Zdrowa bateria to podstawa!
    Czarne e32 w benzynie!


  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    18

    pada akumulator na postoju w e32 750

    Byłem poza domem i nie pisałem . Mogę bez kluczyka uruchomić wycieraczki i radio też. Bateria jest stara ale jak zaczęło mi się to dziać to miała pół roku i była na gwarancji i oddałem ją na sprawdzenie do serwisu powiedzieli ,że dobra. jak stoi auto ze zdjętą klemą tydzień jest ok panel szyb świeci się cały czas jak zamykam zamochód kluczykiem to jak dociera impuls do siłowników centrala to w tym momencie panel na chwilę świeci jasniej
    ANDRZEJ

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kolego masz widocznie mostek na radiu dany i on nie pozwala się wyłączyć komputerowi odłącz mostek Prawdopodobnie jest na wtyczce od radia (kolory chyba czerwony z żółtym masz z mostkowane). Sprawdź to u mnie był ten sam efekt co u Ciebie.



  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    18

    pada akumulator na postoju w e32 750

    Sprawdzę ten mostek ale ki wuj by robił mostek w oryginalnej kostce był jemu potrzebny plus dodatkowy czy co sprawdzę
    ANDRZEJ

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    18

    pada akumulator na postoju w e32 750

    Sprawdzałem nie ma żadnego mostka wszystkie przewody są na swoim miejscu a żółtego przewodu nie ma wcale w wiązce. Miałem podobny przypadek w golfie1 cabrio bez kluczyka daiałały wcieraczki dmuchawa i najgorsza tylna szyba czasami zapomniałem wyłączyć i neraz przyszedłem i zdechła bateria ale na postoju akumulator nie padał. będąc ko kiedyś u kumpla odkryłem że dwa przewody od podświetlenia włącznika światła są niepodłączone tam gdzie trzeba zrobiłem jak u kolegi i wszystko wróciło do normy. Myślę że u mnie też jest coś zmostkowane ale co jak wyjmę jeden bezpiecznik pod tylną kanapą to panel szyb gaśnie teraz mam wszystko złożone ale na pokrywie pisze INNE..........EITUNG od czego to jest?
    ANDRZEJ

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •